first outdoor attempt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.04.2012
13
0
1
31
Prvo bih vam svima zelio dobro jutro/vecer. Vec dugo pratim ovaj forum i napokon da se registriram. konzumiram ovu divnu nam biljku vec duze vrijeme i nakon konzultacije s majkom odlucili smo da bi pokusali sami nesto iskemijat. Dakle to bi sijali vani iza kuce, sajt je riskantan no moze se vidjeti jedino iz zraka (posto je s jedne strane kuca a okolo maline). Prvo bi uzeli nesto divlje tek toliko za probu da vidimo kako ce se to sve odvijati. Najvise me zabrinjava visina, posto su maline oko metar, metar i pol visine pa mi je frka da trava ne ode nebo i da neko otkrije (iako je stanovnistvo zabiti vecinom iznad 70 godina nebi trebali previse njuskat okolo i znat sta je to) Procitao sam vec teme za klijanje sadnju etc. Zanima me samo dali bi ju mogao savinuti nekako da raste vise horizontalno nego vertikalno (cisto radi sigurnosti) ili mislite da bi maline mogle porasti vise pa da nemam brige uopce.

Hvala unaprijed i lijep pozdrav.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
da, mozes radit topping, i lst... imas na forumu prolistaj malo samo :) sve je detaljno opisano :D sretno i nadam se da ce ova tema postat onda dnevnik ako ces posadit :)

peace out!
 
12.04.2012
13
0
1
31
hvala na savjetu, mislio sam radit lst no jos uvjijek me zabrinjava visina. krecem u akciju sad kroz koji dan kad nabavim neko sjeme,
 
12.04.2012
13
0
1
31
hvala power, FIM mi se cini kao najidealnije rjesenje no sad opet mogu zahebat posto sam neiskusan, iako je divlje sjeme necu se kockat pa cu radit lst.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.250
1.098
Trøndelag
negdje sam procitao da ako je posadis pored nekog grma ili recimo u tvom slucaju maline,da se natjece sa tom biljkom i preraste je.
sretno sa growom
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
tokemon je napisao(la):
(iako je stanovnistvo zabiti vecinom iznad 70 godina nebi trebali previse njuskat okolo i znat sta je to)

Ma oni ti zanju sve o tome.. imam doma 10 plahti od konoplje koje je baka i njezina familija radila kad je bila klinka. Kad sam posadio baba mi je prva skuzila haha.
Al nemoj brinut. Samo naprijed, lagano LST i bit ce sve ok. Samo pažljivo. Sretno! :)
 
12.04.2012
13
0
1
31
Bas sam ujutro razgovarao s majkom o tome i kaze kako je i moja baba ( koja zivi u kuci) sadila to :D odlucili smo onda otic tamo i razgovarat s njom (da kasnije nebi bilo nismo znali) baba odusevljena ( valjda se i ona nada da ce dobit nesto lol ) nabavio neko divlje sjeme i krecem u nedelju kad budem vremena imao.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Mozes iskopat male rupe pa u nih stavit kupovnu zemlju.. lakse ce im bit dok se ne razviju posle ce im ova zemlja okolobit mila majka :D
I stavi prozirne casice sa rupama preko njih kad izniknu. Kisa je padala u zadnje vrijeme pa bi moglo bit dosta puzeva ;) A i stiti od ostalih stvari dok malo ne ojacaju.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
lst je najjednostavnije i najefikasnije rjesenje za pocetak :D tu se slazem, ja sam isto pocetnik, sad cu pocet prvi grow i izabro sam vec prije lst da cu radit, i druge stvari se isplate ali treba malo iskustva, ali i hrabrosti :D ja nebi mogo svojim curama naudit... prije berbe :icon_lol:
 
12.04.2012
13
0
1
31
eto, danas sam imao vremena pa napokon stavio sjemenke na klijanje, fotke cu staviti uvece...

btw moze li ovo biti prebaceno pod dnevnike?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Hehe,mama,baba,ti:family1:ajd dobro:)
No,ako ste se već odlučili za sadnju doma,shvati da su maline slatke,a period uzgoja marihuane jako dug.Shvati da će ti biljka biti za berbu ne prije kraja 9 mjeseca...a to je jako dugo.Kolike su šanse da vam nitko ne dođe jesti malo tih malina,neznam....Isto tako, prostor te bašče ili dijela dvorišta mora biti ograđen,da ti nitko izvana ne može ući.
Ja bih na tvome mjestu to posadio u posude,ne više od 5-6 komada....vjerovatnošću od 50%-50%,imat ćeš 3 ženske biljke,a to vam je dosta za početak.A i lakše ćeš ih sakriti.A ako baš bude nekakvih posjeta,lako posude skloniš negdje,dok ne prođe opasnost.
Veličina posuda,hmmmm......od 10lit pa na dalje,ispod 10 ne bi trebalo_Obzirom da će ti biti u blizini lako ti je zalijevati,gnojiti....nema trave,puževa(malo pepela oko posude ili pužomora)....
Radi visine obavezno topiranje biljki...i to nekoliko puta....period vegetacije je dosta dug tako da ima vremena za malo ih raširiti,da ne idu u visinu(opet ovisno kakvo sjeme imaš,pošto je iz paketa,pretpostavljam)...
Cvjetanje počima u 7 mjesecu,ili krajem...tako da imaš vremena za topiranje.....dobit ćeš razgranatu,nisku biljku.
Evo ti slika indice,bez treninga,u posudi od 10 lit
ovo ti je visina od oko,1m70 i izgleda zastrašujuće pred kraj:icon_lol:,te da vam uspiju ovake 3,imat ćete i ti i mama i baba šta duvat godinu dana:)....Sretno.
 
12.04.2012
13
0
1
31
malina ima na cijelom putu dugom 3km, sad ak ce bas u ove e onda u pi... mater sve:D ma to ti onako obiteljski kad su svi do bla liberalni pa ono da se iskoristi prilika kad sam hmm jos mlad? :baby:

ovo su slike od juce, stavio ih u na klijanje kako je gore receno (znam kvaliteta je za k, moram hitno digitalac pronac)





 
12.04.2012
13
0
1
31
sad dal ce nac, taj sajt iza kuce ima sigurno oko 3km u diznu, sve isposijano malinama (loza prije rasla, kaze stara nema vise alkohola, samo vutrica) sad da ce neko naletit bas tamo gde je posijano jbg mozda padam, no imam psihijatrijsku neku tamo iskaznicu ili sta ja znam pa bi cak mogo da se i izvucem kao da za osobno:D

klijanje: (kvaliteta slika je kakva je, mobitel. moram nac digitalac)





 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
dobro ti je to, i nek budu na toplom dok ne proklijaju.. ono 25 stupnjeva odokativno
ma ako imas tako veliko polje, nece te nitko skuzit pogotovo ak je tvoje :)

 
24.09.2009
28
2
3
54
ima tolko niskih sorti a da sam na tvojemu mjestu odvojio bi 25 eura i uzeo neke rajdere..ne rastu velike i bit ce prije gotove nego maline..danas doslo 10 komada koji su kostali spomenuru cifru.a i brzo ima za konzumaciju..
 
12.04.2012
13
0
1
31
hvala na savjetima, gledao sam taj lst i mislim to radit, za sjeme isto kak si ti SiD rekao, prvo cu s ovim pokusat, nadam se da ce bit koja cura:D btw. moze li ovo biti prebaceno u dnevnike?