First indor grow khola,shark attack,euphoria

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.05.2010
34
0
0
40
Pozdrav judi!

Vec godinama sam planirao da cu jednom poceti unutrasnji uzgoj ali nikako da dode taj trenutak.
Posle toliko vremena sam dobio priliku od boga da probam.:icon_lol:

Box je od 0.75m2 i 1.75m visok
Osvetjenje 400w hps
4 ventilatora od 8cm (pc ventilatori)

Ubacio sam feminizirane bijke khola,shark attack,euphoria od svake vrste po jednu.Sad su u malim teglama u zemju sto sam kupio u cvecaru.Planiram da cu u nedelju presaditi u kantama od 10L i napraviti neku mesavinu zemja,stiropol itd.(ko ima neki predlog molim da postuje ovde)

Koliko treba da bude vlaznost vazduha i temperatura u boxu?
Trenutno je 33celzius i 44% vlaznost vazduha.Negde sam procitao da potrebno je 30stepeni i 80%+ vlaznost vazduha.
Za sad toliko.:icon_lol:(uskoro cu uplodovati i slike)
pozz
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
evo od mene malo da ti pomognem,traži što priznatiju marku zemlje,recimo compo sanna ti je jako dobra jer ima perlita u sebi i stvarno biljke budu pravo zdrave u njoj,i sretne,ako ne nju imaš terra magma zemlju,ona je moj drugi izbor po kvaliteti jer je stvarno izrazito fine strukture i biljke su sretne jako!a ako ne probaj s mješavinom plantelline zemlje i neke domaće iz bašće.ali fino obrađivane!nabavi si h202 takozvani hidrogen peroksid 3 postotni i dodaj ga pri zaljevanju jednom tjedno 20-25 ml na 5 litara vode i to če ti dosta pomoč zdravom razvoju korjenja i kao preventiva za truljenje korjenja i ostalih bolesti ako budeš previše zaljevao ili takve neke situacije!Nemoj biljke hraniti nikako prvih 3 tjedna rasta a u četvrtom tjednu dodaj manje od pola preporučene doze gnojiva po litri i s time prihrani biljke da ih nebi oštetio i da bi one dobile svoj vegetativni obrok što blaže!to če ti bit dovoljno do početka cvjetanja i moja preporuka je da onda napraviš neku vrstu treninga za biljke,to sve ovisi o tebi i tvojim mogučnostima ali po meni je najbolji izbor lst jer je dosta lagan za početak i nečeš moči veliku štetu napravit ako pogriješiš,uzmi žice za vezanje vočaka i biljki,onu mekanu i jako savitljivu,poveži grane koje su največe i najviše i spuštaj ih u razinu ovih nižih konstantno,da održiš što bolji omjer cvjetnih izdanaka,tako če ti svi hedovi na biljci bit što veči moguči,moći ćeš bolje izdržat ispade sa varijacijama u rastu i takve sprdnje koje znaju početniku pogoršat več i onako težak zadatak!i to je to za sada od mene,ako ovih nekoliko koraka budeš pratio imat češ dobre šanse da odguraš lijep uzgoj do kraja,i još nešto,probaj im što jači protok zraka dat tako da vjetar miće biljke konstantno,to ti daje tvrde i debele stabljike,bolji rast i manju šansu za neke tipove nametnika i bolesti!sretno i postaj i dalje slike
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja nisam za perixid, sto manje kemije to bolje...meni je samo sjebo biljke a stavio sam ga uber malo. 2ml na 2l...




ova odostraga je zalivena perixidom , ove napraijed ne...

mislim da je razlika ocita...al to je moje misljenje...pa ko voli nek izvoli
 
16.05.2010
34
0
0
40
Evo konacno sam uspeo uplodati par slike.Veliki je nered u boxu jer su dosli gosti na par dana:)
Imam veliki problem sa temperaturom nikako nece ispod 33 ali zna da bude i 35celziusa.Hps greje ko lud:)
Vec sam ugradio i ventilator na 220volti koji vuce napoje vazduh iz boxa ali nikako da skinem temperaturu.Znam vec resenje ali dok ne prodje ovaj grow ne mogu da resim ovaj problem.

Box(Hps sam podigao na 50cm jer greje ko lud da ih slucajno ne przi)
img0479tc.jpg
img0479tc.jpg
img0479tc.jpg


Ove dve su Sharkattack i Euphoria feminized.(stari su 14dana)


NA ovoj slici su Sharkattack,Euphoria i Khola(u najvecu saksiju)

Sad je veliki nered ali ovih dana cu visak izbaciti napoje i ovi koji ostaju dobice velike saksije od 10L.
Planiram ostaviti 4 bijke sharkattack,euphoria,khola ovi su sve feminized i ostavicu i jedan afghan koji nije ali lepo izgleda.Kad sve bude presadjeno onda cu ih opet slikati.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
auuuu smanji slike stari!!!

stavi linkove ili slike za forum..

moram priznat da biljke ne izgledaju prezadovoljno...

mora da ih palis ili nesto...
 
16.05.2010
34
0
0
40
Bjelac je napisao(la):
ja nisam za perixid, sto manje kemije to bolje...meni je samo sjebo biljke a stavio sam ga uber malo. 2ml na 2l...




ova odostraga je zalivena perixidom , ove napraijed ne...

mislim da je razlika ocita...al to je moje misljenje...pa ko voli nek izvoli


Extra su ti bijke!Ja mislim da nece biti peroxida ni kod mene.

Uspeo sam smanjiti slike:)
Ove ostale bijke ne moj gledati jer te nisu moje,samo pomazem drugu koji imao neku frku pa morao da skloni bijke.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
@koala

ovo je stari grow , to sam samo isprobavao perixid...prvi i zadnji puta..al nekome dobro ispadne, a evo meni je sjebo...
tako da ja vise necu stavljat h2o2

@magnetin
neznam kak ce im vent pomoc da se ne izduzuju....
nije da se izduzuju nego ih HPS przi i otpada donje lisce, a i vidi se na slici da mu je suho lisce u tegli.

kupi nekoliko CFL lampe i stavi njih, manje struje a sad im netreba 400w, manje topline, vidi kako zna przit vani...
napravio si filter koji ti sad netreba a nevidi se da imas nesto za upuhivanje friskog zraka.
koliko ti je temp u boxu?
 
16.05.2010
34
0
0
40
Za upuhivanje friskog zraka imam dva ventilatora od 8cm dole na patosu boxa.Ali dzabe.I ovako je 33-35 stepeni u boxu.
A to nije filter nego tako sam spojio ventilator i izduvni cev posto je izduvni cev fi75mm a ventilator je veliko.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo ovako,ako imaš problema u boksu imaš par stvari kojih se moraš držat...temp od 25-30 najbolje oko 27,nemoj ih močit prije nego što pališ hps to če ti napravit opekline,prskaj ih po lišću samo kad se lampa gasi,dodaj još ventova da pire u te grane to če ti jako zadebljati i očvrsnuti stabljike i naravno bit če gušće i neče toliko ič u visinu,a ako nemoš kontrolirat rast,onda slobodno radi neke tehnike kao supercropping da bi zadržao gustoću i visinu,H202 nemože škodit biljkama dokazano ali ti si ga premalo stavio tako da nema utjecaja,treba ti 20 ml minimalno na 5 litara vode,tek onda če ti peroksid dobro obavljat svoj poso,a on stvarno pomaže za bolji korjen i protiv bolesti a ne ubija štetne bakterije jer je preslab.ali koristi samo 3% peroksid,nemoj stalno poljevat biljke nego ih pusti jedno tjedan dana nakon poljevanja da nemaju vode,slobodno nek padne lišće od suše i onda lagano po mraku prvo zalij malo,a onda nakon 10 minuta moš pošteno polit da nedođe do šoka!Neznam točno u čemu imaš problema ali drži se toga

temp ti mora biti od 25 do maksimalno 29 ako je 30 to je več malo previše i nebi trebalo konstantno bit toliko jako!
ph 6,5 u vegi i 6,8 u cvjetanju
vlagu možeš dizat do 50 % u vegetaciji a u cvjetanju nebi trebala preko 35 zbog pljesni!
 
16.05.2010
34
0
0
40
Problem je o tome da je u boxxu temp 35 i ne mogu da spustim na 25.Na zalost nisam imao vreme na testiranje nego posle lampe odmah sam ubacio i bijke .Jer su bili vani i nije bilo dovojno sunca pa su se izduzile.Najbolje bi bilo da skinem lampu i da ga zatvorim i da spojim sa izv.cevom da toplota odmah izlazi iz boxa.
 
16.05.2010
34
0
0
40
Evo konacno sam uspeo i napraviti par slike.







Malo su zute slike zbog hpsa.
Mesec dana su unutra i ovako sad izgledaju,onaj cetvrti cu izbaciti i ostace trojica unutra.
Pre 10 dana su presadjene u ove kante od 10l zemju nisam nasao teramagma ili composan pa sam uzeo neki drugi ali kvalitetan.
Sad planiram ih gnojiti.Uzeo sam nesto za lisce pa sam mislio da cu im dati dva tri puta pa nek rastu jos dve tri nedelje i onda cu ih prebaciti na cvetanje.
 
16.05.2010
34
0
0
40
Evo me opet posle duzeg vremena.Dosta toga sam uradio i uspeo sam stabilizirati stanje u boxu.
Imao sam problem sa temperaturom u boxu ali sad je i to reseno.Napravio sam cooltube za hps.Sad temperatura varira od 25 do 30 celziusa.
Cool tube je napravjen od aluminiumskog lima i sa strane je iverica.
Dodao sam jos ventilatora koji sibaju po bijkama.Trenutno ima u boxxu 3kom 12cm,4kom 8cm.Sve su Pc ventilatori.Jedan od 12 vuce napoje iz cooltuba i jedan od 12 vuce napoje iz boxxa.Jedan od 12cm i 3 od 8cm duva po bijkama i jedan od 8cm je na dnu boxxa i tera unutra svez vazduh+ima i jedna rupa na dnu boxxa.
Danas su drugi put dobili gnojivo za listanje.

Evo par slike kako sad izgleda box.

Imali su puno listova i one listove koji su bile ispod grancice sam skinuo.
(posle brijanje)


Prva slika-Khola&Shark attack
Druga slika-Khola
Treca-Shark attack
(Pre brijanje)


Khola i Shark attack posle brijanje.
Ostavio sam na vrhu par komada od onih listova koji su direktno izrasli iz stabijke.Trebalo bi i to da skinem?



Euphoria (koja je po meni najlepsa)
Njega sam LSTirao ali samo grane da bi dobili vise svetlosti.I sa njega sam poskidao lisce koji su izrasli direktno iz stabijke.



Bijke su stare negde oko 60 dana i drzao sam ih 18/6 pod hps.Ali box jos nije bilo napravjen kako treba pa na pocetku nisu bas lepo napredovali.Mislim da su sad vec dovojno velike d ih stavim na 12/12.
Sad su pod 400whps ali kad budem stavio na cvetanje dodacu jos dve-tri stedjive sijalice.

Sta vi mislite?Ako ima neko dobar savet ili nesto vidi sto nevalja molim da napise komentar.

Za sad toliko.


 
24.03.2010
19
1
0
43
pozz kholagrower biljke su extra samo nastavi! zanima me kako si napravio cooltube,jel ima ovde na forumu neka sema ili si to negde drugde video i koliko te je to kostalo posto i ja imam neverovatnih problema sa temperaturom.kad je napolju przi sunce meni je temp u boxovima i po 37c!!!biljke za sad super reaguju ali koliko vidim to nikako nije dobro po onome sta ljudi ovde pricaju