First time grow Dutch passion WW and Orange bude

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
E svaka ti cast,bolje da si ih samo zalio...bez potrebe si pitao za ispiranje jos ja budala pa kucam samo ne znam kome!!Nema veze tvoje je mene boli banana samo posle nemoj reci pomozite.
p0z
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
brate malo ti je to ispiranje,cepi josh jedno barem 20 litara po saksiji,nemoj da si lenj.sledetji grow uzmi "florabella" zemlju.malo je pomeshash sa perlitom i odlichna je(pokazala se dobra i bez dodavanja ichega,kod mene npr),to ti ja predlazem,ti kako hotjesh...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Evo mali updejt ,prebacio sam biljke iz saksije u Koko-Kocke ,tj u grow bag od 5 l,kada sam prebacivao koko diskove u kojima se nalazi biljka ,primetio sam da uopste nije pustila koren van one mrezice na koko disku.Nakok 2 sata biljke su pocele dase dizu u vis.Sada cu sacekati 2-3 dana pa da vidim sta ce da bude.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Koliko se samo rijeci i recenica prosulo da te se navede na pravi put al ti neces pa neces. a necu bome ni ja vise trositi svoje sičušno strpljenje :D. Radi kako ti volja, i nadajmo se da ces s tom svojom metodom rijesiti problem jer sa fluševanjem od 1 litre sigurno neces:icon_lol::eek:hno: Poz i sritno!
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
si pomeshao sa zemljom ili samo si ih strpao u kocke? poshto kocke nemaju hranljive materije morash da ih zalivash rastvorom vode i nekog vodotopivog djubriva,u nekoj razmeri 0,5 do 1%(u zavisnosti od velichine biljke),ili ako imash merach hranljivih materija u vodi(EC ili PPM)pa mozesh da izrachunash koliko ti treba...
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
aha ima 13 brojaca pa mu se to desilo-zicer,pa vidis da covjek siluje-samo0 ti brate glavom kroz zid
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Biljoze sam ubacio u kocke bez zemlje.
Pa nije brate glavom korz zid,nisam znao da treba toliko vode na 1 saksiju ,ja imam 25 saksija ,pa dok prokuvam ja 500 litara vode plasio sam se da se potpuno ne spale.a dobio sam i LeMaGro GROGREEN 3 kesice (Grogreen starter,Vegetative,Fruit)djubriva u kompletu ,jel ok da pocnem da im dajem po malo iz Grogreen starter?
 
21.08.2008
46
8
0
43
Vidi sve braca tu:icon_lol::icon_lol:
Tetak,da bi bilo dobro ispiranje(Flush=Ispiranje),treba ti 4-5L vode po 1 litri tegle,znaci ako imas teglu od 5L,20-25L vode moras protjerat kroz nju,da se sto vise tvari koje su suvisne "ispere" iz zemlje...
A i cini mi se da si malo pretjero za 1.grow sa svom tom opremom i preparatima,pa si se malo pogubio u svemu,al nisi ni prvi, ni zadnji...
Prvo napravi to ispiranje,pa ih pusti par dana da dodu k sebi,onda ih zalij blagom otopinom H2O2(3 postotni HidrogenPeroxid,ima u svakoj ljekarni,dodaj oko 2-3ml na svaki litar vode),da korijen prodiše i počne funkcionirat,pa onda vidi sta i kako ces gnojit,jer zadnja stvar koja im sad treba je opet ono zbog cega su se sjbale,znaci previse hrane...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Sada sam bio do steka i prijatno sam se iznenadio,iz biljaka su poceli da rastu novi listici zelene boje :D. Znam da to nije neki preveliki razlog za radovanje,ali s'obzirom kakve su bile ovo je premija.Zeleo bih da postavim par pitanja u vezi Djubriva koje sam dobio .
Djubriva su GROGREEN STArter NPK 12-42-12 50 gr pakovanje,Grogreen vegetative NPK 25-10-15 50 gr pakovanje,GroGReen Fruit NPK 10-10-40 500 grama pakovanje
Interesuje me koje od njih da koristim na pocetku ,koliko gr djubriva da dodam na odredjeni rastvor vode (na primer koliko grama djubriva na 2 l vode?)
Koliko cesto da zalivam sa djubrivom? I koja kolicina rastvora na saksije od 5 l?
Takodje me interesuje jos 1 stvar ,a to se tice vode .Da li je dobro kupiti destilovanu vodu pa njoj sniziti ph sa limunom i li je bolje prokuvati vodu pa tek onda sniziti ph.Da je moguce da kada snizim vodi ph i ona odstoji 2-3 sata da joj se ph vrati ponovo na 7 ,a ja sam je pre toga snizio na 5,8?
I samo jos nest,kada zalivam biljke da iskljucim sijalicu ili ne? ,ja sam do sada iskljucivao pa sam cekao 15 -tak minuta da zemlja upije vodu pa tek onda upalio sijalice.
Jos jednom hvala svima na pomoci.
 
21.08.2008
46
8
0
43
Kakva su to gnojiva? Kruta ili tekuća!?
Uglavnom na pakiranju ti piše koliko se dozira,ali ti stavi duplo manju dozu do propisane...
Ovo NPK 12-42-12 ti je dobro za cvjetanje,a ovo drugo 25-10-15 za vegetaciju,jer ima puno dušika(N)...
Makar gnojit nebi niti trebo dok biljka ne potroši svu hranu iz zemlje,znaci polako i oprezno s gnojivom...
Koliko ja znam netrebas nista gasit dok zalijevas,samo pazi da ne polijes listove pa da ih lampa ne "skuha"...
Ove fore sa Ph nek ti neko ko zna vise objasni...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Gnojiva su kruta.Kristalni prax
Evo sta pise na kesici za Grogreen vegetative, : Primena djubriva u dopunskoj ishrani biljaka preko lista (folijarno) moze se obaviti u 2 do 5 navrata sa rastvorom od 0,2-0,5 %. E sad mene interesuje posto su mi biljke u koko -kockama (a one nemju nikakve minerale) od 5 l koliko ja treba vode sa ovim rastvorom da dam.Npr ova kesica ima 50 gr ,koliko ja treba da rastvorim i na koliko litara?Biljke danas nisam polivao posto su kocke jos vlazne,tako da cu ih tek sutra politi ,pa se brinem da li treba da sacekam da se koren malo prilagodi ,ili da odmah dam mali rastvor sa ovim djubrivima?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
kako ih to zalijevas jesuli ti to bilje na 24/0,a dobro ti je ekipa rekla da odradis flush 3-4 l na litru zemlje da saperes s.anja..i nemoj jos da ih djubris
 
21.08.2008
46
8
0
43
Duxkg je napisao(la):
Gnojiva su kruta.Kristalni prax
Evo sta pise na kesici za Grogreen vegetative, : Primena djubriva u dopunskoj ishrani biljaka preko lista (folijarno) moze se obaviti u 2 do 5 navrata sa rastvorom od 0,2-0,5 %. E sad mene interesuje posto su mi biljke u koko -kockama (a one nemju nikakve minerale) od 5 l koliko ja treba vode sa ovim rastvorom da dam.Npr ova kesica ima 50 gr ,koliko ja treba da rastvorim i na koliko litara?Biljke danas nisam polivao posto su kocke jos vlazne,tako da cu ih tek sutra politi ,pa se brinem da li treba da sacekam da se koren malo prilagodi ,ili da odmah dam mali rastvor sa ovim djubrivima?

Zajebi to...
Biljke ti jedva prezivljavaju,a ti bi s gnojivom po listovima... Samo ces ih spalit ako stavis normalnu dozu,znaci pola od propisane,a ako stavis još manje,nece se desit nista...
Daj im malo vremena,šokiraš ih,majke mi:icon_lol:
Pa i neka logika ti govori da bolesni listovi nemogu obavljat svoje funkcije ko da su zdravi,zar ne...!?
Nabavi neko tekuce gnojivo,koje se mijesa s vodom...
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
matori,kao prvo,moram da ti saopshtim iz lichnog iskustva da su kocke sranje i zajebane za gajenje ako nemash kvalitetno djubrivo i merach hranljivih materija u vodi.a grogreen nije neko ako nemash neko dopunsko sa Mg i nekim mikroelementima(moze iz Hidroponike Wuxal)ali to ti vazi samo ako tjesh da furash ***********.inache grogreen je vodotopivo djubrivo,shto znachi da je rastvorljivo u vodi,a shto se tiche zalivanja stavljaj 0,2-0,5% shto ti dodje 0,2 grama na litru,do 0,5 grama,to pishe za fertigaciju,mada ti netjesh da se smarash sa tim nego da sunesh odmah...djubrivo stavljash meshano,kombinujesh starter i vegetative,prvo rastvori u vodi starter,pa onda vegetative,a imash vagu preciznu u Groovy shopu,koshta oko 3 i neshto hiljade...pa se smaraj sa merenjem..rastvor koristish u svakom ili svakom drugom zalivanju,na par 2-3-4 dana u zavisnosti koliko brzo se isushi supstrat...i bolje da si uzeo neshto od general hidroponics ako otjesh tako da gajish,lakshe se dozira...i daj neke slike da vidimo na shta lichi ta bashta sada
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
ma nisam ni mislio da ih jos djubrim ,taman posla pored onolikog stresa sto su prozivele ,a drzim ih na 24 /0 ,a imam i tekuce gnojivo plantella list ,i plantela cvet.Zalivanje vrsim, sa vodom ph 5,8 (neki put uzmem destilovanu ,a neki put prokuvam vodu ),naravno ubacim prst u saksiju da vidim da li je zemlja vlazna.
Kada mi preporucujete da pocnem sa gnojivom,posto se one nalaze u Koko-Kockama pa nemaju uopste minerala.
E da slike cu postovati veceras ,nesto me net zeza




Koristite edit opciju , nemojte post za postom . I nema potrebe za citiranjem posta iznad sebe . HS .
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Evo mali update: Biljke su otisle skorz u out,sve su pozutele iako sam ih prebacio u koko-kocke,no nema veze ,drugar treba da mi donese iz Dam-a nekih 10 feminiziraanih outdoor semenki,ne mogu da se setim kako se tacno zove sorta.Znam samo da se zavrsava sa india.
Mozete li da mi date neke savete uputstva kako i sta da radim: Da li moze outdoor seme da se gaji kao indoor?
Koju zemlju da uzmem na pocetku?
U koje posude da drzim biljke na pocetku?
Ne bih zeleo da se zaj.....m i ponovo sve da mi propadne s'toga molim za pomoc .
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
A joj pa sve to sto trazis imas na forumu citaj malo neces nista shvatiti kroz tudju pricu a ocito je da nisi!!
Ti bi sve na gotovo...potrudi se malo.Imas full opremu i box i sve to ali dzabe ti kad ne znas,i pored necijeg odogovora,pomoci saveta ti opet isto radis ;) ali naucices valjda a sada bi ti bilo vreme jer steta da ti opet propada dobra genetika!
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Ma listao sam ja i sve to stoji ,jbg sta ces desava se da dodje do nekih propusta :) .Ali zato za neki dan krecem sve iz pocetka pa se nadam najboljem.
Valjda ce ova 2010 godina i mene da obraduje xexe.Nego samo da pitam :
Jel moze outdor sorta da se gaju unutra ,posto imam veliku nedoumicu u vezi toga/