First time grow Dutch passion WW and Orange bude

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
ne znam za ostalu zemlju koju koristi ekipa,ali ja za dosta razlichitih vrsta biljaka koristim "Florabella" zemlja za cvetje,i u zavisnosti shta gajim zalivam sa vodom sa odredjenim pH...tebi predlazem istu zemlju,nemash potrebe da dodajesh perlit(moze ako hotjesh,ali bez preterivanja,nekih 10%),za vuju sipash vodu koja ima pH oko 6.3(provereno,pogledaj kod mene),krenesh da djubrish tek na polovini cvetanja,mozesh i ranije ali doze djubrenja neka budu 4 puta manje...nek ekipa kaze shta josh misli...sretjno...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Evo ovako sutra krecem u nove pohode,pa krenucu od pocetka.
Imam 3 gro2 box od 600 w,evo slika prostorije u kojoj drzim boxeve ,odprilike je 4x2 http://img94.imageshack.us/img94/1448/dsc02174.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/6795/dsc02175e.jpg
Prosli grow je otisao u vodu ,a sada sam dobio 10 feminiziranih outdor semenki ,tacan naziv ne znam ,napisacu veceras.
U boxevima imam :sijalice (600w Mh,600w HpS )turbinu dospel 125,cooltube,digitalni tajmer za vlaznost i temperaturu,ph merac 3 u 1.ova dospel turbina sluzi za ubacivanje vazduha,za izbacivanje vazduha nemam turbinu .Da li je prostorija u kojoj drzim boxeve dobra (prostorija je velicine 2x4 ),ili da ubacim ova 3 boxa u vecu prostoriju?
Da li u Srbiji ima da se kupi ova zemlja Fllorabella ,i ako nema koja je nakvalitetnija zemlja sto ima da se kupi u Srbiji?
E sad takodje me interesuje kolika temperatura treba da bude u prostoriji koja je van boxeva,meni se sve cini da je prostorija u kojooj sam drzao boxeve bila isuvise tesna da su se biljke ugusile :(. Prosotoriju sam provetravao 1 dnevno tako da misliim da mi se cini da je zbog toga,ako jeste imam mnogo vecu sobu pa cu prebaciti opremu. Da li treba da kupim turbine za izbacivanje vazduha ili ne....
Pitanje za admina: Da li da otvaram novu temu za novi dnevnik ,ili da nastavim u ovom?
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Nisam admin...ali bi ti rekao da jesam da nastavis ovde :)
Samo pazi se bas si se opremio,nebi se ja zajebavao sta ce ti toliko...baci 2-3 dobices dosta od njih,mada na tebi je sam odluci kako ces!
Florabela zemlja naravno da ima da se kupi u svakoj malo boljoj cvecari,zelenoj basti.I ja koristim nju sa jos nekim mixom magme ;)
Ubacuj turbinu za izbacivanje vazduha a to sto pitas dali je prostorija dovoljno velika i za temperaturu u njoj,za to neam blage veze :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Odradi par biljki za početak,neznam šta če ti toliko al mi smrdi da bi moga imati više štete nego koristi...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Pravo da ti kazem ,sada cu samo da ubacim 1 biljku ,da se ispraksujem malo xexe,ako ipak ne uspem da nadjem ovu zemlju,koje vrednosti zemlja treba da ima ?Da li je ok zemlja sa Ph vrednoscu od 6-3-6,5??? Ovo pitam za svaki slucaj....posto mi je prethodna zemlja imala je ph 5,8 .Samo da proverim jos neke informacije koje sam prikupio na forumu
Kada seme proklija stavicu u cas i sacekati da biljka poraste nekih 10-15 cm pa tek cu onda da presadim u vecu posudu (7L)
Da li je ok da biljku u casi drzim pod mh ,ili mora pod stednim?
Ph vode treba da bude sa kojom se biljoza zaliva treba da bude od 6,3-6,9 i zalivanje se vrsi kada se zemlja osusi ,ne mora nista da se gasi ,samo da pazim da mi voda ne padne na list.
temperatura u boxy moze da varira od 22-30
vlaznost 45-60 %
biljku prvih 30 dana drzim na 24/0 a posle prebacujem na 18/6
Od djubriva imam plantella list i planetlla cvet i njega stavljam posle 5-te nedelje i to u duplo manjoj dozi od propisane.
Ispravite me negde ako gresim,ali cini mi se da je ovo za pocetak ok?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ajme koja oprema, a malo iskustva haha salim se, ali da ti nesto kazem! Ono sto ti pokusavas, a ZNAM sta pokusavas :D, odustani od toga...nema "srice" u tome a ni love, jedino "box" dimenzija 3x2 i po 4-5 biljaka zajedno s tobom u om boxu, ako si skuzija sta je pjesnik htio reci HAHAHA
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Sto se boxeva tice,samo je 1 moj ostalo su od ortaka. ;) A da ,nije zbog love ,cisto da imam nesto dobro i kvalitetno za svoje potrebe ,tj sa moje strane gledano.Uskoro cu box prebaciti kod sebe ,pa cu krenuti lagano...
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
matori,vidi se da nemash iskustva(nemam ni ja,ali sam gajio dosta vrsti biljaka pa imam osnovu,a za vuju sam se nachitao i nagledao tutorijala,i to par meseci pre nego shto sam kupio opremu,a josh uvek ucim...) prvo,SAVET,prochitaj par zavrshenih dnevnika na forumu,i odvoji par sati za tutorijale i chitanje sa foruma...ako gajish zbog kinte(brate imash 3 boxa,svaki koshta 500 evra,znam,ja sam hteo da ih uzmem),od toga nema nishta,kako kaze tropico...poshto znam da si iz srbije zato sam ti i rekao sa florabellu,jer je ima kod nas. pH zemlje je od 5,5 do 6,5 razmera NPK je 16:16:16,ima i mikroelemente... zalivash vodom koja ima pH 6,3-6,5 i nema da brinesh...:sun2: biljke drzi do 30 u vegeteciji(24\0 ili 18\6) (a i to zavisi koliko ti naraste biljoza i shta zelish da gajish) i onda prebaci na cvetanje 12\12...koristi male posude na pochetku,pa kad ispune ceo pot sa korenom,prebacish u vetje(ja koristim 10-15litara),mozesh klinke da drzish pod MH sijalicom,za to inache i sluzi,shto bi se sad cimao sa shtednom,ne kontam te...kad prebacujesh na cvetanje,naravno HPS...nema tu neke politike,samo malo da si kopao po netu...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
E ovako izgleda box,kupio sam jos 1 turbinu tako da imam 1 koja ubacuje ,i 1 koja izbacuje vazduh.Turbinu koja ubacuje vazduh sam povezao sa otvorom za dimnjak ,ova turbina sto izbacuje vazduh me malo brine,da li ona treba non stop da radi ili ne ,posto mi se cini da ako budu obe radile ,da ce temperatura u satoru biti veoma niska.E da juce naleteh slucajno na zemlju terra-magma ,iskreno tek treba sutra da krenem u potragu za fllorabellom ,pa me interesuje ako ne nadjem da li ce terra -magma posluziti.E da jos nesto kolika temperatura treba da bude u sobi u kojoj se box nalazi?
http://img19.imageshack.us/img19/1564/dsc02192wp.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/5106/dsc02191t.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/6697/dsc02190l.jpg
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Koji super box! Pa probaj malo testirat temperature s upaljenom lampom i ventovima pa vidi! Terra Magma je zakon, super zemlja, netreba ništa dodavati u nju; savršena je. I'm stoned :eek:hno: