first outdor domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
blackrasta ti si neki drm :)

ovde svi presadjuju vec velike biljke 30cm pa na gore i niko te nece savetovati da sadis male biljcice ... ovo otaslo sedi sto si napisao :)

ps. marihuana nije korov to je plemenita biljka ako neverujes procitaj negde pa ces poverovati ...
 
08.07.2010
34
10
0
31
kake su to *****rije svi neke 'mudrosti' tu pišu jebote ,nigde slika. a onda mene tamo drkate jer pišem dnevnik u množini

no offence op
gudlak :D
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
BlackRastaManPD je napisao(la):
Aj ovako , socijalan uzgoj xD Prosle god sam bio ovdje na sajtu i dokopao se informacija dovoljnih za dobar outdor uzgoj. Uputstva su sledeca : stavi sjemena da klijaju (znaci neku posudicu sa poklopcem, stavi vatu , namoci vodom ne da sjemena livaju nego da vata bude vlazna), kad prolijaju nadji cashicu od jogurta probij rupe na dnu da suvisna voda moze da otice , stavi zemlju, napravi rupicu dubine 2 cm i stavi sjemenke u njih te zatrpaj, kad naraste do 3-4 para listova nosi na sajt ili shtek, nemas sta da prokopavas picke materine shtijanja marihuana je korov, moze da raste gdje god da zasadis, znaci sajt bi ti trebao biti na direktnoj suncevoj svjetlosti bar 6 sati i to ako je ikako moguce zapadnog sunca jer istocno sprzi listove biljke, kad nadjes takav stek odstrani travke koje bi smetale,iskopaj rupu velicine case jogurta, pazljivo makazama casice jogurta razrezi sa obe strane po vertikali da bi izvukao biljcice zajedno sa zemljom, postavi ih tako u vec pripremljene rupe i zalij vodom.Obilazi sajt bar jdnom-dva puta sedmicno radi preventive... to bi bilo to. ja sam ovako radio , imao 3 stabljike i bile su damn dobre... bez gnojiva bez velikog troska "socijalan uzgoj" xD ajde sretno


yo yo bee cool :rasta1:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
peace_pipe je napisao(la):
razmisljo sam i da stavim proklijane sjemenke u case od pola litre ali da ih pustim na sajtu, e sad, jel ima ikakve razlike da budu direktno u zemlji ili prvo u casi ali opet na sajtu to jest otvorenom??
Ako ti je tako zgodnije,uradi tako.Mada nema ti baš neke koristi.Ako ti neuspije iz prvi puta....ponovi.Proklij sjeme kod kuće,pikni klicu prema dole direkt na sajtu ali u finu kupovnu zemlju okolo sjemenke pogotovo i prati.Obzirom da ima sunca kažeš,ugledat ćeš ubrzo kako je sjemenka izvirila iz zemlje i puca,hehe....
I kad se pojave dva mala listića...stražari dalje :)
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
alo ljudi, nisam se javljo neko vrijeme bio na poslovnom putu! hvala na odgovorima, sto se tice sjemenki oslo sve u k, nije nista izraslo, nemam pojma zasto. no stavljenje su nove na klijanje i sad cekam, i dobro da je tako ispalo jer ovih dana je bilo jos zima i eto sad vec 17.4 i polako je sve toplije! sad razmisljam dali da stavim sjemenke u case od jogurta ili u neke vece jedni kazu ovo jedni ono, stavit cu to odma na sajt pa nakon tjedan dana presadit pa cemo da vidimo!! :) i jos nesto da pitam, kada budem posadio u case znam da moram odrzavati da zemlja bude vlazna a ja cu moci tek drugi dan doci ponovo ujutro, to jest samo ujutro rano mogo radi posla! hoce li to biti dovoljno ili bi trebo tijekom dana isto zalit? hvala!!:banana_rasta:
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Rađe nemoj čaše odmah stavljati na sajt, to ti je gotovo isto kao da si biljke posadio direkt u zemlju. Ako si u mogućnosti drži čaše barem 10 dana negdje u zatvorenom na toplom. Što se posuda tiče, ako ih ne planiraš dugo držati u njima, trebale bi i manje biti dovoljne. Sa zalijevanjem nemaš brige, nećeš morati čak ni svaki dan zalijevati. To ćeš najbolje sam procijeniti, moraš zalijevati tek kad se gornji sloj zemlje osuši (cca 2cm od vrha zemlje), zato što u donjem sloju vlaga još uvijek ostaje.
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
dobro znaci taj problem zaljevanja je rijesen jos ovo za nacin sadnje, ja sam napiso jos ranije da nisam u mogucnosti drzat to u kuci, nikako nemogu, zato sam mislio tako na sajt, jel ima neko rjesenje da zastitim tu casu vani? jel ima neko da je tako radio i da mu je uspjelo?
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
jos se nisam naviko na ovo pisanje brisanje malo sam glup sto se tice interneta hehe
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
procito sam to sad, hmm opet neki rade direkt na sajt u zemlju neki na sajt al prvo u casu, posto sam ja prvi put stavio direkt na sajt u zemlju ovaj put cu prvo u casu jer nekako mi djelujue sigurnije i fino ce zemlja bit ljepsa i meksa u casi :) a kad naraste malo presadim, nadam se da nece biti nemani, sto se tice fazana jel oni mogu radit stetu??
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Po mojem iskustvu, zivotinje vole pojesti ganju...cak i mesozderi...pa zabodi koju grancicu oko biljke dok su male da im ne mogu prici...kad narastu nece vise biti problem... =)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ja sam popikao 20 sjemenki u 20 čaša , zalijao i ostavio na sajtu. tamo su već 3 dana, ne znam jel' išta proklijalo idem ovih dana provjerit makar sumnjam, nije bilo toplo ovih dana baš.. mislim da je bolje u čaše stavit nego direkt u zemlju jer su barem malo zaštićenije imam dojam.. pa kad malo veće narastu presade se u rupe. ne treba svaki dan zalijevat, mislim da je svaki treći ili četvrti dan skroz ok.
boz :sun2:
 
31.01.2009
18
2
0
34
peace_pipe je napisao(la):
zuz, sjemenka mi je proklijala pa sam tek onda bacio u zemlju, ostale dvije sam bacio bez klijanja, zato se cudim sto ova nije ni mrdnula, probat c sve opet za koji dan samo sto neznam kako cu i gdje posto kod kuce tesko mogu drzat prvih 2 tjedna! morat cu opet na sajt

razmisljo sam i da stavim proklijane sjemenke u case od pola litre ali da ih pustim na sajtu, e sad, jel ima ikakve razlike da budu direktno u zemlji ili prvo u casi ali opet na sajtu to jest otvorenom??

Pusti sjemenke kod kuce u čaši sve dok one ne izače iz zemlje. Onda jih stavi na sajt direkt u zemlju i stavi gore na njih plastično bocu od 1,5 ili više litra. Onda u ovu bocu uradi s nožićem par malih rupa, da imaju bilke pristup do zraka.

Provjereno radi.
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
stavljene dvije proklijane sjemenke u 2 case od jogurta, zemlja kupljeni humus, danas taman fino suncano pustio sam ih na sajtu, jel trebam sutra ujutro ic zalit ili? i jos nesto, do koje velicine biljke mogu izrast u casama od jugurta??
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
dok jos ne niknu iz zemlje zemlja treba biti uvijek vlazna,tako da bi bilo dobro da ih zalijes sutra dok ne izrastu..ali lagano zalijevaj pazi da se ne rade "rupe" u zemlji od vode
biljka ti moze rasti u casi od jogurta dosta ali bilo bi dobro da je presadis nakon 3 tjedna otprilike tj. kad malo ojaca,ma sam ces procijeniti :)
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
hvala zuz1 pazio sam kako zaljevam i sutra ujutro cu ic opet zalit, kad narastu bice presađenje samo jedva cekam da vidim svoje prve biljcice zelene? kad je vec moguce da izađu van? :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
nemoj previše zalijevati, zalij jednom dobro i čekaj da se osuši zemlja nekoliko dana pa opet zalij... nevalja ako previše zalijevaš, istrunut će ti.
peace
boz :sun2:
 

peace_pipe

Aktivan Član
14.03.2011
56
3
8
47
bok ljudi, evo da javim, jucer bio ujutro i zalio samo malo jer vidim da je preko noci bilo vlage pa je bilo mokra vec zemlja i danas isto doso kad vidim ja mala biljcica je izasla, jedan listic je vani vjerovali ili ne :) :) znaci nisam dugo trebo cekat, a u drugoj casici jos nije do kraja izaso listic! one budu na suncu negdje od 9 do 5,jel im dovoljno ako jednom dnevno zalijem ili netreba sad svaki dan dok su male?? drzite mi fige da mi uspiju i da mi neki zečevi nebi pojeli to!! hehe.. pozdrav, i da znam da sam stavio malo, samo 2 biljke ali jebiga, nadam se da ce od te dvije bit bar jedna zenka pa da se na njoj ucim ovo ljeto i bar da nesto izvucem!
i da uskoro mozda i koju sliku bacim :goldmaryjane:

bozga kako tvoje biljke jel koja izasla??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.