Fotoperiod, kada saditi i logika iza toga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Zasto bi bilo prerano?
evo moje se sunacaju vec dobrih 3 tjedna vec i od kad su nikle ih drzim van..
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ljudi da li je kasno da sada posadim par biljaka? ove koje sam posadio su bez napredka, bili hladni dani, i jos stoje na 2 para listova. nisam ih obilazio dok su ove kise bile, hteo sam da se srusim kada sam video da nema napredka
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Mislim da nije. Samo kakav ce septembar i oktobar biti? Naravno neces dobiti chudovista (osim ako im genetika nije cudovisna) i moze se desiti da budu nezreli plodovi ali ces imati sta pusiti. Ja sam prosle godine skinuo 15 novembra domaju (dan pred prvi mraz :D). Mislim da ova godina nece imati toliko kise kao prosla i da ce biti vise sunca. Vredi pokusati :)
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Jelen je napisao(la):
moze se desiti da budu nezreli plodovi ali ces imati sta pusiti

Ako se zakasni sa sađenjem biljka će samo imat kraću vegetaciju pa će urod bit manji, ali cvjetat će normalno. Jedino ako se jako zakasni pa se zasadi u vrijeme kad bi biljka već trebala bit u cvjetanju, e onda se može desit da vrhovi budu nezreli. Ali naravno tu igra ulogu i genetika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: El brujo

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
SKT je napisao(la):
ljudi da li je kasno da sada posadim par biljaka? ove koje sam posadio su bez napredka, bili hladni dani, i jos stoje na 2 para listova. nisam ih obilazio dok su ove kise bile, hteo sam da se srusim kada sam video da nema napredka
Trud = napredak
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
herb-o-logist je napisao(la):
Ako se zakasni sa sađenjem biljka će samo imat kraću vegetaciju pa će urod bit manji, ali cvjetat će normalno. Jedino ako se jako zakasni pa se zasadi u vrijeme kad bi biljka već trebala bit u cvjetanju, e onda se može desit da vrhovi budu nezreli. Ali naravno tu igra ulogu i genetika.
Razmisljah danas o tome sta napisah i hdedoh reci so ti vec rece. 21 juna ce svakako dobiti signal da pocne da cveta.
 
12.06.2011
9
0
0
32
Ljudi znam da debelo kasnim ali dosao sam iz trece smene i pogledao biljcice koje sam posadio pre 2 dana one su vec izbacile par listica...sta ako zbog kasne sadnje nesto krene po zlu?
 
12.06.2011
9
0
0
32
Greenpower1 je napisao(la):
To moraš tek vidjeti. Ti čitaj i informiraj se i pazi da je sve ok. Ne zaboravi slike prije nego pitaš nešto konkretno.
Ma bre gledam da im bude kao na intezivnoj, inace terasa mi je skoro ceo dan pod suncem i sto je najbolje nema ko da vidi jer je okrenuta ka nenaseljenom delu...moram da pozajmim neki dobar fotoaparat pa cu slikati jer na fonu mi losa kamerica...ja sam 2 dana izbuljio oci na forumu nisam ni do WC-a stigao i svasta sam procitao sto me je naplasilo jer svi imaju neki svoj nacin, naprimer sto sam neke shvatio da ako se neposadi pre 6-og nece biti nista od napredka...
 
28.03.2011
30
5
0
44
weed smoker je napisao(la):
U mom kraju 21.jun (lipanj) je dan-noč 05:16 - 20:24 - što je 15h sunca, a "okidać" nije 21.jun nego; odnos dana i noći kad bude 12h-12h... Evo ako ste u RH ---> RAČUNAJTE DHMZ
to i ja stalno gledam zadnji mj dana pa mi nije jasno je da poćnu kraći dani al ne i 12/12.... ja mislim da kad poćne 12/12 da tek onda prestaju vegetirat bez obzira na cvijetanje..il se varam
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
hoće li biti kasno ako posadim biljke sad pred kraj 6. mjeseca, znam da neće biti nešto posebno velike, ali bio bih zadovoljan i da su pol metra, samo da daju uroda, koliko toliko?
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Imam pitanje jedno. Planirao sam za ovu godinu outdoor Lowrydere #1 bacit još u 5om mjesecu ali imao sam previše obaveza i nikako nisam uhvatio vremena. E sad si računam da bi ih posadio pred kraj ovog tjedna(tipa sutra kopam rupe i to). Da li je to u redu?
Inače im treba 2 mjeseca(barem indoor), a i na alien seedbanci piše da se mogu saditi do početka 8og mjeseca.
Imate kakav savjet još prije? Planirao sam odmah čim proklijaju ne u čašicu pošto ih nemam gdje za držati nego odmah u zemlju?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ma samo daj...samo sto ces ih morati malo vise paziti u pocetku jer dok su jako male, sunce ih moze jako brzo ubiti...tako da ne smiju ostati bez vode nikako...pogotovo s ovim temperaturama koje nam stizu...

Sretno u svakom slucaju... =)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
E super hvala znači tražim mjesto koje nije na direktnom suncu baš cijeli dan..
Upravo krećem kopat, možda otvorim dnevnik neki kroz par dana iako su samo 3 biljčice :)

Odoh tražit neke koprive :)
 
17.02.2012
6
0
1
39
Pozdrav svima, evo ovako.
Stavio sam 2 sjemenke na klijanje, i mene sad zanima jel bi ih za 2 tjedna (3 maksimalno) mogao izbacit van , valjda im nece biti pre hladno..
Trenutno je "relativno" toplo po danu,ali me brine noć jer su trenutno temperature od 0-7/8 preko noci..
(Nisam uspio nac onu temu pitajte sve sto vas interesuje..)

Zanima me sto vi mislite ? :maryjane:
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Gdje se nalazis? mislim da za 2-3 tjedna nece bit frke okolo toga da je izneses van,u slucaju da bude zima,cak i mraz zna udarit u 5mj..
Metni pola karnistera preko nje,malo rupice probusi i ice to :)
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
ja sam svoje stavio danas klijat,tako da pocetkom aprila idu van,direktno na sajt.mozda stavim bocu preko njih da im bude toplije,ali temperature su po meni vec dosta visoke za kraj 3. mjeseca,nebi smjelo biti problema :sun2: