Fotoperiod, kada saditi i logika iza toga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.11.2015
4
0
1
36
POzdrav vutroljupci. Planiram obaviti vegetaciju u boxu (v62 , š 36 i d 50 cm. Posadio bi ih u 3., 4. mjesecu ili ranije.

Zanima me ako planiram prebaciti biljke outdoor oko 15.svibnja kada je količina sunčevog svijetla oko 15 sati dnevno (mozda 14 zbog terena, sijene itd), da li ih mogu držati na 14/10 ili 15/9 fotoperiodu? Da li ih je bolje držati na 18/6 periodu pa postepeno smanjivati ovaj period do 15/9?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Neki vole prilagodit biljku dnevnoj svetlosti (iz out-a)dok je u box,kad je isteraju out da dobiju isti ciklus osvetljenja(dan,noc)... meni je to normalno,nznm sta je tu cudno... razlika postoji u svemu i male sitnice tokom growanja... Barba,jel ti sadiš out?
 
27.11.2015
4
0
1
36
e super hvala. odmah cu je staviti na režim 15/9 tako da odgovara vanjskim uvjetima. Isto savjet za growere koji jedan dio vegetacije obave indoor, da biljke postepeno prilagođavaju vanjskim uvjetima, tj. da biljke svaki dan dulje ostave na suncu pa onda vrate ostatak vremena u box. ( iako mi se to ne čini toliko praktično). Ili jednostavno biljku drže u sjeni jedno vrijeme pa malo na sunce i u roku tjedan dana je presaditi na odabarano mjesto...
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Nije me bilo neko vrijeme na forumu, pozz svim vutrašima.
Iman jedno pitanje. Razmišljam o svojoj drugoj sadnji ponovno ove godine. Prva je odlično prošla, jako puno toga sam naučio, nadam se ove godine još boljem urodu.
Opet bi sadio automatike vani na otvorenom na području Dalmacije. Prvo bi ih držao 7-10 u boxu nakon toga prisadio vani.
Zanima me dali je recimo 20.03 pre rano za presaditi vani?
Temperatura bi trebala biti po danu 14-15c navečer 7-8c u ožujku po prognozi, sorta bi trebala biti super lemon haze.
Volio bih kad bi podijelili razmišljanja sa mnom ljudi koji su se odvažili i sadili ovako rano.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
hej ekipa,taman pokrenuo neki indoor autoflower grow a dobio na poklon 2 fotoperiode sjemenke mislio sam te dvije foto sad startat za nekakav outdoor s obzirom na to da ih mogu drzat u boxu sigorno nekakvih mjesec dana dok se sve ne zapuni onda te dvije u plastenik na još par tjedana pa u ogromne rupe van,da li netko ima iskustva sa tako ranim startom outa?
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
čisto radi exsperimenta,imam par outdoorova iza sebe i znam kad startati outdoor,dvije sjemenke viska i viska mjesta u boxu pa me zanima sto će se desit ako 01.04. izvadim biljke iz boxa koji radi 18h i stavim ih u plastenik?