Folije za grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.10.2011
47
1
0
44
pravim svoj mali kutak 80x80x135 i kupio sam foliju sa jedne strane je bela a sa druge metalna pa me zanima koja strana ide u box a koja van njega inace folija je kupljena u Becu pa se i nisam najbolje snasao u razgovoru sa prodavcem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da li je ta "metalna" strana sjajna ili mat, ako je sjajna kao ogledalo mozed dobiti hot-spotove (eventualno da je naguzvas), ako je mat onda moze, u nacelu, moze i cisto bela (zavisi i sta ces od rasvete koristiti)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
minimall je napisao(la):
cfl 250vati 2700 a cinimi se da je sjajna sa rupicama

cfl je mlecno mutna lampa, mislim da onda mozes staviti i tu sjajnu stranu, da je u pitanju "bistri" hps onda verovatno ne bi bas valjalo, mada ne znam sta ti je "sjajna sa rupicama" al samo furaj, kod cfl je mogucnost hot-spota mala
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
sjajna sa rupicama bi trebala biti mylar diamond samo s guscim rasporedom
mylar-diamond.gif

ja ju imam u kombi s hpsom 250, samo sisaj s tom stranom..
 
26.10.2011
47
1
0
44
to je ta folija ali problem je u velikoj temperaturi 35 ispod ne mogu da dobijem cak sam i veliki kucni ventilator stavio u box i nista greje se ko ludo.suse li se listovi naj verovatnije da ce i koren stradati postavio bi slike ali za to ce morati da prodje jos koja nedelja..lampa mi je ugrejala i sobu na 35 stepeni tako da ispod nemogu sta da radim ? svetlo radi celu noc a preko dana je kao mrak
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja sam zimus zavrsavao grow sa automaticima na 34~36 bez problema, hladi kako i koliko mozes i nadaj se da ce temperature uskoro pasti ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pokushaj nekako zashtiti korijen tj. posudu..da temp. zemlje bude shto nizha..jer..nadzemni dio biljke podnosi 38c bez problema ( i vishe-ovisi o ostalim uvjetima i vrsti ) ali podzemni se nesmije kuhat..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bijeli zidovi. Folije za poklone treba u 2-3 sloja bar staviti, smaranje je to postavljati. Farbaj ako možeš.
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
Vidi postoji tema ova već, dobro je koristit pretraživač :)
Situacija:
Imam box 50dx60šx70v, 8cflki daju oko 11 000lumena, tamne su stranice zidova, preljepio sam to sa debelim sjajnim papirom onim od zidnih kalendara, dobio puno više odbijanja svijetla. Bio zadovoljan do neki dan dok nisam vidio u dućanu te papire za poklone i uzeo jedan 0,7x1,0m oko 5 kn. Stavio bijeli papir i tu foliju jedno do drugog i uperio svijetlo, na zidu sam imao sljedeća odbijanja:

ovo je slikano sa blicom

uperio svijetlo u pod (tamno zeleni tepih) i slikao zid, to je ono što od poda se reflektiralo na zid

ovo sam uperio svijetlo u bijeli sjajni papir od kalendara i slikao reflekciju na zidu

ovdje sam uperio svijetlo u tu foliju za poklone i dobio to na zidu

a ovo je čista usporedba, upereno svijetlo pola na foliju, pola na bijeli sjajni papir

preporuka: ako se stavi ova folija na čisti bijeli papir i izravna se, dobije punooo bolja reflektcija svijetla nego na samom bijelom papiru ili obojanim zidovima u bijelo...

naravno box sad izgleda ovako:

i tu rade samo 6cflki od 8.. kamera i sami znate ne može uhvatit toliko koliko ljudsko oko vidi, ali razlika je ogromna..
Čitao sam prije nego sam išao trošit sate na ovo po više foruma da nije dobro to, bolja je bijela boja, itd itd.. no nešto me vuklo da napravim ovo i nisam pogriješio. :spliff:
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ja znam da nas je puno novih i da bi ovaj forum bio kolaps zesci da svi mi pisemo svasta svugdje ....al ja trazim danima "temu" di kupit tu foliju .... tu na mylar ... i nisam nasla podatke di tog ima .... kakva je tocno to folija ..... ja u ducanima vidim samo alu-foliju i onu za voce prozirnu a gdje da ovu trazim ????? savjeti ..... i sorry za OT al eto ..... morala sam vas pitat......jer sta god ja upisem u trazilicu ili nema ili mi spominje tu rijec tko god ju spomene .... hvala i ako smeta mozete delete :D
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
swizzz je napisao(la):
ja znam da nas je puno novih i da bi ovaj forum bio kolaps zesci da svi mi pisemo svasta svugdje ....al ja trazim danima "temu" di kupit tu foliju .... tu na mylar ... i nisam nasla podatke di tog ima .... kakva je tocno to folija ..... ja u ducanima vidim samo alu-foliju i onu za voce prozirnu a gdje da ovu trazim ????? savjeti ..... i sorry za OT al eto ..... morala sam vas pitat......jer sta god ja upisem u trazilicu ili nema ili mi spominje tu rijec tko god ju spomene .... hvala i ako smeta mozete delete :D
nije dozvoljeno reklamiranje i zato ne mozes naci... pitaj google, mozda on zna ;)
mozes da stavis foliju za sofersajnu. sluzi za zastitu od sunca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
znam da nije dozvoljeno reklamiranje ali jedan slovenski shoping centar upravo prodaje foliju koja ide iza radijatora za odbijanje topline i tako to, uglavnom savrsena, role su 0,5x5m, cijena 50kn, kupio sam cetiri prije koji dan, nadam se da sam ti pomogao
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
ja sam upravo postavila temu hps/mh/led,ZELENA STANICA,moščenićka 15 zagreb,sve se može tamo uzeti od folija preko lampi a možete kupiti gotove boxove za uzgoj
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Koje su onda preporuke i koje se folije koriste u boksovima, imam običnu alu kuhinjsku ali je to mislim najgora varijanta.

Znam da je tema stara al eto.

I koliko je dobro ak imamo neki ormar skroz bijel, dal može bez fokija.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Stipe me preduhitrio, al kad sam se vec potrudio izvadit slike postat cu. :)

Diamond Mylar
10m-diffusion-foil-diamond-reflective-mylar-2-2333-p-150x150.jpg
Silver Mylar
mylarshhet-150x150.jpg
Black Mylar
vcfv.jpg

Ako vec imas obicnu kuinjsku alu, okreni je da ti bude ona mat strana prema van.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe