Fist grow - domacica, 250W HPS, box 90x90x50

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2011
10
4
0
41
Pozz ljudi,

vec neko vrime pratin forum i krecen sa prvim growom. Sjeme će bit neke domacice za prvi put, iako iman 2 x Auto Northern Lighta i jedan Big Bang, njih ostavljan kad steknen bar malo iskustva.
Kupia san komplet HPS 250W,prigušnica,upaljač i grlo uz pomoć jednog forumaša :banana_rasta:
U boxu će biti 4-5 PC ventova (12cm), 2-3 upuh, 2 ispuh - kroz vikend radim rupe za ventilatore pa cu stavit slike.
Zemlja je Terra magma + stiropol. Za cvjetanje san kupia Plantellu Cvijet,
Box je veličine v=90,š=90,d=50 i mislim da tu imam problem sa visinom i da će mi biljke biti preblizu lampi.
Da bi to izbjega ici cu na topping i lst da stvorin bar 30-ak cm razmaka izmedu lampe i biljki, al neznan oce li mi to uspit, iden provat pa cu vidit el mi triba veci box (bar 120cm).

Sjemenke su stavljene u vlažne maramice i cekam da prokliju da ih stavim u plasticne case za pocetak.
Evo jedne slike boxa, update cim stignem!

20121217113459.jpg
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.151
233
Trebao si ubacit ove provjerene sjemenke,mislim da ne bi bilo problema,a ako bi zapelo negdje tu smo da pomognemo sa ponekim savjetom,mislim da se ne moraš bojat..Jer nikad ne znaš sa unknown sjemenom jer možeš naletit na baš nešto veliko da ti preraste box pa ćeš morat selit..Ali sretno i pratim! ;)
+ da ne pričam o kvaliteti vutre :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bi isto reko da stavis odma prave menke... vidi se da znas dosta vec kad si sklepo box i sve pripremio a osnove neke i sta ti nije jasno jos ti mi pojasnimo do kraja :)
jer sta ako ti budu obe muske? jebi*a, moze se potrefit da su obe zenke ali mogu biti i muske xD ja bi ti reko odma ubaci auto NL i nemoze bit lose :)
kako god odlucis ces naucit nesto i biti zadovoljan... u nekom slucaju vise u nekom manje ali tvoj je grow a isto tako ce i izbor biti tvoj... just go with your heart :)
i da... meni je box visok 130 i lampa je udaljena 30-40cm ovisi, kako kad... isto 250w u pitanju... tako da razmisli isto da stavis jedan vent izmedju lampe i vrhova da ti puse dok lampa gori da moze biti blize lampa i radi cirkulacije zraka, to bi ti bilo odlicno, i 3 ispuh mozes stavit, upuh nista, pasivan ce biti, i 1 izmedju lampe i ostane ti jos jedan za negdje da puse po biljkama da ga stavis...
a mozes i 2 ispuh 2 upuh , 1 u sredinu... kako god, dobro ti je. ja imam samo 2 ispuh i sve pici :) moji su 120 ko i tvoji... jos su silent neki , imaju mozda i manji protok zraka pa sve ide...
dobro si se spremio, ako imas kakvih nedoumica , samo pitaj! uostalom ...to bi bilo to... sada rokaj s growom :)

peace out
 
10.07.2011
10
4
0
41
Tenks na podrsci!
To za vent izmedu lampe i vrhova mi je palo na pamet, da mi tjera zrak prema odsisu koji ce bit sa strane boxa, stavicu bar jedan upuh, sve zavisi kolika ce mi biti temperatura...
Update uskoro :)
 
10.07.2011
10
4
0
41
Evo mene opet :D
Jučer sam upalia lampu na par sati čisto da vidin kakvu mi temperaturu u boxu stvara bez ventilatora - 42 stupnja - pa me malo strah oće li mi pc ventovi uspit to dovest do 25. Doma san naša jedan novi neotvoreni odsisni ventilator za kuću (WC il šta već) - pa bi rađe njega stavia za odsis nego ove PC ventove.
Model Cata B10 plus - specifikacije su mu m3/h=98, mmca=3, 2500rpm. Također piše na njemu da je SILENT. Šta mislite da njega spojim u razini lampe?
Živili!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ufff... grije ta 250-ica... pa bez ventova normalno da je veca temp....mali ti je box za 250w zato moras ventilaciju imat i vise nego dobru...
probaj nastelat sve ventove kako si zamislila i ukljuci lampu onda dok sve radi pa vidi...
sretno!

peace out !
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
..sretno kolega..i ja sam se mucio sa hladjenjem svoje 250tke u jos manjem boxu..
mislim da ces trebati CT ili neko staklo/pleksi izmedu lampe i biljke i taj pc vent neka puse po lampi u smjeru ispuha..