First time grow Dutch passion WW and Orange bude

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.01.2010
22
0
0
39
a brate za sta ce ti taj digitalni balast....ja imam isti grow box i nije mi nista krenulo lose, ali nemam digitalni balast ni dve turbine
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
VOLIM je napisao(la):
a brate za sta ce ti taj digitalni balast....ja imam isti grow box i nije mi nista krenulo lose, ali nemam digitalni balast ni dve turbine

E da stvarno sta ce ti dig balast i dvije turbine???:eek:hno::icon_lol::icon_lol::icon_lol: HAHA. Nekima je bolje nista ne pisati nego svakakve *****rije NAPISATI!!!!

EDIT!!!!

Neznam, sta ti mislis jel se odnosilo na tebe???:angry015:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moj savet za vlagu je da u jednu bocu natocis vodu pa u tu bocu stavis krpu tako da viri napolje pa tu bocu sa krpom stavis ispred venta za ubacivanje vazduha tako da krpa bude ispred venta i verovatno si resio problem..

ps meni su takve biljke bile od needostatka vlage digni vlagu u vegetaciji bar na 40% pa i do 60%
 
16.01.2010
22
0
0
39
ja sam kupio ist grow i nisam dobio balast...a burazer iz holandije mi je poslao cdeove za gajenje i nigde nemaju 2 turbine nego 1
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pa isti ti je qr..c jbt balast je balast samo sto je ovaj verovatno kvalitetniji ili sta vec(skuplji takodje)nisam upucen u to ali...
da biljka zuti zbog digitalnog balasta!?To do sada nisam cuo,dao si mu pravi odgovor problem je resen menjaj taj digitalni u obicni :rofl::181::rofl:....:vb_whip:
 
16.01.2010
22
0
0
39
ja nisam rekao da je problem u digitalnom balastu,nego sam pitao zasta ce mu,jer ja imam isti grow box a nemam balast
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Digitalni balast u principu vrsi istu funkciju,ali je pogodniji zbog temperature,jer obican zna prilicno da greje... Sto bi rekli isto sr..nje drugo(skuplje) pakovanje!...ali ko ima kinte zasto da ne
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Ja mislim da digitalni balast troši i manje struje...a prijatelju, meni je biljka pokazivala apsolutno iste simptome pa ti evo fotka te biljke kad je bila u tom plastičnom odurnom boxu i evo kako je to preprodila u novom boxu...pa molim te javi da znamo jer ljudi moraju znati da se ne zajebu pri kupnji ko ti i ja...fotke:

pvc box:

dsc09696.jpg


prirodni (drveni box)

dsc09697t.jpg
 
16.01.2010
22
0
0
39
ja cekam semenke...pa kad pocnem ja cu javiti...ja imam neke cdove iz holandije gde gaje u istim grow boxovima s tim sto lepo pise da se to zutilo kod biljki pojavljuje usled prehranjivanja npk suptratima....al ja cu u svakom slucaju javiti kako bude proteklo....
a vidim da i u ovom drvenom imas list sa zutim...sta mislis zbog cega ti je to
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Nije mi do spamanja tuđih dnevnika, ali čisto edukacije radi...svi znaju da se biljka ne gnoji dok ne poraste, moje biljke nisu gnojene, a druga slika je pokazano ovdje kako bi se vidjelo da je lijepo nastavila rasti, zdravo, u drvenom boxu. Pa kaj ti misliš da lažem!? Ajde, daj... p.s. ako tebi ide sve super u PVC boxu, meni drago za čut, eto, ovo je primjer kako gazdi ovog dnevnika i meni osobno, PVC box nije napravio zdravu okolinu za rast....

Dakle, možeš spasit biljožu premještajem u zdravu okolinu samo da znaš da će joj trebat nekoliko dana za oporavak ali bude OK....i na kraju je to ispo hermić zbog stresa od žutila I guess....a ima i kujica koje su proživjele isto! Ajde javi kako je biljoža!!!
 
16.01.2010
22
0
0
39
ne kazem da lazes .... nego imam neke zanimljive snimke koji bas predlazu da se gaji u pvc... mogu da ti ih pustim... znam sve sto kazes jeste tacno...videcemo kako ce ispasti, s tim sto meni u prirucniku pise da se biljke dok su male stavljaju pod obicnu neonsku sijalicu a ne u grow box :))))) pozz nadam se da nisam rekao nista uvredljivo
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
35
Danas sam posle 20 dana pod stednim sijalicama biljke prebacio na Mh 600 w 18/6 ,biljoze vise ne zute ali krajevi koji su poceli pre 7 dnana da zute se nisu popravili.A danas me je zadesio maler ,naime pec sto greje sobuse pokvarila,pa me interesuje kolika ce temperatura u satoru da bude kada sijalica bude ugasena,da li ce se smanjiti ili ce samo pasti za 3-4 stepena.Ako ne uspem danas da popravim pec da li da ostavim Mh na 24 h cisto da mi odrzava temperaturu?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ili ubacis neku grejalicu koja ima tajmer pa je podesis da odrzava temp.

kad si vec tolko ulozio mislim da ti neka mala grejalica nece biti problem al to si ti tako da ja ne znam .