Formiranje kanabis aktivizma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam, ali mislim da kad bih SDP javno u kampanji izjasnio da bi bilo legalizacije u med. svrhe - 100% bi dobili SVE izbore, od općinskih, do predsjedničkih!!!
više od pola mladih ne glasa, jer mrsko im je (ja - prvi!) ... ali kad bih imao neku stranku koja bi to imala u svom programu - 100% bi se "gurao" i šta znam - čekao u redu i sigurno bih glasao, - mislim da tako i većina bi isto!!! Pogotovo sad "marketing" preko net-a !!! ihhhh :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Postoji stranka koja se javno zalaze za legalizaciju(ne dekriminalizaciju nego bas legalizaciju)...

I stranka je bas sacinjena od mladih ljudi...ali im nitko ne daje medijski prostor jer se kod nas kao zabetonirano uzima da imamo izbor samo izmedu dvije stranke...a zapravo su obje isti ku*ac u drugom pakovanju...

A i opet nam suvisno i imati takvu stranku kad vecinu zemlje sacinjavaju umirovljenici koji su, bez uvrede spomenutima, zaostali u svojim nacelima i nacinu razmisljanja i koji ce glasati za istu stranku za koju glasaju svoj cijeli zivot...ne znajuci za sto se zapravo ta stranka zalaze, niti ih je briga...

Tako da se bojim da cemo mi doci na svoje tek kada dode do promijene generacije ili kad nam netko drugi to nalozi...jer ipak smo mi ovce i slusamo sto nam "svjetske sile" govore...umjesto da se zauzmemo za svoje...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bezze_Sa - moje misljenje je da je SDP pokazao u nekoliko navrata da razmislja barem o tome, dok ostali nemaju to ne umu. Indirektno oni zauzimaju stav da ne treba sve u isti kos stavljati. Tako da, ako do sad nisi, izadji na izbore jer ima dosta ljudi koji ne glasa, a na tome profitira samo jedna stranka! Svi znamo koja i ako opet pobijedi, sljedece 4 godine cemo opet samo raspravljati kad ce sljedeci izbori... Treba izaci i dati glas za one koje mislis da su po tvome "najbolji".... Ja sam se kladio prije godinu dana za Jeger (simbolicno) da ce kad netko drugi dodje na vlast u roku od 1 godine biti dekriminalizirano! Ne mislim izgubiti okladu! :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
born_to_be_green je napisao(la):
Bezze_Sa - moje misljenje je da je SDP pokazao u nekoliko navrata da razmislja barem o tome, dok ostali nemaju to ne umu. Indirektno oni zauzimaju stav da ne treba sve u isti kos stavljati. Tako da, ako do sad nisi, izadji na izbore jer ima dosta ljudi koji ne glasa, a na tome profitira samo jedna stranka! Svi znamo koja i ako opet pobijedi, sljedece 4 godine cemo opet samo raspravljati kad ce sljedeci izbori... Treba izaci i dati glas za one koje mislis da su po tvome "najbolji".... Ja sam se kladio prije godinu dana za Jeger (simbolicno) da ce kad netko drugi dodje na vlast u roku od 1 godine biti dekriminalizirano! Ne mislim izgubiti okladu! :)

Slažem se da treba izač na izbore!
Al isto tako i ako dođu ovi pjetliči na vlast nemojte misliti da če odmah sutra biti bolje.Opet nas čeka borba samo čemo možda imat nekoga koji če slušat.Šta sad nije slučaj na žalost.

A šta kaže kolega Sekach ima kod nas stranka koja se zalaže za konpletnu legalizaciju.Al moje je mišljenje ako sad svi glasamo za nju oni če uč u sabor sigurno al neče imat včinu nikako.A to bi pogodovalo samo stranci koja je sada na vlasti.Pošto če oni opet imat glas od dijaspore i mrtvih ljudi.....Stoga mislim da je bitno samo njih skinut sa trona tako da izađemo na izbore svi koliko nas ima i glasamo za drugu relevantnu opciju koja je u mogučnosti dobit izbore i parlamentarnu večinu.Jedino tako čemo srušit ove lešinare sa trona!
 

Pike

Banned
Banovan
18.07.2011
11
2
0
36
Realno ne moze nesto mnogo da se uradi, kod vas u Hrvatskoj je bolja situacija nego kod nas u Srbiji, ali ja sam video dosta predrasuda o konoplji u mojoj skoli, tako da sam prvo poceo da razuveram ljude po mojoj skoli sta je istina o marihuani, sad planiram da uradim neke kao flyere da budu poredjani po skoli cisto da zagolicam ljudsku svest aninomno, nadam se da ce bar neki doci do profesora. Ako se to dobro pokaze uradicu par plakata po gradu, videcemo dal cu ista postici uglavnom treba poceti od najnizih nivoa, kad napravim ulje od konoplje, na par ljudi cu probati, ako se pokazu dobri rezultati cuce se to daleko, nadam se najboljem :eek:hno:
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
Pike je napisao(la):
Realno ne moze nesto mnogo da se uradi, kod vas u Hrvatskoj je bolja situacija nego kod nas u Srbiji, ali ja sam video dosta predrasuda o konoplji u mojoj skoli, tako da sam prvo poceo da razuveram ljude po mojoj skoli sta je istina o marihuani, sad planiram da uradim neke kao flyere da budu poredjani po skoli cisto da zagolicam ljudsku svest aninomno, nadam se da ce bar neki doci do profesora. Ako se to dobro pokaze uradicu par plakata po gradu, videcemo dal cu ista postici uglavnom treba poceti od najnizih nivoa, kad napravim ulje od konoplje, na par ljudi cu probati, ako se pokazu dobri rezultati cuce se to daleko, nadam se najboljem :eek:hno:
po cemu je bolja situaciju u hr nego sr?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
prije manje od mjesec dana bio na sudu radi cca 0,3 g...platit sudske troskove,centar za prevenciju ovisnosti,i 12mj.uvjetne(nadju li mi sjemenku,bilo sta direkt 30 dana zatvora tek onda sud) spasilo me to sto je prvi puta

krivo ti pise u ovim tvojim statistikama,nije dekriminalizirana u hr...ubuduce govori iz povjerljivijih informacija,a za zeleni svijet drzim fige samo se bojim da nema to pretjeranog utjecaja na ovim primitivnim prostorima tako da je situacija ista ako ne i gora u hr :violent018:
 

Pike

Banned
Banovan
18.07.2011
11
2
0
36
Pa ja ti pricam iz informacija koje su mi dostupne, saberem sve i podvucem crtu, kad sam video to i da ce Simpozijum biti odrzan, dalo mi je malo lepsu sliku kod vas, mozda je moja greska, ali ja tako vidim na to :costumed-smiley-027 A to za tvoj primer jbg, desava se svakome, sada si obelezen i ima da te pretresaju svaki put kad te vide jbg :eek:hno:

Samo polako, ja se nadam da ce se za naredne 2-3 godine slika poboljsati, ja sam krenuo od svog odeljenja, videcemo sta ce na kraju biti od toga, inace kod mene u gradu je sasvim normalno konzumirati je, dobrih 20% decaka moga uzrasta je konzumira bar jednom u 7 dana, ali opet oni marihuanu ne vide kao lek, nego kao uzivanje, polako treba vremena da sve dodje na svoje, ovo sigurno nece doci preko noci, ni za godinu dana, ali za neki duzi period nadam se najboljem, pozdrav matori iz Uzica :ridinghorse:
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
imas pravo sto se tice simpozijuma,nesto se dogadja,necem vodi...mozda ne prebrzo al barem se giba.
mene iskreno najvise muce to sto je u rangu sa teskim drogama,nek ju i zovu droga samo da me puste da je u miru konzumiram :sadbanana:
sumnjam da ce u hr ikad bit zamjena za neki lijek,tj.da ce se dobit na uputnici kod doktora al se nadam da ce jednog dana svi dobit pravo izbora(kao sto biraju da se truju alkoholom) tako da biraju oce ju pusit iz gusta ili ce pravit ulje u zdravstvene svrhe...
Pozz iz pokradene drzave
 

Pike

Banned
Banovan
18.07.2011
11
2
0
36
Samo nek se pomera, bar imalo, nadam se da cemo mi Srbi bar pogurati malo :vb_wave:"Samo nek se rola, samo nek se mrvi, za nas THC uvek ostace u krvi. " I meni nije ni ovako lose, ali zamisli da mogu da izadjem bez cimanja u grad sa panjevima, sedimo u kaficu i motamo ijoj sokovi, laseri, ludilo :ridinghorse:

Svi se nadamo boljim vremenima, sve ce biti u redu, jednom sigurno hoce :flamed: Inace polazem sve svoje nade u konopljino ulje, ako bude efektno lecilo bradavice, sto znam da hoce, mali korak sa covecanstvo ali veliki za mene, vrlo brzo ce prica o lecenju bradavica(raka koze) proci gradom i do bitnih ljudi, samo moram sto vise da se drzim na distanci, sto bi rekla moja baba decko za primer, a niko nikad ne bi posumnjao u mene da konzumiram cigarete, kamoli da tzv. opojne droge, ali eto ti, vutra cini cuda :flamed:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Dešavaju se stvari na bolje kod nas.Al šta se tiče sudova to je relativan pojam.Jer po slovu zakona imamo još uvjek rigorozne kazne za HR državljane.Dok recimo stranac če sa 20g dobit 1000kn kazne + sucki troškovi i beži.Dok nama domačima ovisi koji ti sudac naleti.Dali se odmorio noć prije,dali mu je žena dala ujutro,dali su ga djeca iznjavila ili nisu.Sve to utječe na kaznu kod nas.Jer zakon je jasan al dobili su naputak iz ministarstva unutrašnjih poslova kojim bi se trebalo blaže kažnjavat prjestupe u vezi sa canabisom.Al dal če se koji sudac pridržavat toga ovisi samo o njemu.A i stručnjaci koji su radili novi nacrt zakona koji če da stupi na snagu kad uđemo u EU ili 2013.g.Prjestupe vezane uz canabis stavili su u prekršajnu zonu.Al se tu našla naša pametna i svemoguča Jaca koja je rekla canabis je droga.A ja i moja stranka smo protiv bilo kakve dekriminalizacije droga.Tako da su prjestupi u vezi sa canabisom opet strpani u krivično gonjenje.Jedina razlika u novom kaznenom zakonu je ta da su kazne u pola manje za bilo koji prjestup.Sa naglaskom da zatvorske kazne do 1.g. ili 1,5.g. če se zamjenit za novčanu kaznu ili rad za opče dobro.Pošto se zna da su zatvori pretrpani i da je oko 3/4 populacije u zatvorima zatvoreno zbog canabisa.
A šta se Zelenog Svjeta tiče.Pa neče ljudi oni odradit sami stvari za nas.Ko i za sve ostalo u životu treba se zauzet za ono šta želiš.I vjerujte mi ljudi ovo za provjeru ustavnosti nam je jedina šansa du se u skorom roku nešto promjeni.Jer taj famozni članak 173 nije ustavan.Ko ni na desetine drugih zakona koje je donesla ova sadašnja nam vlada.I na kraju ustavni sud je tu da štiti malog čovjeka i da mu osigura njegova prava.Sud koji je neovisan i iznad svakog drugog suda.
Zato ljudi šaljite prjedloge o provjeri ustavnosti na adresu ustavnog suda.Jer o količini prjedloga ovisi žurnost postupka.
Ako se ustavni sud nakrca sa prjedlozima a naša Jaca če u baraku na Jarun.Sa dolaskom druge opcije bit če dekriminalizirana a ako ustavni sud obradi i procijeni da taj zakon nije ustavan.Dobit čemo i medicinski canabis i pravo da si gajimo kod kuče za osobne potrebe.
U udruzi Zeleni Svjet sakupljenio je preko 20ak pravnika.Neki od njih sa međunarodnim iskustvom.Pripomognuti sa još nekolicinom pravnika iz vana.Mislim koji ne rade za udrugu.Došli su do zaključka da bi ustavni sud proglasio taj članak neustavan bez obzira ko je na vlasti.
Zato ljudi šaljite prjedloge na ustavni sud.To nam je jedina šansa da se izborimo za svoja prava!
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Mozda je sada idealna prilika da se aktiviramo, jer vestacki thc pocinje da buja a mi to da iskoristimo :) evo u bg-u taj tamnjan razvoze na kucnu adresu(bez sale)....da pocnemo tipa"prirodno je...prirodno" i da se cilja kako eto sintetka legalna koja je bas stetna, a prirodna koja je jos i lekovita nije, da se borimo protiv sintetike :)...mozda i nekom mediju zapadne za oko pa uporedi sinteticki sa prirodnim,cisto da se malo pogura,napravi paralela,pokaze u boljem svetlu, narod edukuje,zapita....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kanehbosem
05.02.2012
0
0
0
78
cooina je napisao(la):
Mozda je sada idealna prilika da se aktiviramo, jer vestacki thc pocinje da buja a mi to da iskoristimo :) evo u bg-u taj tamnjan razvoze na kucnu adresu(bez sale)....da pocnemo tipa"prirodno je...prirodno" i da se cilja kako eto sintetka legalna koja je bas stetna, a prirodna koja je jos i lekovita nije, da se borimo protiv sintetike :)...mozda i nekom mediju zapadne za oko pa uporedi sinteticki sa prirodnim,cisto da se malo pogura,napravi paralela,pokaze u boljem svetlu, narod edukuje,zapita....


Samo da dodam da globalna kriza u svetu direktno mnogo utice na legalizaciju cannabisa u svetu. Imamo konkretan primer Spanije gde preko 200 udruzenja koje se bore za legalizaciju marihuane na svim nivoima (kulturoloskom, polju medicine, biologije, bezbednosti, ekonomije...)placa drzavi porez. Govorimo o milionima eura koji se inkasiraju u drzavnu kasu od cannabisa i njegovih derivata.

Kako drzava vise nije u stanju ni da redovno isplacuje funkcionere postavlja se realno pitanje legalizovati ili ne? Bili levicari ili desnicari na vlasti €=€

Legalizacija Cannabisa kao izlaz iz globalne krize!!!

Sada je trenutak!!!

Asociación Barcelonesa Cannábica de Autoconsumo
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Dakle, došli smo do ovoga.
——————————————
Mi, kanabis aktivisti, u ime pravde, ekonomije, javne sigurnosti i javnog zdravstva:
1.apeliramo na nužnost zdravog razuma u dijalogu za i protiv u (javnom) diskursu po pitanju kanabisa.
www.vutra.org

2.zgražamo se nad situacijom u kojoj nekad sveta biljka i korisna, danas prepuštena ulici i kriminalu, (1937-202?).

3.ukazujemo na obmanu uperenu protiv kanabisa.

4.tražimo pravne regulative za odgovorne (etičke) kanabis korisnike.

5.tražimo prekid kaznenog progona protiv odgovornih (etičkih) kanabis korisnika.
In progress...

6.tražimo nadoknadu štete odgovornim (etičkim) kanabis korisnicima.
In progress...

Kanabis Rehabilitacija !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NewPlayer