Fogphonics

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Zanimljivo stvarno... :)
Toga nema na forumu koliko ja znam...ali voljela bi i ja čuti komentare...
Mogao bi Marac znati više o tome,i još neki koji rade hidro :)
 
18.10.2015
74
23
8
47
Ja radim dwc. Ali mi je nesto vise zanimljivije fog.
Da vidim iskustva pa da znam dal da se prebacim.
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ja sam se obrazovao malo o fogponhonics skorije.Ima dosta prednosti ali i mana.Evo cega se ja secam trenutno.
Prednosti : Voda se ne menja samo se doliva,koren se mnooogo brze razvija posto upija jako sitne cestice vode i hrane sto dovodi do sitnog grananja korena zdrav je samim tim i veca naprednija biljka.
TreeFrog-fuzzy-roots-aero-fog-hybrid.jpg
Mane: Elektronika (mora da se namesti da se foger upali na 4min i da radi 10 sec).Ne daj boze da otkaze foger i osusi se biljka jako jako brzo i ode grow puf.

Ja sam kao nesto mastao da se oprobam u tome medjutim odlucio sam se protiv toga ipak sam ja jos "zelen" za zemlju a kamo li za vodu i elektroniku :D

Eto toliko od mene naravno dopunite ko zna vise od mene ;)
 
Poslednja izmena:
18.10.2015
74
23
8
47
A sta ako se kombinuje fog sa dwc. Da se odrzava voda non stop dovoljna za fog znaci uvek sa oko 3-4 litre vode cisto da fog moze da radi. A dole na dnu da se ipak postavi vazdusna pumpa?
ima ce dole dwc a fog radi za gornju stranu korenja.
Da se zatvori gore dobro sa folijom da ne izlazi para napolje.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Samo me zanima kako se ph i ec/ppm namjesta kad ima tako malo vode i kad stalno nadolijevas. Zvuci kao muka.....
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Zvuci kao muka i jeste muka. DWC ne treba nesto preterano budziti osim eventualno uz top feed mada i to zna da smara i bude visak. Zasto bi uopste dodavao fogger u DWC. I kakav je to dwc koji nije dovoljno zatvoren da vec unutra nije dovolnjo visoka vlaga? Ja ne vidim nikakve prednosti u odnosu na bilo koji drugi hydro sistem pre svega zato sto je DWC mnooooogo jednostaviniji i jeftiniji. Da li si gledao mozda Aquaponic sisteme?
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Stvarno ne bih znao kao sto rekoh batalio sam celu pricu kada sam video mane fog sistema.Nisam nigde napisao da imam iskustva sa njime covek je pitao ja sam odgovorio koliko sam u mogucnosti sa znanjem :) Sistem je zanimljiv i koliko vidim daje dobre rezultate mozda nekada kada budem imao menki i vremena za bacanje se budem oprobao i u tom polju :D
Ima brdo klipova na jutubetu pa se da nauciti koga interesuje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.