Flopovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ma smokin flokovi su meni za 5..
ono dvaput ga nafrces i zavrtis i taki ostane. fino imas blokic tako da ono nema zaje. oko toga ko ima kutiju od pljugi i oce ti dat da mu kutiju kidas itd..
flyeri za koncerte i razno razne dj-eve su mi takodjer ok..
i naravno tu je nezaboravna karta za vlak :D koja spada u sam vrh
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
ili od kutije cigareta ili oni koje dobiješ uz rizle, a ponekad improvizacija, pa što se nađe...
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
39
u zadnjih mjesec dana kidam tu brošuru s jedne dizajnerske konvencije što smo je iz rovinja donjeli. zeru tanja od kutije cigareta. ostalo nešto sitno, za 2-3 :D
inače od čega god. u zadnje vrijeme smo počeli od tankog papira (200g/m2) radit duge filtre, i prija. estetski dojam pljuge je impresivan, a i dim se malo ohladi. nema šanse da te išta sprži, a ne ko kad motaš 7. pljugu zaredom i onda smotaš čarapu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ma "Flop", (ima mnogo naziva za nj. - zavisi od regije do regije), jedno vrijeme kod nas je "Tonče" bilo u nekoj modi..... kao skraćenica od "Kartonče", pa "Tonče".... sad normala karton, i da, najbolji je uvijek od cigara (tvrdo pakovanje)....
Mada ima nekih vrsta cigara, kojima je karton nekako mekši, pa ne može odmah fino da se napravi filter, npr: Valter Wolf znam da bezze flop od njega, nego od npr: Marlbor-a :) ako kontate na šta mislim :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Mah ja uopće ne volim te flokove od kutije cigara jer su mi prekratki, ja radim dosta dugačke flokove i to najćešće od korica bilježnice, pa budu jedno 2-3 cm dugački i tanki flokovi
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
također šamane, ja one obične samo ih smotam po širini, tako da budu ko 2cm
ljepše za pušit a i paše mi pošto tanke motam pa se uklopi i bolje ohladi dim, jbg, razlika je dupla :D
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
@shaman
e to i ja furam cesto al ono ekipa mi sere uvjek ono sta ce ti tolki flok i taka njesra ono bdale... a i puno je lakse srolat joksona kad je flok duzi (tj frula prati oblik floka). ev upravo idem jedan svit. :maryjane:
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
velike flopove sam pravio kad i velike pljuge...prije koju godinu kad se valjalo na kese pa u buksnu par mgra onda i treba velik flop...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
kupis hamer i miran neko vrijeme :))

motam duvan i ne koristim one kupovne filtere za duvan vec stavim karton, jer mi ti sinteticki filteri mjenjaju okus duvanu, ne znam jel to samo meni?!

uglavnom hamer :))) bolje nego flajeri/kutije obradeni bojama/kemikalijama :)))
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam, ali meni zavisi od dužine joint-a, i obično koristim od cigara (tvrdo pakovanje naravno, da ne bi ko napušen skonto pogresno :icon_lol:)
Bog mi dao duge prste (lopovski pravo :icon_lol:) pa kad na rolnu smotam, to joint bude 12-15cm :) naravno da za svaki joint (zavisi koliki planiram smotati) napravim karton za njega. Ako je baš ono velik džoks, onda volim (nekad) napraviti u obliku S, tj. kad pogledas sa strane, vidi se S, i ono malo širi bude (pravi "REMUS" :icon_lol:)
Samo da napomenem, da i od nekih cigara karton odvratan, ono ne moze se fino saviti...
npr: "Drina Jedina" extra ima karton, dok npr: Valter Wolf ima nekako tanji malo karton, i odmah nije to TO...
A svi znamo da od kartona, zavisi kakav će joint ispasti (kad se smota...)