Flopovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Kutija od cigara plus skare za papir :) odlicna kombinacija, a hamer papir mozda i najbolje rjesenje.
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ma smokin flokovi su meni za 5..
ono dvaput ga nafrces i zavrtis i taki ostane. fino imas blokic tako da ono nema zaje. oko toga ko ima kutiju od pljugi i oce ti dat da mu kutiju kidas itd..
flyeri za koncerte i razno razne dj-eve su mi takodjer ok..
i naravno tu je nezaboravna karta za vlak :D koja spada u sam vrh
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Ma karta za vlak je ok, ali samo sto se tice kartona. Nekako mi ona sva kemija na njoj neizgleda dobro
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
ili od kutije cigareta ili oni koje dobiješ uz rizle, a ponekad improvizacija, pa što se nađe...
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
u zadnjih mjesec dana kidam tu brošuru s jedne dizajnerske konvencije što smo je iz rovinja donjeli. zeru tanja od kutije cigareta. ostalo nešto sitno, za 2-3 :D
inače od čega god. u zadnje vrijeme smo počeli od tankog papira (200g/m2) radit duge filtre, i prija. estetski dojam pljuge je impresivan, a i dim se malo ohladi. nema šanse da te išta sprži, a ne ko kad motaš 7. pljugu zaredom i onda smotaš čarapu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ma "Flop", (ima mnogo naziva za nj. - zavisi od regije do regije), jedno vrijeme kod nas je "Tonče" bilo u nekoj modi..... kao skraćenica od "Kartonče", pa "Tonče".... sad normala karton, i da, najbolji je uvijek od cigara (tvrdo pakovanje)....
Mada ima nekih vrsta cigara, kojima je karton nekako mekši, pa ne može odmah fino da se napravi filter, npr: Valter Wolf znam da bezze flop od njega, nego od npr: Marlbor-a :) ako kontate na šta mislim :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Mah ja uopće ne volim te flokove od kutije cigara jer su mi prekratki, ja radim dosta dugačke flokove i to najćešće od korica bilježnice, pa budu jedno 2-3 cm dugački i tanki flokovi
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
također šamane, ja one obične samo ih smotam po širini, tako da budu ko 2cm
ljepše za pušit a i paše mi pošto tanke motam pa se uklopi i bolje ohladi dim, jbg, razlika je dupla :D
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
@shaman
e to i ja furam cesto al ono ekipa mi sere uvjek ono sta ce ti tolki flok i taka njesra ono bdale... a i puno je lakse srolat joksona kad je flok duzi (tj frula prati oblik floka). ev upravo idem jedan svit. :maryjane:
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
velike flopove sam pravio kad i velike pljuge...prije koju godinu kad se valjalo na kese pa u buksnu par mgra onda i treba velik flop...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
kupis hamer i miran neko vrijeme :))

motam duvan i ne koristim one kupovne filtere za duvan vec stavim karton, jer mi ti sinteticki filteri mjenjaju okus duvanu, ne znam jel to samo meni?!

uglavnom hamer :))) bolje nego flajeri/kutije obradeni bojama/kemikalijama :)))
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam, ali meni zavisi od dužine joint-a, i obično koristim od cigara (tvrdo pakovanje naravno, da ne bi ko napušen skonto pogresno :icon_lol:)
Bog mi dao duge prste (lopovski pravo :icon_lol:) pa kad na rolnu smotam, to joint bude 12-15cm :) naravno da za svaki joint (zavisi koliki planiram smotati) napravim karton za njega. Ako je baš ono velik džoks, onda volim (nekad) napraviti u obliku S, tj. kad pogledas sa strane, vidi se S, i ono malo širi bude (pravi "REMUS" :icon_lol:)
Samo da napomenem, da i od nekih cigara karton odvratan, ono ne moze se fino saviti...
npr: "Drina Jedina" extra ima karton, dok npr: Valter Wolf ima nekako tanji malo karton, i odmah nije to TO...
A svi znamo da od kartona, zavisi kakav će joint ispasti (kad se smota...)