Fluosol zarulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.04.2011
4
0
0
34
Volframova spirala povezana u seriju sa žiškom ograničava struju, pa nije potrebna prigušnica. Ove se žarulje priključuju direktno na mrežu, uz uvjet da napon mreže odgovara nazivnom naponu žarulje. Crvenkasta boja, koju zrači spirala, popravlja uz vrat boje žarulje. Žarulja daje svjetlo trenutno po priključku na mrežu. Sa životnim vijekom višestruko dužim i svjetlosnom iskoristivošću 35 do 65% boljom, u odnosu na obične žarulje sa žarnom niti, "FLUOSOL" žarulje idealne su za njihovu zamjenu u rasvjetnim sistemima. Cjelokupna investicija svedena je samo na zamjenu izvora svjetlosti.
Trajnost: 10 000 sati
snaga 500 w
napon 220-230 v
struja 2,40A
svjetlosni tok 13000lm
temperatura boje 4100K
promjer 120mm
dužina292mm


evo, nasao sam jedan oglas koji ovako izgleda :)
ugl, za fazu cvjetanja sam mislio nabavit natrijevu zarulju, ali ova je izgleda mozda jednostavnija za upotrebu jer nema jos one dodatke kao natrijeva :D .
e sad, ako netko ima iskustva s ovim zaruljama neka to podijeli s nama.
Hvala :)
 
17.08.2010
12
0
1
34
Mozda je jednostavnija, ali 500W a 13000 lumena... x)

Bolje kupi HPS 400 W ili 600 W i odradi jedan dobar uzgoj, ovo sto si ti gore naveo je bacanje para po meni... Al nek odg jos neko na ovo...

Cak da uzmes za 120 evra komplet 600W hps i mh... ;)

Pozzz Nature
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ima dobru temperaturu boje,ali kao što su ti gore napisali,500W i 13000lm je puno snage za vrlo malo svjetla :) Osim toga,temperatura boje može biti dobra,ali spektar možda ima "vrh" u totalno pogrešnom dijelu,kao što je slućaj kod visokotlačne živine žarulje.
Investicija u balast je jednokratna i višestruko isplativa. Jedan balast može višestruko nadživjeti žarulju,pa je tek pri prvoj kupovini potrebno izdvojiti više novca,dok je održavanje daleko jeftinije,jer se mjenja samo žarulja.Osim toga,kako ti je Haze rekao,jedan balast možeš koristit za obadvije vrste-Metal halogen (MH) i Natrijevu (HPS-high pressure sodium;HPS) žarulju.

Edit:

Ovo je dijagram spektra žarulje koju si ti našao:

Ovo je HPS spektar:

Ovo je MH spektar:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
13.04.2011
4
0
0
34
aham, hvala na misljenu, i ja sam tu negdje bio, hehe.

nasao sam jos i Philipsovu HPS 150W 240V. kuzim da bi ta mogla biti okej za nekih kvadrat ipo prostora, samo sta sam i nju nasao u jednom oglasu gdje ne pise niti br lumena niti toplina :\
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
zlo&naopako je napisao(la):
Ima dobru temperaturu boje,ali kao što su ti gore napisali,500W i 13000lm je puno snage za vrlo malo svjetla :) Osim toga,temperatura boje može biti dobra,ali spektar možda ima "vrh" u totalno pogrešnom dijelu,kao što je slućaj kod visokotlačne živine žarulje.
Investicija u balast je jednokratna i višestruko isplativa. Jedan balast može višestruko nadživjeti žarulju,pa je tek pri prvoj kupovini potrebno izdvojiti više novca,dok je održavanje daleko jeftinije,jer se mjenja samo žarulja.Osim toga,kako ti je Haze rekao,jedan balast možeš koristit za obadvije vrste-Metal halogen (MH) i Natrijevu (HPS-high pressure sodium;HPS) žarulju.

Edit:

Ovo je dijagram spektra žarulje koju si ti našao:

Ovo je HPS spektar:

Ovo je MH spektar:


:icon_lol:
Bas si nerd !!