First time - PC Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2009
20
0
0
34
Aje i da ja pokusam :bis:

Ovako...

Box:

PC Box (41x47x19)



Svjetlo:

4x 23w štedne


Ventilacija:

1 upuh i 2 ispuha

Zemlja:

Neka žnj barem za mene, ali najskuplja u cvjecarni pa... pise na vreci da su svi elementi ujednačeni....

Sjeme:

Domace...jedna je iz jednog keta, a jedna iz drugog pa cemo vidjet...

Znaci:

Presadjeno 14.2. u box


Nakon nekih tjedan dana...


Jucer...
Prva:


Druga:

* samo da napomenem druga je zasadjena u razmaku od tjedan dana od prve znaci malo kasni...

Rezim svjetla mi je 18/6, ne koristim nikakva gnojiva ni ne namjeravam za sad, zalijevam odstajalom vodom. Meni se cini da malo sporo rastu ali to je vjerojatno zato sto kad nema svjetla temp se spusti oko 15 stupnjeva nekad i nize inace je oko 21C, vlaga je oko 50, 60 %.

(ispricavam se zbog kvalitete slika slikano je mobitelom jer mi je digatalna u *****)
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
Dobrodošao u pc growing vode...koliko su ti biljke udaljene od svijetla???
mozda su malo preudaljene ali isto mi je to nekako sporo...neznam....
meni se biljka isto sporo razvijala jer sam je malo unutra malo vanka pa minja rezime svijetlosti pa i napravio lst dok je bila maldunce....

mozes malo pojasniti kako is napravio to za spustanje i podizanje svijetla jer vidim da nisu fiksirana sta mi se svida jer imam u vidu napraviti speaker stealth box ali me jebe dal da fiksiram ili ne svijetla i da to ipak stoji i nedrma se dok neka zalutala "budala bude badala oko zvucnika:sun2:
 
08.02.2009
20
0
0
34
Hvala, hvala... :vb_kez:

U pocetku su mi svjetla bila na nekih 5 cm, ali su mi ona prva dva velika lista po rubovima pozutila pa sam pomaknuo i to zutilo se povuklo, kako tako.... Jucer sam ponovo stavio na nekih 5 cm pa cemo vidjet.
 
08.02.2009
20
0
0
34
To za spustanje i podizanje i nije bas stealth jer mi vire dvije sipke iz boxa ali to prekrijem tko da stavim kutiju na to mjesto pa se ne vidi...

Ovdje sam nacrtao mada moje vjestine u paintu...



Znaci ove dvije crne sipke se micu gore dole na sebi imaju rupice u razmaku od nekih 3-4 cm kroz tu rupu gurnem vidu i to ih drzi u zraku. Jedino problem je da se vidi izvana ali ja stavim kutijicu na to pa se ni ne primjeti...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ak ti se igra možeš srediti neke cijeve s uglem 90 i više st. pa da ih staviš na ventove da bi sakrio svijetlo koje izlazi iz kućišta. Ako ti nitko ne ulazi u sobi rokaj ovako ;)
I jedno pitanje- od koliko litara su ti pitare?
 
08.02.2009
20
0
0
34
Ma za svjetlo nije bed...hvala na savjetu...

Pintare su od 2 L

Baaaa...sad sam skuzio da mi ne radi jedan od ova dva ventilatora za ispuh, sad moram zice odljepit i gledat koji k**** XD
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ove sipke su usle u modu :)

samo polako..meni to izgleda super,i meni ti je temperatura slicna tvojoj i ne zamaram se ni najmanje...

slusaj...sto se svijetla tice.one su se vec sad formirale i vidi se da nisu krenule u visinu,pokusaj ne drzati svjetla bas 5 cm,iz mog iskustva,malo prze po biljci,digni bar na ono 8-10.zbog njih.
ja drzim na 20cm pa su odlicne...

ali samo naprijed i sretno :)
 
08.02.2009
20
0
0
34
Hehe...to sam dobio ideju od tebe ;)

Pustit cu jos malo na tih 5 cm pa cu podignut jer sam primjetio da se nekako razbuktala, pojacao sam vent, a buduci da ta najvisa stoji odma pored njega pa ljepo puse po listovima nece biti problema(valjda).
Sto se tice druge koja ne dobiva vazduha tolko ona je vise udaljena od sjetla, ali ne zato sto sam pomaknuo svjetlo nego raste u koso???
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Jel možeš natrpati neke veće tegle u boksu?
Cvjetat će i u 2l ali bit će bolje ak im dadeš više.
 
08.02.2009
20
0
0
34
A znam jbg. sad trenutno dize temp. tako da upalim elektricnu puhalicu u box tako mi digne do nekih 25C al to dok sam kuci, a kad me nema onda se spusti...sad ce topliji dani :sun2:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
samo pazi...tih 5 cm...primjera...ostavis i zaboravis nacever pogledati,dodjes sljedeci dan,ne znam poslijepodne a ono,listovi vec doticnu svijetlo i prze se..

i jos sto su moji postajali ljubicasti...
 
08.02.2009
20
0
0
34
A kad sam sadio zemlja bila skoro do vrha...to mi lekcija za ubuduce.

Evo danas izmjerio ph vrijednost (sjetio sam se dok sam imao jos akvarij da sam koristio to i te neke regulatore nakon malo kopanja pronasao svasta).

Ph mi je oko 7.5


Usput nasao ph minus i ph plus samo sta je to za akvarije od 20 L al nekako se snadjem...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Jesi li ove ph pi*darije našao sa opreme od tvojih akvarijskih godina ili si ih kupio?
Koristi ih za vodu, nemoj stavljat u tlo :D
 
08.02.2009
20
0
0
34
Hehe...to sam nasao sa opremom...cirka staro oko godinu dana....

ups kasno rekao izlio cjelu bocu u zemlju....pa naravno da cu stavit u vodu.... ;)
 
08.02.2009
20
0
0
34
Evo spustio ph :banana_dred: prema mojoj nekoj racunici i uspjelo 3 kapi onog ph minus u bocu od pola litre i sad mi je izmedju 6.5 i 7....