First_grow - (Barney's F.) - 2x LSD - 2x L. Haze - 1x C. Kush+, HPS/MH - 600w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.09.2015
22
141
28
Ime vašeg dnevnika: First_grow - (Barney's F.) - 2x LSD - 2x L. Haze - 1x C. Kush+, HPS/MH - 600w

Datum nicanja sjemenke: 26.10.2018

Početak vegetacije: 28.10.2018

Breeder:

Strain:

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping, FIMing

Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 600

Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 600

Nutrijenti: HESI

Ostala oprema:

Dodatne informacije: Ekipa, pozdrav svima, evo po prvi puta bacio sam se na posao. Nadam se da će u konačnici dobro rezultirati. Veliki je niz stvari koje su se trebali naučiti kako bi radio uopće grow, eto u nekih 1-2mj sam pokupio većinu stvari i krenuo na posao.

BOX : * 120x120x200cm
Box sam izradio sam od drveta te ga oblozio mylar foliom, izolaciju napravio i sve potrebno, nije jos estetski dotjeran ali budem čim prije, posao me previše guši.
* 1x vent za upuh 120mm
* 1x Blauberg 125 TT 345 m3/h
* 1x Mali Vent unutra koji će puhati po biljcicama
* 1xOvlaživač zraka za vlagu

ZEMLJA :
* POTOVI NAKON KLIJANJA 6l - malo samo pogrijesio trbao sam manje
* MAIN POTOVI - 25l
* ZEMLJA - Potgrond H
* Perlit 10-30%
* Cocos 10-20%

GNOJIVA :
HESI Starter kit - sve to je potrebno
HESI boost - 1l

24.09. - Klijanje
26.09. - Presađivanje u male potove (vec sam tu malo kasno u 2 dana u proklijale enormno)
27.09. - Stavljene u box svijetlo na 400w - udaljenost 45cm , REŽIM 18/6 ( temp - 22-25C, Vlaga 40-57%)

02.10. - Vlaga je između 40-60% , temp 22-26C. Dao sam pola doze root complex na 2l 0.5ml i podjelio
na njih 5
PH - uredno pazim

09.10. - Doza Root C. i super vita također pola doze roota i super vita napravio u 4l podjelio 2l ovo cu ostaviti
za kasnije
Vlaga je od 50-70% dodao sam par rucnika mokrih i sl. da dobijem veću no ovih dana mi dolazi
ovlazivac pa da se ne zezam sa time vise.

Stvari koje sam malo kiksao - vjerojatno kada su mi biljcice nikle iz potova nisam ih malo stisnuo bolje odnosno zemlju u kojoj se nalaze pre mekano je bilo i nisu bile same stabilne.
Druga stvar, veliki potovi za početak i dosta sam zalijevao čisto sa prskanjem, pre malo sam vode davao na tolike potove iako one nisu pokazivale nikakve potrebe za vodom, no zemlja je bila malo malo suha tako da sam prešao na veće doze zaljevanja sa vodom.

Eto ukratko nešto o dnevniku i nadam se da će koliko toliko ići po planu, malo sam bio u strci u vezi svega jer prvi grow dok sve sam nabavio je potrajalo i box napraviti i slicno.

Zahvala za g. Zelenko63, imao sam nekih dvojbi i amaterskih pitanja pa sam ih uputio dragom kolegi koji je ljubazno odgovorio pa da se odmah i zahvalim.

Savjeti, kritke, zelje i pozdravi dobro došli.

Slike boxa: 20180922_175633.jpg
20180922_190211.jpg
20180926_175956.jpg
28.9.jpg
3.10.jpg
09.10.jpg
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Taj vent za upuh ce ti bit preslab u odnosu na ispuh TT-a, makni vent i stavi mrezicu, jel ce ti usisavat prasinu po svim spojevima. Kak si vrata zamislio? I želim sretno dakako :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and Sakiii

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Odličan ti je box brate, bez obzira na izolaciju mogla bi ti trebati grijalica (u biti vjerovatno hoće), pogotovo kad na 12/12 prebaciš, u svakom slučaju sretno do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
21.09.2015
22
141
28
Netkotamo
Naravno imam u planu sve postaviti mrežicu, tj. upravo sam na vent već napravio
Vrata su mi bila onak improvizacija, nisam puno vidio kako ekipa radi no većina ih ima kupljeni box. Ja sam svoja napravio najjednostavnije. uzeo veliku šperploču, izrezao na mjeru da odgovara, obložio sa unutarnje strane sa folijom, napravio ručke gdje ju mogu samo dići i skinuti. Sa strane dvije male kuke koje se zakače vrata i to je to. Da imam u planu jos 2 pasivna manja ulaza čisto da imam bolji protok zraka.

Radioaktivan Član
Naravno brate i za to sam se pobrinuo. izvana sam gdje mi ventilator uvlači svježi zrak, stavio uljni radijator (el.) sa kojim reguliram toplinu, napravio sa tako da sam ga ogradio sa 2 strane u L tako da bolje usmjerim toplinu na vent te mi radijator radi na min a daje dovoljnu toplinu, s ove druge dvije strane dolazi svježi zrak te vent odmah uvlači temp.

Zodra
Upravu, ali nisam ga mogao nikako uglaviti na kontra stranu, bas sam silom isao i neće nikkako, moram sa klještima i čekićem da mi bude tanji

Hvala svima na željama, savjete također i dalje primam.


11. dan - dobile pola doze super vita i root comp. 1l podjelio na njih - također pojačao na 600w odmakao sam na 55-60cm svijetlo
18. dan VEG - ništa posebno, krenule su svojim putem, iduće zalijevanje čista voda, i samo što nije krenuo trening.

Savjet - Koliko da ih još ostavim u ovim potovima, mišljenje?
 

Prilozi

  • Screenshot_20181015-115612_Video Player.jpg
    Screenshot_20181015-115612_Video Player.jpg
    204,7 KB · Pregleda: 103

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Odlično si sklepao box. Znam, da ekipa radi boxove sa fasadnim stiroporom, ali i ovo je odlično.
Za vrata, ja bi stavio dijamantnu foliju kao zastor. Tako i radim,a vanjska crna strana, zadržava svjetlost.
Sve u svemu, super box. Šljiviš kupovni!
Nije to, to. Sretno i pratim te, i ja još učim!