Flush u growbox-u

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam sledeću situaciju, i bila bih zahvalna za neke ideje :)

Naime, uzgajam u boksu i imam problem kada hoću da radim flush biljke. Problem je taj što dosta vode mora da iscuri iz njih, a ja u boksu nemam kako da je skupim, a biljke su tokom cvetanja uglavnom preteške da bi ih iznosila.
Palo mi je na pamet da saksije držim na nekoj metalnoj rešetci, a ispod bih mogla da stavim lavor i odradim flush lagano. Mada gde bih to uopšte mogla da nabavim po meri?

Ili neka alternativna ideja?
Šta vi radite?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ista stvar!
Flush ne radim, na vodi su 2 zadnja tjedna. Krenem sa enzimima dva zaljevanja i čista voda do kraja.
Imaš šprice od 100ml,pa ako ti se da, polako zaljevaš i iz tanjuriča, vadiš vodu sa špricom!
Ja tako mjerim ph zemlje!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ja sam pravio drveni stalak za biljke. Praktički stol, nekih 50-60 cm visok, na kojem su bile od početka do kraja, međutim na kraju sam shvatio da mi to oduzima previše od visine, a nespretno je i uvijek postoji mogućnost poplave.
Alternativa je naći neki stol približnih dimenzija boxa, pa skratit noge po potrebi, a po grow shopovima ima onih kadica u raznim dimenzijama. Probušiš rupu u dnu i kupiš priključak za vrtno crijevo koji namontiraš i crijevo odvučeš do naj bližeg odvoda.
Ovako nešto 8suLku5Dqf-2017-3-10_prikljucak_1_1-350x350.jpg
I zalijepi silikonom ako ćeš to raditi. Silikonu treba odprilike jedan dan da se u potpunosti osuši.
Alternativa bušenju i crijevu je nekakva mala pumpa (ne kužim se u akvaristiku, ali mislim da ima nešto za akvarije) i kanta ;)
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
@Space_Lulu ta mreza mora biti armaturna ili onaj panel industrijski (zeleni) za ograde.
To moras isjec na zeljenu mjeru boxa i navarit nogice.
Tako sam ja zamislio kod sebe ali nikak da dodje na red jer mi to stric moze za dz ali je problem sto mu moram objasnjavat za sta mi treba.
U svakom slucaju javi sta si instalirala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
veca kaca plasticna (ono kao za ves). na nju 2 ili 3 sipke metalne izrezane na duljinu (one sto se kupe u pevecu) i uvidane i na to onda saksiju.
sa pumpom ispumpavat runoff u drugu kantu i to nosit bacit ili ako si u mogucnosti spojis direktno u odvod.
dobra pumpa za akvarije 250-350kn.
vodu sipam iz tanka 75l koji je sastrane isto sa pumpicom.
nemojte da kupite preslabu pumpicu jer onda nece bit dovoljno jaka.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Lavor za vodu je u pitanju!
Kroz lavor, provuč dvije šipke, tako da su potovi u zraku, na tim šipkama. A, ispust se napravi pomoču pumpe!
Tako sam ja skužio!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
tako je. jednostavno i relativno jeftino.
nemorate provlacit kroz lavor (ako uzimate one profile jeftine u pevcu sto imaju otvore i rupe (mislim da su to nekakvi nosaci polica)) ovi bolji imaju veliki obod na koji moze da se uvida sipka sa jednim vijkom. cvrsto i stabilno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Možda bi ti ovako nešto bilo najjednostavnije

Ovo je sito (kao primjer) , a tebi treba bilo koja cijev odgovarajućeg promjera. Napraviš par rupa na jednom otvoru(na slikama obojano) i s tim u lavor ili već što. I staviš pot(tegla, kalić...) na to i zaljevaš.
I mislim da bi sa dvije, tri veće spužve mogla rješavati vodu
20191030_212307.jpg


20191030_212428.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ma u pravu si i jasno da su odvodi, pumpe... elegantnija i kvalitetnija rješenja. Ali spužva je j*ebena struktura i za nekog je škrtog poput mene. Čudo može popit. A nije da voda od flusha teče ko iz vodovoda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
@Space_Lulu
1. Bazen za bebe velicina imas kakvih hoces. (Uzmi po velicini cipelarnika)
2. Cipelarnik niži i čvršći isprobaj ga u radnji ( sjedni na njega ako pukne puknuo je u radnji neces ga morati platiti)
(ili prepilaj na pola kao ovaj sa slike pa ces imati 2 dijela)
3. 2x Pljosnate daske za ispod nogara od cipelarnika (da ne probusis bazen)
FLUSH.jpg
Dodatna oprema pod obavezno :puuuh:::
Srolanih par frula
Gumene ribarske čizme
Mišići ili šlauf za plivanje
Peškir za plažu
I polako vadi vodu bokalom u manje 5-10l kante i nosi u odvod bez ikakvih pumpi.
U jednoj ruci kanta u drugoj frula bude to zanimljivo.
P.S.
Ugodno plivanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni