Fotperiod i ne auto sorte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Akhmmmm imam posađeno nekoliko komada jack herrera i ww nešto drugoga , sve su zasađene izvan fotoperioda due noci (znači poslije ekvinocija)Dojem na site i jedna sto je napredovala najbolje pustila je pistile, jeli zbog čudnog vremena kojeg imamo ili tek zbog ekspresije fenotipa ?Netko drugi s problemom slične naravi?Slike nisu necessary jer znam kad je biljka u cvijtanju
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Meni sve vec pokazale pol, a cuo sam da su i jos nekima to desilo ove godine, ne znam zbog cega valjda vreme...
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
biljka ce da cveta kad njoj odgovara hehehhe...

ja sam prvo zasadio....vegetirao...stavio na cvetanje....video koje su zenke....vratio na vege....pa ih bacio napolje....i sad vegetiraju....ali nije da nema pistila...i zaostalih cvetova....razumes??? a krenuce da cvetaju verovatno krajem avgusta....

:))) znaci to sto su pokazale pistile, ne znaci da su pocele da cvetaju....cak sta vise...tebi to ide u plus...jer znas koja je zenka... :))) osim ako nisu oni automatici....a nisu... :))) vegetirace to jos ne brini hehehehe :))))
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Predcvatnja, zna se desit da biljoze bace pistile, ali da nastave vegetirati, tako će i tebi vjerovatno biti.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
to se zove preflowering, normalno je da ih biljka izbaci čak i mjesec-dva prije nego počne stvarno cvjetati (obično to bude nakon 5. ili 6. internode) i nema straha.

kao što kaže kolega iznad, barem znaš koje će biti ženske (osim ako su sve fem sjemenke pa već unaprijed znaš)...
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Ne bih rekao da je prefloworing jer je zahvatilo cijelu biljku a ne internodije. sva se bijeli kao pamuk od pistila koji tvore klastere, feminizirano je sjeme , klonovi ne pokazuju majčinu tendiciju,,,,hmmmm :puzzeld:
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
nije preflowering,biljka ti jednostavno cveta. Ostace dosta manja,da ne kazem zakrzljala jer trosi snagu i vreme na cvetanje..uskoro ce poceti da revegetira i ponovo da cveta. Na kraju cvet nece biti ni priblizan onom kakav je trebao da bude da je sve teklo po planu. Preporucujem da izbacis jos neke. Neces imati problema.
Kritican period za klonove i lampasice je sredina 4. i 5. meseca.

edit:
mozda ipak samo 4. meseca :)

desavalo se cesto...ove god samo jedan primerak *slidza
 

krokodil dandi

Banned
Banovan
07.06.2012
2
0
0
44
drug za vanjski uzgoj. kako cu najlakse da prepoznam musku odnosno zensku ove pistile jesu to one dlacice i jel to imaju samo zenske biljke.
pojasni mi kad udjem u sumu toga svega kako da razlikujem jer sam nov pa nasio 300 kom a sve ok sad se brinem oko tog sto neznaam kako da odstranim muske.pojasni kako je najbolje da ih prepoznam
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ajd da si rekao 30 kom jos prolazi, ali daj nam objasni šta ćeš s 300 biljki...ili na kraju sa minimalno bar 100 ženskih
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
krokodil dandi je napisao(la):
drug za vanjski uzgoj. kako cu najlakse da prepoznam musku odnosno zensku ove pistile jesu to one dlacice i jel to imaju samo zenske biljke.
pojasni mi kad udjem u sumu toga svega kako da razlikujem jer sam nov pa nasio 300 kom a sve ok sad se brinem oko tog sto neznaam kako da odstranim muske.pojasni kako je najbolje da ih prepoznam


Pogledas prvo u svoje gace!.Ispod opruge nalaze se 2 loptice, posle toga pogledas na biljke i ako i one imaju takve slicne loptice (njihove su zelene i manje su) uzmes i bacis je u kantu