Fleke na listovima... pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pepel, soc od kave, bakar - Prirodna zaštita protiv puževa.
Pužomor - Otrov za puževe
Pitroid - Otrov za insekte al ne toliko uspješan kod puževa.
Kopriva, bijeli luk, kopar, metvica, bazga, komorač, menta, maslačak, papar, ljuta paprika, ružmarin, lavanda - Prirodni otrov za insekte.


Pa se sam odluči šta želiš i na koji način želiš, normalno kad saznaš sa čim imaš problema :)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
kupi si plantela list i zali duplom dozom za pocetak da im malo pomognes nabrzaka jer je to mineralno gnojivo koje ce odma da djeluje, a kasnije ako oces prirodnim putem stavi stajskog ili kokosjeg gnoja samo pazi ne previse da ne spalis biljoze
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
sto se tice gnojenja...ne znam gdje god sa procitao svi pisu nemoj gnojiti sve do kraja zasad nije potrebno...

rekao bih da su neki insekti ...a iskreno nerazumijem se pa ako bi netko tko je imao slican problem napisao svoje rijesenje bio bih mu jako zahvalan.,

pri presađivanju sam stavio 50/50 humusa/zemlju obicnu i dobro zalio da se korijen uhvati
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
samo ti njih gnoji što više hrene imaju bolje rastu,još ako je rječ o vanjskom sađenju onda baš nikako nemožeš pretjerati,uzmi od plantele gnojivo za list imaš u obliku šumećih tableta,rastopiš jednu u litri vode i hraniš ih folijarno svakih 7 dana
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
roguz2 je napisao(la):
samo ti njih gnoji što više hrene imaju bolje rastu,još ako je rječ o vanjskom sađenju onda baš nikako nemožeš pretjerati,uzmi od plantele gnojivo za list imaš u obliku šumećih tableta,rastopiš jednu u litri vode i hraniš ih folijarno svakih 7 dana

nemoj dezinformirati ljude, može se i vani pregnojiti biljke, i to lakše nego što misliš...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nebih se složio...ako je pravi outdoor a pod tim mislim da biljke nisu u teglama...jako teško bi pregnjojio biljke...eto SKT sam savijetovao da zalije za Plantellom list 40ml na 2 lit vode...a znamo da je na pakovanju 15ml na 2 lit vode...znaci 2,6 puta veca doza od preporucene...biljke su sa zadovoljstvom prihvatile hranu....i fino se oporavile od hesi vodice i žutenja listova.

Ja svoje redovito krkam 3 duplim dozama...zato nebih rekao da je dezinformacija....kao dokaz tome nudim i 4 linka u mom potpisu (moji dnevnici) ako procitate vidjet cete da godinama krkam biljke jacim dozama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ja sam u prvom outdooru zalio biljke stare 3 mjeseca duplom dozom i dobio sam kandže po svim listovima, očiti višak dušika (a bile su u zemlji)...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
presađene 6.6

ot tog datuma nisam prihranjivao niti išta... sve što da priroda

danjašnje stanje
NL




SL








kad ce ovaj NL biti spreman... piše da trea cca 9-10tjedana od kad se posadi a po meni je on spreman

vaše mišljenje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
blanker je napisao(la):
kad ce ovaj NL biti spreman... piše da trea cca 9-10tjedana od kad se posadi a po meni je on spreman
jel to automatik kad mu treba tako malo od kad se posadi, ili si ti nesto pobrkao
ne znam cije je seme, ali ugavnom za nl u outdooru obicno pise: Ready for harvest end of September/beginning of October
sto se lisca tice, po meni to ne deluje prirodno zuto, donji veci i stariji fan listovi su jos zeleni (a oni treba prvi da pozute), a u tom vrhu lisce deluje nekako sprzeno, braon i uvrnuto, ne znam... u svakom slucaju, da je moja ne bih je jos dirao
edit:
ovako izgledaju prirodno zuti listovi pred harvest i komparacija sa njegovom, ona biljka je jos zelena, a sta je s*ebalo listove...
289v80n.jpg
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Automatic je- royal queen seeds
Srednji bud mi djeluje atomski bas ima brutalan miris
ovi sastrane mi jos djeluju kao su na ca 80%

koliko da još sačekam po vašem?

ja ovo prvi put radim pa nemam nekog iskustva.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a cuj, ja sam naleteo i na ovakav podatak bas za Northern Light Automatic (Royal Queen Seeds) feminized, Indoor Flowering Time: Medium (66 to 90 days), zatim: an average lifespan of 10 weeks from seed to harvest. ako je neki prosek 70ak dana, jasno je da moze krace ali moze i cesto jeste i duze... licno bih je ostavio bar do karaja meseca, nije to puno... al tebi od volje... mada, ako ces gledati ovo da su drzali i 90 dana, onda je to prva sedmica narednog meseca. svakako je cista indica u pitanju, neces zeznuti nista ako ostavis koji dan duze ;)
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
sacekat cu jos tjedan dana :) a ovo s listovima mi djeluje prirodno sto su se osusili. u biti trebao bi po listovima vidit kad je spremna tj gotova. moju se pocet sušiti?


kako vam djeluje ovaj Super lemon također iz posta sa NL-om

Lijep pozdrav
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Problemi, problemi..
Evo ovako, imao sam nešto sjemenki, oko 15 komada, od toga su 7-8 bile ljepe tigraste boje, od toga je proklijala samo jedna-.- pa da ne bacam, ostavio sam ju i sad mi pokaže da je mudonja, a tako sam je ljepo istreniro...bila je pod 120w cfl, a sad je pod 150w hps
Biljka je danas stara točno mjesec dana, a 24. počela cvjetati, ali ostavit ću je da skupim polen i oplodim ženke koje su trenutno na klijanju (valjda će bit koja ženka)
Biljka se nalazi u 2.5 lboci koju sam prerezao i obložio ducktapem i čarapom. Zemlja je neka njemačka NATURAHUM BLUMENERDE. zaljevao sam ju flaširanom vodom (janom) kojoj sam regulirao ph, 6.5 - 6.8. Zaljevao sam samo kad bi po lišću vidio da traži vodu i kad bi zemlja bila potpuno suha. Temperatura u boxu je 30-32 stupnja kod biljke, a u boxu je opčenito nekih 23 kad je upaljeno svijetlo i vlaga je 40%. Kad je svijetlo ugašeno je nekih 21stupanj, a vlaga oko 90%. Unutra je mokar ručnik i 2 ona plastična poklopca od cd-a.
jučer sam je prvi put gnojio i primjetio fleke, vjerojatno od nedostatka gnojiva, al ima više problema (crvena stabljika, kanđe i te fleke) btw, te kanđe mi se uvjek dešavaju samo u tim kaljevima. Evo vam slike, pa mi pokušajte reči od čega mu sve to?



tu je crvena stabiljka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Gagiba

Aktivan Član
Strpljenja samo, javiće ti se neko iskusniji sa eventualnim objašnjenjem. Moje trenutne biljke su pokazale slične probleme pri ali na kraju se pokazalo da je uzrok neregulisani pH koji je zaključao biljku. Uz to sam je verovatno i prenavodnjavao.
Kod tebe kažeš, to nije slučaj. Još je rano da biljka sama odbacuje nepotrebne listove, dakle neki problem sa mikroelementima postoji.

Sve u svemu dok ti se neko ne javi sa konkretnijim objašnjenjem isčitavaj teme koje su iznad one u kojoj pišemo pa možda dođeš do rešenja. Srećno.... :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Friče ova druga slika po redu nije nikakav nedostatak gnojiva ili pregnojavanje. Vidi se iz aviona da je biljka opečena od visoke temperature, čak mi se čini da je špricana folijarno pa je kapljica na listu izazvala paljenje.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Closet freak je napisao(la):
ako je to razloga, ja sretanXD ugl, tu i tamo našpricam teglu, tj. čarapu na tegli običnom vodom da podignem malo vlagu oko nje, pa par kapi pobjegne na lišće. pa nebi li je voda trebala štitit od temp? temp kod biljke je meni u redu kad stavim ruku ispod. Imam napravljeni home made reflektor od onog metala koju je u grijalici na sporale, a biljku i lampu djeli plexyglass, a po hps-u puše 120cm vent maximalnom brzinom i taj zrak nekako cirkulira prema biljci dolje, pa je zato vjerojatno malo veća temp..dal bi bilo dobro da maknem plexy ili što? jer ruku do hps-a mogu približit 15 cm, a da mi nije vruče. :D Šta sa tim kanđama onda radit i crvenom stabiljkom?

ako je to razloga, ja sretanXD ugl, tu i tamo našpricam teglu, tj. čarapu na tegli običnom vodom da podignem malo vlagu oko nje, pa par kapi pobjegne na lišće. pa nebi li je voda trebala štitit od temp? temp kod biljke je meni u redu kad stavim ruku ispod. Imam napravljeni home made reflektor od onog metala koju je u grijalici na sporale, a biljku i lampu djeli plexyglass, a po hps-u puše 120cm vent maximalnom brzinom i taj zrak nekako cirkulira prema biljci dolje, pa je zato vjerojatno malo veća temp..dal bi bilo dobro da maknem plexy ili što? jer ruku do hps-a mogu približit 15 cm, a da mi nije vruče. :D Šta sa tim kanđama onda radit i crvenom stabiljkom?

Edit; zanima me da li ja možda imam hot spotove zbog reflektora? kako uopče primjetit da ih imam?? o_O