First indor grow khola,shark attack,euphoria

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.05.2010
34
0
0
40
Ne znam da li ima neka sema to sam ja sam izmislio.Negde na netu sam video kako to izgleda pa sam napravio.
Vidis i sam kako izgleda na slikama.Ako znas sam napraviti onda ti nece puno kostati.
Treba ti lim,pc ventilator od12cm,alucev fi120(cev za aspirator),i najvaznije je vatrostalno staklo.Ja sam pitao kod staklorezaca i on kaze da komad 50x50 kosta nekih 100eura pa sam ja razmisljao sta bi mogao staviti umesto njega i na kraju sam stavio staklo od nekog auta ali mozes i izvaditi staklo iz neku staru rernu.Nikako nemoj obicno staklo staviti jer ce to explodirati!Ja sam stavio sijalicu od auto stakla na nekih 20cm da ne bi slucajno bilo boooooom:)
Isti problem sam i ja imao sa temperaturom ali sad je mnogo bolje.Kad je vani toplo onda je u boxxu 32C .
pozz
 
16.05.2010
34
0
0
40
Posle 5 dana na 12/12 vec su poceli cvetati.Sutra cu nabaviti gnojivo i pocinje igra:)
Uz HPS cu jos ubaciti 3 stedne sijalice da i dolnje grane dobiju dosta svetlosti.
Drug koji ima plastenike je preporucio sledece>



Ferticare 14-11-25 uz to cu jos uzeti Kalijum Nitrat i kasnije cu polako dodavati da podignem vrednost na 14-11-36
Mikro elementi>
N: 14 %
P2O: 11 %
K2O: 25 %
MgO: 3 %
S: 2 %
B: 0,02 %
Cu: 0,1 %
Fe: 0,1 %
Mn: 0,1 %
Mo: 0,002 %
Zn: 0,1 %



Slavol

Slavol je tečnost koja sadrži BAKTERIJE i PRIRODNE VITAMINE, ENIZIME I STIMULATORE RASTA.
U sastav slavola ulaze dve vrste bakterija:

  1. AZOTOFIKSATORI
    Azotobacter chroococcum, A. vinelandi, Derxia sp.
  2. FOSFOMINERALIZATORI
    Bacillus megaterijum, B. lichenformis, B. subtilis

Kada se slavol primenjuje tretiranjem semena i preko zemljišta
Bakterije unešene slavolom u zemljište vezuju se za korenov sistem. Na površini korena bakterije se hrane materijama koje koren ispušta a zauzvrat:
Azotofiksatori

Fiksiraju azot iz atmosfere; sintetišu auksin, giberelin, citokinin - stimulišu klijanje, nicanje i rast biljaka; proizvode antibiotike koje štite biljku od fitopatogenih gljiva; proizvode vitamin Biotin i vitamine B grupe

Ovih dana cu napraviti slike samo da mi stigne aparat.
 
16.05.2010
34
0
0
40
Help!
Poceli su lepo cvetati aparata jos nemam da ih slikam ali bice ovih dana.
Gornje grane lepo cvetaju ali dolnje grane ne dobijaju dovojno svetlosti pa cu ugraditi jos 3 CFL sijalice od 23W.
Pitanje je koju da uzmem za cvetanje War light ili Day light?Koji je bolji za cvetanje?

Hvala za pomoc unapred.
 
16.05.2010
34
0
0
40
Help again!
Cim bi moga skinuti vlaznost vazduha?
Trenutno je oko 60% a to nikako nije dobro za cvetanje.Moram nekako skinuti na 30%.
Neko je preporucio da stavim so u neku tacnu ...danas sam uzeo kg so pa cu videti ali ne verujem da ce puno pomoci.
 
31.07.2010
2
0
0
42
silica gel je za "upijanje" vlaznosti.onaj sto dode u cipelama kad se kupe,a ima ga kupiti i na veliko.Ja sam ga uzeo u poljuprivrednoj apoteci i radi :)
 
16.05.2010
34
0
0
40
Uspeo sam kupiti ceresitov odvlazivac.Videcemo da li ce odraditi posao.
Danas je 18dan cvetanje,lepo napreduju:)

Sva trojica:





Khola:




Euphoria:





Slike nisu bas najbolje ali uskoro cu probati napravitit neke kvalitetnije.

Shark Attack nisam mogao slikati jer je on duboko u boxxu i Hps jako smeta.

Za sad toliko od mene.
 
16.05.2010
34
0
0
40
Cerezitov odvlazivac ne vredi previse...skoro nista nije skinuo.Vlazons vazduha se varira od 50% do 70%.

Danas je 28 dan cvetanje.Cini mi se da dobro napreduju.
Imam jedno pitanje.
Da li da poskidam lisce?
Mislim ove velike poskidati da ostaju samo cvetovi i ove male lisce koji su pored cvetova.Onda bi cvetovi dobili vise svetlosti.


Evo jos nekoliko slike...

Opasna ekipa:)


Khola ali iza vidi se i Shark attack


Euphoria sa desne strane a Khola sa leve


Khola



Euphoria





Steta sto ne mogu Shark attack slikati.Headovi su bele,vidi se da ima veze sa White widow.

Za sad toliko.
pozz
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
I ko kaže da skidaš na 30% vlagu?Vlagu u cvatnji je dovoljno držat na oko 50%.Preko toga ne valja zbog nametnika koji bi mogli nastanit u vrhovima.
poz:spliff: