first grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.01.2010
17
1
0
38
....pozdrav "zelenima"....
Ovo je moj prvi grow report i prvi grow. Neznam koju vrstu sam posadio,dobio sam par sjemenki i odlučio ih posadit. Uglavnom,low grower je odnosno indica,šta je idealno za unutrašnji grow i izgledaju zdravo s obzirom da sam ubacio sjeme u zemlju prije nego sam išta pročitao o tome. Neznam koliki PH ima zemlja,stavio sam neke granule kada su bile u vege-fazi i pokazale su se dobre,odnosno nisu naštetile biljci,dok sam za cvijetanje isto nabavio gnojivo u granulama,NPK 7-14-21,mislim da bi trebalo bit ok. Malo sam skeptičan jer neznam kojeg su spola ali nema veze,naručio sam prave sjemenke "super skunk" koje stižu ubrzo.
Uglavnom,box je promjera metar-metar-i u visinu koliko budu išle ali nestrpljiv sam i pošto mi dolazi feminizirano sjeme malo sam ranije bacio ove na cvijetanje. Bile su 3 i pol tjedna na vegetaciji,mislim da će bit ok,i sad ćemo mjesec dana pričekat da vidimo urod.
Koristim 9 šednih žarulji od 23w i 6500k na 4 biljke.

ubrzo ću bacit par slikica :)
 
28.12.2009
31
3
0
40
ova druga slika je kako sad izgledaju jel?gdje si nabavio ovo druge granule?biljcice ti super izgledaju nadam se dobrom urodu :)
 
01.01.2010
17
1
0
38
Bonsai je napisao(la):
ova druga slika je kako sad izgledaju jel?gdje si nabavio ovo druge granule?biljcice ti super izgledaju nadam se dobrom urodu :)

kupio sam ih u vrtnom centru , ali nisam našo tekuće gnojivo nego jedino u granulama ali tješi me to šta piše da je idealno gnojivo za duhan. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Plava i svetla saxija su mushki ,bas mi javi dal sam pogodio . Inace sve isgledaju slicno ,sto bi se reklo da imas jednu vrstu .
Odlicno za sad mada kasnije box mozda bude mali ali posto imas visinu snaci ces se sigurno .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Odlično izgledaju, super zdrave XD,

i dalje prati forum po raznim temama, slušaj iskusne igrače i imat češ urod neočekivani!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale super je sve to i biljke naravno !!!
Neka si ti njih zabio u zemlju tako i treba iskustva nikad dosta.
Dok ti te sjemenke dođu taman ćeš se naučiti prve korake na ovim biljkama i dobor će ti doć.
Za visinu BOX-a se nebrini vidim da vege traje mjesec a to je taman da druge dođu za vrjeme presađivanja ove će završtiti koje budu ženke u nekoliko dana. Ima visine pa to rješi sa policama po bokovima BOX-a ako me kužiš ali ti ćeš to nekako već rješiti.
Nego da nezaboravim reć biljka koja je u poluprozirnoj posudi jedna je jedaina u box-u kod tebe moj ti savjet da tu posudu podhitno obaviješ nečim da nedobivaju žile svjetlo jer ćeš imat problema. Presađivat ćeš naravno i nadam se kad pokažu spol pa opet pripazi na te posude da nebudu providne.
Sad ovo što kažem je radi tog što sam i sam vidio kako ljudi se zaljeću i đubre biljke dok su mlade to nemoj da radiš ipak nemaš isk... a nema potrebe samo ćeš napraviti zajeb .
Đubrenje kad pođe cvjetanje do tad dobor porćitaj dnevnika kojih ima ovde kako se nebi zaletio.
A svjetlo je za sada ok i to ako budeš mogao nadodaj još koju neonku mali HPS ili šta već naravno moraš se pobrinut isto tako za ventilaciju i zrak koji treba biljkama svjež i čist.
Eto to je od mene + puno sreće.....
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
lijepo i zdravo izgledaju, nema šta. upitnik ti je većinu glavno rekao za početak, znači svjetlost koji bi slobodno dobro došlo da malo pojačaš,voda-jako bitna, ventilacija. zemlja ti je takva kakva je, ne znaš ništa i bolje,pošto odlično napreduju. jedino za dodat je refleksija, tj. nabavi nešto, primjera auto folija, vrečiće iz lidla, naravno mylar folija najbolja.nemoj stavljat alu-foliju!ako zaškripi,piši. pozz i sretno!!!
 
01.01.2010
17
1
0
38
hvala ljudi !
Ali muči me jedna stvar. Sredio sam ventilaciju (dva ventilatora od kompjutera) i stavio da jedan vuče zrak iz box-a ,točnije direktno iz box-a vuče zrak do prozora i van,a drugi dostavlja u box. Ali ova cijev šta je spojena s prozorom ohladi jako brzo cijelu prostoriju kada ugasim svijetla jer sam na 12-12 i imam filing da u tih 12 sati mraka jako ohladi biljke tako da sam jučer skinuo tu cijev dolje,zatvorio prozor i pustio da zrak kruži u prostoriji. Skoro pa i ne dolazi čist zrak,ali dali da prozračim prostoriju radi svježeg zraka šta opet nisam siguran da dobro radim jer takvim šokiranjem biljke ne poboljšavam cvijetanje ili šta? Još nisam uspio kupiti termometar ali namjeravam. Box je u manjoj prostoriji tako da se sad kada je zatvoren prozor brzo zagrije ali opet nakon 12 sati mraka mi se čini da je prehladno. I da,još jedno pitanje-kada ugasim lampe,odnosno kada "stvorim noć",dali da puštam upaljen ventilator koji ih njiše ? Mislim da mi najviše ti ventilatori ohlade box pa tako i prostoriju. Šta da radim? Da ubacim grijalicu kakvu? Neda mi se stavljat grijalicu,htio bi to izbjeći. tnx
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Provjetravaj kad su lampe upaljene i dok je temperatuira unutra koliko toliko ok.
Možeš gasiti ventove skupa s lampom,stavi i njih na tajmer.
I mene zeka temperatura al štačeš:)
 
01.01.2010
17
1
0
38
Hellou..
evo da nadopunim dnevnik novim slikicama i pitanjima.
može li mi tko pomoć u prepoznavanju spola ? mislim da je dečko ali bed mi je bacit,a opet s druge strane bed mi je da ne opraši ostale.
need help (sve tri slike su ista biljka)


 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
spol će se prvo pokazati na vrhu biljke
a ti si slikao donje internode kak mi se čini
ja na njima zasad ne vidim nikakav znak spola
ne bacaj još ništa
sretno
 
01.01.2010
17
1
0
38
ova zadnja je u ful maloj vazi,zato mislim da se nije razvila kako treba,ali presadit ću je danas-sutra jer mislim da je ženska. zapravo mislim da su mi sve ove ženske. bar se nadam.




 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ne vidi se jos jasno ali tamo gore gde imas nekoliko slika jedne , cenim da je zenka . Naravno ,narednih dana ces videti jasno , prvo muzjake i onda sve postaje kristalno jasno ,ko je ko , i ko hoce kome , i gde si ti u svemu tome . Pozdrav i javi sta je :)
 
01.01.2010
17
1
0
38
Meskalito je napisao(la):
Ne vidi se jos jasno ali tamo gore gde imas nekoliko slika jedne , cenim da je zenka . Naravno ,narednih dana ces videti jasno , prvo muzjake i onda sve postaje kristalno jasno ,ko je ko , i ko hoce kome , i gde si ti u svemu tome . Pozdrav i javi sta je :)

evo mene nazad..
imam par slikica za podijelit i na kraju se sav trud ipak isplatio :)
napisao si mi da ti izgledaju plava i bijela saxija kao muške ali na kraju se pokazalo da su ženske.
no bed-drago mi je da si bio u krivu :)





 
01.01.2010
17
1
0
38
Da,moglo bi se reć da sam ih masakrirao. Malo sam se zanesao. :)
Nemam HPS nego štedne žarulje, koje niti griju puno niti bacaju puno Lm, pa sam mislio skidanjem nepotrebnih listova koji su radili sjenu dovest više svijetla vrhovima koji rastu. Ovo mi je više kao neka vrsta vježbe i sreća šta su na kraju ispale ženske biljke , nisam to očekivao i nisam se zato ni pripremio i sad moram pričekat da procvijeta , a već sam pomalo i nestrpljiv jer bi posadio fem sjeme super skunka koje već čeka i to je možda jedan razlog zašto sam je masakrirao,htio bi čim prije posadit taj s.skunk.
Ako sam sj... ,nema veze,na greškama se uči.
Iako mislim da će bit super,za prvi put :)

Šta ti misliš da ih nisam trebao tako rezati?