Fleke tamne boje po listovima, listovi žute i suše se!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gagiba

Aktivan Član
Bogeyman je napisao(la):
furaj ti dalje sa korigovanom vodom, nesto lisca ce pootpadati, al moze ste tu nesto izvuci do kraja, vrhovi deluju zdravo
Prilično dobro izgledaju vrhovi ali definitivno ima kašnjenje u cvetanju u odnosu na drugu biljku, što naravno nije problem ako uspe da preživi. Pustiću je da cveta koliko joj volja... ^_^

Recimo oko 50% lišća je mrtvo, savija se polako onako osušeno i čekam kada će da otpadne, ali druga polovina se još uvek junački drži. Neka prespavaju pa kada ih probudim proceniću da li ima nekog efekta korigovana voda.

Razmišljam da li da ubacim neku klasičnu muziku (Betovena recimo) tiho u box, da pripomognem oporavku?! ;)
 
13.01.2011
25
22
0
55
ovo je kronicni primjer nedostatka mangana(Mn). da je kronicna pH devijacija stvari bi izgledale puno drugacije. mogu one "saugat" sve samo sto nema mangana!
 

Gagiba

Aktivan Član
bepo je napisao(la):
ovo je kronicni primjer nedostatka mangana(Mn). da je kronicna pH devijacija stvari bi izgledale puno drugacije. mogu one "saugat" sve samo sto nema mangana!
Imaš neki predlog kako da pomognem biljci odnosno kako da korigujem nivo mangana? :icon_question:

Danas sam dodao BioBizz po 1ml Growa i TopMaxa i 2ml Blooma ali nisam siguran koliko sadrži mangana prihrana...
 
13.01.2011
25
22
0
55
e to je zajeb sa tim organskim gnojivima sto osim NPK ne pise nista drugo. mangan je mikroelement kojeg ne treba puno, al ga svejedno treba kao sto si se i sam uvjerio. nadaj se da jedan od ta 3 ima nesto mangana u sebi.
osobno koristim jungle juice micro. on je odlican za takve stvari.
prođi malo po trgovinama i pogledaj neku bočicu gnoja gdje ima mangana i mikroelemenata i imaj to pa si miran. ne trebaju biti ovi "fancy" kanabis brandovi.
 
13.01.2011
25
22
0
55
prema prethodim informacijama biljke su stare 2 ipo mjeseca. da je pH van fizioloških granica svo to vrijeme biljke bi do sada bile mrtve.
također, pH je prema iskazu otprilike održavan između 6 i 7. i sonda pokazuje da je pH kod korijena 6.5 što nemože biti bolje nego jest.
visok pH pri vrhu zemlje je povišen zbog kemijskih reakcija zraka i svega ostalog.
nadalje, obje biljke su bile izložene istom režimu hranjiva i vode, jedna napreduje bolje, druga lošije. to je zato što različite sorte imaju različite afinitete prema hranjivu, prema pH, ti su afiniteti uvijek isti. obe biljke imaju iste identicne simptome.

prvi sam za to da pH treba pazit ko oči u glavi. al moja dijagnoza ostaje ista.
 

Gagiba

Aktivan Član
Za sat vremena ih budim pa ću ponovo da pogledam pH zemlje. (danas sam im dodao po litar 6.4-6.5 pH sa prihranom)

A za mangan još koliko sutra ću nabaviti neku hemiju (nisam baš zakleti protivnik hemije ali kad god mogu primenjujem organsko rešenje) ali sad već nema kalkulacija. ;)

Inače pH im je definitivno poremećen kišnicom a nju sam počeo da koristim prvog dana cvetanja tj. 1.9, dakle pre 19 dana i par dana posle toga kreću promene na jednoj biljci, dok na drugoj samo donji listovi (oni baš najstariji) imaju identičnan problem, ali ti donji listovi i inače su skloni odumiranju i cenim da nisu previše bitni, a ostatak biljke je u sasvim dobroj kondiciji. Svaki dan na ovoj zdravijoj cvetići (pistile) vidno napreduju... :cvetak
 

Gagiba

Aktivan Član
Sinoć je pH bio nešto ispod 7 a u sredini posude oko 6.5, što je relativno dobro, naravno pod uslovom da je verovati onom kineskom ubodnom pHmetru?!

Čim dohvatim vremena danas idem da obezbedim mangan, da ako ne sjebem nešto totalno do kraja!! :)

Htedoh samo reći da iako joj se pola lišća osušilo, mukica biljka i dalje gura cvetanje. Sporije od ove zdrave ali bori se očigledno!!
 
13.01.2011
25
22
0
55
moja ti je preporuka da ih hraniš sistemski kroz zemlju, i folijarno, da spasiš što više listova. nisu puno u cvatu i uvijek ih mozes otusirat cistom vodom nekad posle kad se situacija smiri. samo treba pazit da vent dobro puse po njima zbog gljivica. da radi cijelu noc nebi skodilo. pazi sa dozom gnojiva i nemoj pregnojit. pogotovo kod doze za folijarnu primjenu. najvise 1/3 doze proizvođačeve upute.
po izgledu im ne fali niceg bas osim tog mangana. sve u svemu lijepe biljke.
kad hranis folijarno, onda je najbolje nekih 5,10 min prije nego sto se svijetla ugase. isto tako i prije paljenja svijetla 5-10 min. pore se najvise otvore preko noci. dobro naspricaj sve listove sa obe strane.
kroz dan isto mozes spricnut koji put.
 

Gagiba

Aktivan Član
Nisam stigao danas da potražim prihranu. :( Sutra čim se dočepam pola sata vremena obezbediću nešto. Pretpostavljam da treba da odaberem prihranu koja ima što više mangana a uz to i da iskuliram ljubopitive prodavce na njihovim instistiranjima koja mi je biljka u problemu?! :)

Ventovi su mi inače stalno uključeni, retko kada (najviše sat-dva) ih isključim malo, čisto biljke da opustim.

Dakle odmah oprezno da nalijem malo direktno u zemlju i da poprskam po listovima, 1/3 preporučene doze??
Zapamtiću valjda... ;)
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
haha ma ph je glavna uloga u ovom sportu ne glavna ali naj vaznija zasigurno,Ija sam zamalo izgubio dvije biljkice isto tako posao u svatove bez KITE (PH metra) i to radi vode iz vodovoda moramo biti svjesni da ni vodovd nije svaki isti i tako dalje ali sam uspio oboriti ph koji je bio 8,5 na 6,5 sa sircetom za salatu 4 kapi na dva litra vode i spadne na okruglo 6,5 ph provjereno sa digitalnim ph metrom...

poslje toga za dva dana vidis velike promjene :)) pogledas u biljku a ona se najezila od promjene,puno osteceno lisce otpadne polako nesto se oporavi i svi sretni a one budu zahvalne na kraju :))
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovoliko mudrovanja u temi koja se već nekoliko puta ponavlja nisam nikad vidio. Još ne razumijem kako ovo nije na smetlištu završilo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jovanda

Gagiba

Aktivan Član
Kali je napisao(la):
Ovoliko mudrovanja u temi koja se već nekoliko puta ponavlja nisam nikad vidio. Još ne razumijem kako ovo nije na smetlištu završilo...
Nisu svi iskusni u indoor odgajanju, nemaju ni potrebnu veštinu da se snađu u mnoštvu tema i prepoznaju simptome koji su identični onima koje njih pogađaju, nemaju svi ni iskričavu lucidnu inteligenciju pa usled nedostatka iste malo pribegavaju mudrovanju, ali sve to nisu razlozi da bi se tek tako neka tema bacila na smetlište...

Da sačekamo da vidimo da li će i kako se biljke oporaviti, šta će im pomoći, pa kad to rešimo onda tema može i na smetlište a možda neko u budućnosti kada bude pretraživao forum u pokušaju da pronađe rešenje bude baš ovde pronašao odgovor.

U svakom slučaju hvala tebi na interesovanju i sugestijama, pa ako smo ti baš dosadili našim neznanjem ti ne zameri puno... :thumb:


Dobro,

Jutros je biljka vidno bolje!!

Regulisan pH je čudo!! :dada

Počela je da izbacuje nove listove kroz cvetiće a cvetovi su napredovali vidno u odnosu na pre dva dana kada sam ih dolio sa regularnom vodom!!

"poslje toga za dva dana vidis velike promjene :)) pogledas u biljku a ona se najezila od promjene,puno osteceno lisce otpadne polako nesto se oporavi i svi sretni a one budu zahvalne na kraju :))"

Sve mi deluje da će tako biti!!! :)

Još da probam oprezno da im dodam malo mangana pa ćemo videti kako će reagovati, da im škodi neće sigurno!!!

 

Gagiba

Aktivan Član
Kad ovako upadnem u gužvu, ne znam bukvalno gde glavom da teram!! :ludak

Biljkica je relativno dobro. Stimulacija BioBizzom i pH regulisanom vodom izgleda da daje efekta. Juče i danas sam stigao samo na minut da provirim, cvetaju obe, čak i ova oštećena. Mogu samo da zamislim kako bi se ponašale da sam im pružio regularne uslove od početka. Ali dobro, na svojim greškama se najbolje uči, mada je to najskuplja škola! :)

Juče sam pokušao da nađem neku prihranu sa manganom i otkrio da Poljo-apoteke subotom rade do 14.00!! Do otkrića sam došao negde posle 17.00...još jedna škola! ;)

Fotkice ako se steknu uslovi, nadam se sutra. (Box mi je malo na nezgodnom mestu pa ne mogu foto-sešn da organizujem kad poželim) Cenio bih da malo prokomentarišete šta je još i nadalje činiti. Za sad se optimizam lagano u fragmentima, naznakama i tragovima javlja u redovima našim... :sun2:
 

Gagiba

Aktivan Član
Kali je napisao(la):
Regulacija pH kako je već nekoliko puta napisano. Nema tu neke čarobne formule.
Definitivno je to u pitanju i jedan od glavnih uzročnika problema ako ne i ključni!

@bepo je prepoznao nedostatak mangana i verujem da je u pravu jer sam upoređivao simptome (koliko je to moguće tačno uporediti prema fotkama) i nisam uspeo da pronađem ništa slično. Crne fleke su inače u na listovima koji postepeno žute.

Što pre ćemo mi da je "pomanganimo" pa šta joj Bog da! ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nema smisla filati mangan, ni bilo koji drugi mikro/makro element ako je pH los. Ali ako već jesi regulirao pH, ona furaj sto prije s mikricima...
 

Gagiba

Aktivan Član
Sačekaću sutra ujutru da proverim pH zemlje (i do sad je bio gotovo pa optimalan ako je verovati meraču) i ako ikako budem mogao par fotki da okinem (gosti su mi svuda po kući, samo čekam kad će da krenu pitanja "šta se ovo čuje odavde?" " a šta ovde miriše ovako čudno?" ;) )

Ono što je najvažnije je da je u poslednjih pet dana pokrenula prilično novih, svežih listića a i cvetanje joj ide prilično dobro. Stižu fotke čim pre. Nije baš u odličnom stanju ali sve više mislim da će se izvući...
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Inače ne vjerujem nikom od kad sam samog sebe uhvatio u laži, a kineskim mjeračima 3u1 od 10$ pogotovo. :)
Neka se biljčica oporavila, sad si i uhvatio ruku pa ćeš sigurnije do kraja :thumb:

Gagiba je napisao(la):
Ma to sam sa komšijinog oluka pokupio. Moraću da mu zvirnem na potkrovlje da vidim čime se to tamo bavi!! ;)
Ajde rekoh da izbegnem tu gradsku vodu zbog hlora i slično. A imam blizu i izvor sa proverenom vodom i dok sam njom zalivao sve je bilo ok ali jbg...svaka škola se plaća.
Manganese is a chemical element, designated by the symbol Mn. It has the atomic number 25. It is found as a free element in nature (often in combination with iron), and in many minerals. Manganese is a metal with important industrial metal alloy uses, particularly in stainless steels.

Da nije "teška" voda sa oluka potrovala biljčice/zaključala mangan? :)