first grow! - utisci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
2-1.jpg
3.jpg

1-1.jpg
4.jpg


dakle ovo su slike mojih prvih mezimica (2 zhenke, mistery seed) koje sutra navrshavaju trechu nedelju cvetanja.
razvoj im je bio vrlo haotichan, sve je pochelo od 60W kuchne lampe privezanje na stolicu (zbog visine, jelte) sa kartonskim zidovima oblepljenim alu folijom :ludaci_lol:.
e sad kako je pochelo izgleda da che se lepo zavrshiti, sada su u vrlo fino sredjenom boxu i lepo im je.
biljke nisu imale nekih vecih problema sem ovih "kandza" listova shto je verovatno posledica preterane prehrane u jednom trenutku, 5-6 listova po biljci je razvilo ovaj sindrom.

zanima me kako vama ovo izgleda posle 3 nedelje cvetanja? da li su na dobrom putu? :smoke18:
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
da, kupovni 90x50x160...

trenutno je u njemu HPS 400W koju nameravam da zamenim za 250W ili chak neki jak plavi CLF i da u njemu drzhim motherplant i jednog klona na kom chu eksperimentisati SCROG, LST, trimovanje... dok sam vech odvojio budzet za drugi box u kom che klonovi vegetirati i ultimativno cvetati... za taj drugi box sam u dilemi, da li recimo manji prostor sa hidroponikom ili vechi bez?

ovo je bila probna varijanta, da se vidi kako shta, razrade problemi... znate vech kako to ide :icon_cool:.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
heh, kao shto rekoh sve je to malo haotichno teklo prvih dve nedelje u chashama od jogurta na 60W kuchnoj sijalici sa chesmovachom :crash:.

kasnije su prebachene u box u saksije od 11L sa Substral TeraMagma zemljom. saksije nisam napunio do kraja tako da je realna zapremina ~9,5L. Na saksijama sa unutrashnje strane je postojala neka linija i ja prepushen punio do linije :bis:.

u trechoj nedelji sam se prebacio iskljuchivo na destilovanu vodu i pocheo ih tretirati svaki drugi dan sa 0,1-0,2% LeMaGro GroGreen 25-10-15 djubretom. zbog odsustva vage tj preciznog odmeravanja djubreta biljke su pretrpele malu preuhranjenost u ovom periodu i odatle po koji "kandza" list.

chetvrte nedelje sam oformio pumpu za vazduh sa kamenom za akvarijum kako bi obogachivala vodu vazduhom i pocheo da koristim CO2 tablete pri svakom zalivanju.

u cvetanju prehrana im je promenjena na GroGreen 10-10-40 rastvor 0,1% sa dodatim advanced nutrients super tea bloom 0,5-1,5-2 10ml/gal. danas planiram da pochnem da im dajem meshavinu GroGreen bloom (10-10-40) i starter (12-42-12) djubreta u odnosu 75:25 (i dalje rastvor 0,1%) jer mi se chini da sam bloom ima jako malo P za cvetanje, shta mislite da li je ovo dobra ideja? djubrivo za cvetanje im dajem jednom nedeljno (preporuka proizvodjacha). kolichina vode im je gradualno povechavana od 100ml do sada vech na 1L dnevno.

pH je stabilan na 6.5-7 ako je verovati onim jeftinim merachima koji imaju light/moist/pH na sebi. s obzirom da je voda destilovana ovo je verovatno tachno.

temp i vlaga su mi trenutno najvechi problem jer zavisim u velikom od vanjskih uslova, nemam klimu u prostoriji u kojoj su biljke pa to postaje sve vechi problem. isto tako lampa od 400w bez cool tubea je pretopla za 0.45m2 pa box tokom light perioda drzhim blago otvoren sa ventilatorom koji bije na reflektor (pored intake/outake 10/13cm ventilatora u boxu). chak i ovako temp u boxu se vrti blizu 30C. pretopla lampa takodje utiche na vlagu koja je sada 40% shto i nije tako loshe za cvetanje. za sledechu zhetvu svetlo u ovom boxu che biti slabije i hladnije a i klima che biti u prostoriji tako da che se ovi problemi reshiti.


eto, mini grow report :) ako vas zanima bilo koja pojedinost, pitajte!

EDIT: a da zaboravih glavnu stvar, biljkama pushtam klasichnu muziku 2 sata dnevno :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
vlaga ti je idealna za cvetanje..
jedino bi ti preporucio neki mali vent sa dna da gura vazduh gore.
inace prelepo... i zdravo,,
i da jos ako bi mogao te velike vrhove da prisavijes u visini tih dole tj. kolko mi se cini nekih 30m bilo bi pizdarija cak bi i lapu mogao onda malo spustiti sto bi jos doprinelo..
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ZOKI je napisao(la):
vlaga ti je idealna za cvetanje..
jedino bi ti preporucio neki mali vent sa dna da gura vazduh gore.
inace prelepo... i zdravo,,
i da jos ako bi mogao te velike vrhove da prisavijes u visini tih dole tj. kolko mi se cini nekih 30m bilo bi pizdarija cak bi i lapu mogao onda malo spustiti sto bi jos doprinelo..

odsustvo velikog ventilatora da im istrenira stabljiku je jedan od najvechih propusta koji sam napravio, sad im je stabljika tako krhka da sam ih podvezao bambusima i stvarno mislim da ne bi prezhivele savijanje... zentam se da probam i verovatno nechu, ova zhetva nek ide tako kako ide... a ventilatorishka dole ima... slikica :)

Stuka je napisao(la):
Nemogu nikako procjenit visinu biljke. Izgledaju mi ogromne. kako dugo si ih drzau u vegetativnoj fazi ?

velika je 120cm, mala 112cm... jeste, drzhane su nekih dobrih 8 nedelja u veg i malo su nepotrebno prerasle... fora je bila shto sam bio odsutan par dana i bilje sam ostavio babi da zaliva ali nisam im hteo pocheti cvetanje pre nego sam ja bio tu... sad shta je tu je... evo update slichica...


5.jpg
6.jpg

7.jpg
8.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
prelepe su a prezivele bi savijanje cak kad bi skinuo bambus same bi se savile..
probaj ako uspes saviti i spustiti svetlo ppo savijanju dobices mnogo vise na kolicini nego ovako

a za vent sam ti rekao samo zbog taga sto je vlaga na dnu mnogo veca nego gore sto je i normalon pa ako hoces bar malo to da izjednacis mozes neki opbicni od kompa da stavis da sa dna duva prema gore :)
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
:icon_arrow:eek:va igra s ventom kroz cev je vrlo dobra i inventivna
samo dali je vent malko jači il od kompa(bio bi slab ali bar nešto;)
se v semu bojs ovo mnogo lepo izgleda..!!!
a šo se savijanja tiče brijem da naja svrhe u ovom trenutku(rast če još svega 5-10cm po mom apinijentu;)
..bratko tek sad kreču da se buffaju i mogu ti reč da ti malko
zavidim na ugodnom ljetu koje češ provest u uživanje plodova rada svog:bis:..!!!
...POZDRAFFF... i nezaboravi fotodokumentirat kuje za nekih cca 3tj. da se
vide ti topovi ko pivske boce...sretno!!!
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
vent je dospel 10cm crevni vent shto smatram da je sasvim ok za ovaj box, a biljke rasti vishe neche jer u ponedeljak im se navrshava 5. nedelja cvetanja a po mom arhivu biljke nisu mrdnule posle 15. dana cvetanja... vrlo verovatno jer im je lampa jako jako blizu vrhovima, i shto ZOKI kazhe jako bi bilo lepo saviti topve da se priblizhe ovim dole hedovima te da se svetlo bolje iskoristi ali... ne smem se usuditi. previshe sam blizu kraju i prvi je put (nisam ja rachunao da chu se od prvog puta ishta napushiti) a one krhke i nezhne :) od sledecheg puta ide se na SCROG sa mrezhicom... sve u fullu klima, kozha, ABS :D

jedno pitanje na sve ovo, primetio sam da shto cvetanje dalje ide biljke piju manje vode i kao da bi ih trebao zalivati svaki drugi dan, da li je vama ovo logichno?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Prejebeno izgleda,još za prvi put!Vidi se trud,ljubav prema njima(vratiče one to),i stvarno ga rastu,da bar mene ne zajebaje visina pa da ih iskoristim max.Ali nema veze...
Logično ili ne,samo ti zali kad je zemlja gori i malo unutra suha,mislim da nema tu pravila dan,dva,pet.
Samo pohvale i sretno do kraja,trud če se i više nego isplatiti!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
svaka cast,i ja imam isti taj box od hidroponike,jos nisam odradio prvi grow,sad sam imao 6 muskih,to tvoje izgleda dobro ja bi bio presretan da uspijem toliko,tesko je kontr. temp.u ovom boxu,al ocekujem cool tube nadam se da ce on rijesit problem pa cu zapocet dnevnik.svaka cast.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
uf ... uf... uf... predivno....

samo kad bih jos izbacio ''ch'' mjesto normalnih slova :) ubijas me,citam ko u osnovno skoli i dumam si sta je koje slovo :D
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Che* je napisao(la):
uf ... uf... uf... predivno....

samo kad bih jos izbacio ''ch'' mjesto normalnih slova :) ubijas me,citam ko u osnovno skoli i dumam si sta je koje slovo :D

kad mi to kazhe neko ko sebe naziva Che :D hahahaha thumb up!


elem panika u raju!!!

9.jpg


ovo je poslednja slika jednog od nizhih hedova i situacija je svuda ista, lishche kreche da menja boju, za 2 dana je stiglo do svetlije zelenkaste koja josh uvek ne izgleda obolelo i kao da je na ovoj nijansi stalo... postepeno zhuchenje listova na glavnoj stabljici se deshavalo vremenom odozdo na gore shto je normalno ali ovo se sad manifestuje svuda i na obe biljke, tj na onoj koja je uvek izgledala zrelije se izdeshavalo malo brzhe...

nznm shta da mislim, vech mi je u glavi prehrana (premalo/previshe) i flushovanje te ajde dajte neku smernicu shta da proveravam...
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
e pa evo navrshila se 7. nedelja i jedna od biljchica je harvestovana!

manja biljchica (Britney) i vecha (Scarlet) su uvek bile u raskoraku, Britney je uvek bila manja ali je izgledala zrelije, zbunastije, jacha boja, etc te sam nju prvu i isekao. na dan sechenja hedovi su bili 60% crvenkasti i 10% pistila je bilo onako kao spaljeno tj prezrelo, ostalo je bilo belo.

kako je ovo ujedno prva zhetva koju sechem odluchio sam da Scarlet ostavim nedelju ili chak dve duzhe i da je pustim da, po mom vidjenju, prezri pa da posle uporedim utiske i steknem malo vishe iskustva kad rezati.

evo i nekih slika uroda, sushare i Scarlet koja je ostala i kojoj sam lampu spustio za chitavih 30cm (@ZOKI: stvarno sam debil shto ne uradih ovo ranije, mada sa 2 biljke mislim da bi napravio veliku senku, u svakom sluchaju sledecha setva ide na scrog :).

10.jpg
11.jpg

12.jpg
13.jpg


danas je recimo 24h od kad se hedovi sushe i evo upravo sam probao zamotati jedan. buzz je definitivno tu, iako se josh uvek jako teshko pushi nekakav rad postoji ali nishta posebno. chitao sam razne priche od toga da mokra trava ne mozhe da se upali valjano na temp gde se thc oslobadja do priche gde se u procesu sushenja veliki broj kanaboida pretvara u thc. shta vi imate da kazhete na to, da li je ovaj buzz koji sam dobio sada finalan ili che se tu josh shta izdeshavati?
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Po mom iskustvu svasta ce se tu jos desatvati.Imao sam isti slucaj kao ti,probao rano jednu biljku i jedva me takla.Posle lepog curinga udarala je je prejako.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E ovo su biljke
svaka cast
ja bih ti samo preporucio da vent ne usmjeravas direktno u drybox jer ce se prebrzo posusit
stavi ga vise da puse sa strane
uf dao bih ljevo jaje za ovakav box
keep it green
:maryjane: