First Time Grower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Prvo da poželim svima dobar dan.
Nov sam na forumu, a ujedno i u ovom segmentu hortikulture. Imam neke zasade maline, pa se razumem oko mikroklimatskih uslova, zemljista, hortikulture i tako :)
Elem, rešio sam čisto da se oprobam u uzgoju, da vidim kako to izgleda u stvorenim uslovima, a i da ima da se čadi. Ranije sam se gruvao dosta, međutim, dođe porodica, tamo vamo i sada mi to dođe čisto povremeno, relaksirajuće, dosta provodim vremena u selu dok su radovi oko maline, pa da imam čisto da mi neko pravi društvo :D
Nabavio sam opremu, 10 dana se već bahćem oko setupa boxa, a glavni problem je, naravno, temperatura.
Spržio sam jedan ventilator kada sam odvajao bazu od propelera, glupi kinezi, pa je sa njim otišao i dimmer, tako da mi sada sve radi na najjačoj snazi, uz buku od nekih 50-ak decibela cenim, jer je buka otprilike kao da radi kombinovani frizider kada puni. Mozda malo jace. Temperaturu sam uspeo da iskorigujem na 32 stepena na 30 cm od sijalice bez cool tuba. Naručio sam isti, doćiće početkom nedelje, pa ćemo da vidimo kakva će onda priča biti. Da se razumemo, ovo mi je eksperimentalni uzgoj, gde bih probao i mainlining, da dobijem ukupno 8 nodova na bazi biljke i da je pustim na nekih 100 cm visine. Ali o tome ću pisati kasnije, jer još nisam ni pustio klicu. Semenka je nepoznatog porekla, u smislu ne zna se da li je white widow, neki haze ili skank. Semenke su iz holandije, ali su izmešane pa se ne zna koja je koja. Dobijam je od drugara za ovu fazu, a u drugom tromesečju naručujem od seedsmana mango skunk feminizirane semenke, da znam šta sadim. Nadam se da će i ova probna biti fotoperiodna.
Toliko za sada u tekstualnom formatu, a sada kačim slike specifikacije materijala, kako to izgleda itd ....
Oblagao sam običnom al folijom, međutim plakar je iskantovam iznutra, tako da sam stvara određeni nivo refleksije. Da li da skidam foliju i da ostavim klot ? Germinaciju hoću da odradim sa coco jiffy diskom. Iskustva ?
Sijalica je Philips 250w CDOTT Master City White. Daje topliju nijansu bele u odnosu na metalhalogene. Imam i 250w HPIT, ali CDOTT se mnogo bolje pokazala. Radio sam 9 godina uličnu rasvetu :)
C10DniK.jpg

Rg5W4Ea.jpg

puqq2SI.jpg

xBQ1YcT.jpg

NHbPUY7.jpg

S8hxHgN.jpg

zPAX1Av.jpg

MFuW91r.jpg

hCjwVrX.jpg

llWCHzd.jpg

B0Knq0a.jpg
 

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Hvala na dobrodošlici. Pa, u sustini kada stavim ruku ispod, sve je ok. Temperatura u sobi u kojoj je plakar je oko 20 stepeni. U donjem desnom uglu je vent za kupatilo ''fi'' 120 koji ubacuje vazduh. Probao sam i sa ventilatorom unutar boxa, ali kao što svi znaju, on samo cirkuliše vazduh, ne utiče na generalnu temperaturu prostora. Samo razbacuje već vruć vazduh. Sa ovim sam spustio temperaturu za oko 5 stepeni. Težim ka onih 27 dok je upaljena sijalica. Kada je sve u stanju mirovanja, u boxu se spusti temp na 18 stepeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Super zvuči, nego kad si pljunuo tolike pare za opremu mogao si se još malo isprsit za mylar foliju.
Folija , nekako mi se ne uklapa u priču no radit če posao u početku ali ..riješi to i i mal buš setup kak spada ;)
Sretno:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and deda

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
a ako ne,uvijek pali ono: 50/50 :)
prati kakva je vlaga kad kreneš
ako bude niska,grijalica van :vozdra:

A ono je kalolifer koji na neutralnoj poziciji samo radi na ventilatoru, bez grejanja :D
Spržio sam ventilator, a ne daju mi se pare za drugi, hoću da probam sa cooltubom kada stigne kako će da bude. A i bučan je ovaj kalolifer, svakako bih ga izbacio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Malo mi je tesko pohvatat cijeli tekst :)
Ne treba ti taj kalorifer puhat po lampi. Mozes ga koristit kao unutarnji vent da puse po biljkama. Upuh dolje ti takodjer ne treba i mozes ga koristit kao ispuh gore uz turbinu pa ces smanjit temperaturu. Dolje na dnu boxa samo povecaj rupe, ili ove 2 sada ce bit dovoljne.
coco jiffy je ok, root pouch su sranje. alu folija je ful losa iz vise razloga. matt bijela boja na vodenoj bazi ili mylar diamond, kao sto je kolega sugerirao. Ne pretjeruj sa zeolitom i nemoj se patit sa mainliningom ni sa brojevima noda. Ima jednostavnijih nacina za dobit 8 ili 80 budova. Topiras, malo lst da poravnas ako ce bit potrebno i to je to.
Sretan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ak te smijem još nekaj hintat, bolje razmisli o 2 x400 ili 2 600w..
250 w HPS ti najneisplativija lampa kaj se iskoristivosti svjetla tiče, nemoj si zagorčat život bzvz...
600w ili ako baš moraš u reflektor pukni 1000w i bog te veselio ali navijam za 600w :)
Komprimirano sunčeko ti je to :)
 
Poslednja izmena:

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Seedsman objavio promocije za noc vestica :D
Sutra narucujem 10 x mangoskunk fem semenki, uredno cu da ih uskladistim i da sacekam prolece. A od freebisa i jos nekih dobijas malte ne 16 semenki gratis na porucenih 70e. Tako da cu ipak u zemlju stavljati poznato poreklo.