Freddy's best, Orange hill special i Euforia by Triptank

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ph namještam na 6,4 uvjek, morat ću sljedeći put kad zalijem provjerit runoff ph...

Nedavno su dobile flush i dozu gnojiva, šta slijedeći put voda ili opet gnojivo? Dobivale su do sad gnojivo svako drugo zalijevanje.
 

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
ja bi ih pognojio jer mi se cini da im fali klopa mozda si ih preblago gnojio. sacekaj iskusnije za dalje. samo polako nije alarmantno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sa koliko hrane i sa kolikim dozama si gnojio? Sve se cini da ti se "locka" ili vec i jest P element,sto nam govore one kao izgorene flekice a o zutilu od spiceva prema stapki da se ne prica. Oderi flush i daj vodu poslije njega sa tocnim ph 6.5 te tek nakon toga probaj hrane ful dozu.. Sretno!!! :confused: :cool: :bocni:: :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Vidim da imaš dosta toga od AN, ako imaš i flawless finish preporučam da radiš svaki flush sa njim. Ima te neke potrebne "chelate" šta puno bolje čiste višak soli od gnojiva u zemlji.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nemam flawless finish. Sve je AN, A nisam im dao nikad više od pola doze... Znači na 5 l vode:
7,5 ml AN sensi bloom a
7,5 ml An sensi bloom b
3,5 ml big bud
3,5 ml b 52

Tako su dobile zadnji put. To je manje od 2 ml/ l, onaj moj ec mjerač mi pokaže 1300 ppm. Negdje sam pročitao da za vutru ppm hrane ne smije nikad biti veći od 1500. Uglavnom freddya dva najveca su ok, onaj manji isto nije loše, cvjetovi se pune pomalo. Ali OHS-ovi i euforia su malo stagnirali. Čak mi se čini da su krenuli na bolje odkad su dobili flush.
Druga stvar, uvijek sam zalijevao sa dosta runoffa, 5l na biljku od toga sigurno 1,5-2 litre bude runoffa, možda da bez toliko runoffa zalijem?
Udaljit ću i biljke od lampe malo, možda im je vruće..
Od jučer ne koristim radijator po noći jer više nije hladno, možda im je bilo pre toplo.
Nekih 2 tjedna koristim ph- bloom od hesia za spuštanje ph. Eto to je to.
@Stipe please pogledaj šta im je
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Molim vas netko da mi da konkretan savjet šta da im napravim. Flush je bio prije manje od tjedan dana, a zadnjih 5 litara je bilo gnojivo kako sam napisao tu iznad. da pojačam gnojivo ili da ih malo s vodom tretiram? Mislim da je ph u redu, to ću još provjeriti sa slijedećim zalijevanjem koje bi trebao napravit danas ili sutra.
U svakom slučaju večeras mogu izvadit biljke iz boxa i detaljno ih slikat sa svih strana ako će to pomoći u dijagnostici problema.
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
provjeravaj run off svaki put jer bez obzira dal ti namještao uvijek na isti pH, pH zemlje se radi nekih drugih čimbenika sam od sebe mijenja ovisno o fazama growa pa ti taj 6.4 možda ne radi neku veliku razliku. Inače da sam na tvom mjestu ja bi tu dodao još i cal/mag.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Cal mag nisam koristio u cvjetanju jer ima puno dušika, omjer npk je 4-0-0. U sensi bloom part a ima 3% N, 2,1 %cal i 0,6 % mag, tako da kad bi pojačao dozu osnovnog gnojiva bi možda bilo bolje nego da dodajem cal mag. I na cal magu piše da ga nije potrebno koristiti ako se koriste AN base nutrients.. Danas ću provjeriti ph runoffa, još sam u nedoumici voda ili gnojivo.. Hvala svima na pomoći!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
dosta su dugo u cvjetanju a u cvjetanju se biljke treba hranit. daj im punu dozu blooma jer nemas znakova pregnojavanja. zaljevaj litru po litru ako mozes u intervalima od 5 min. i nemoj miksat ovo zaljevanje sva ta cuda stavi samo bloom B 15ml na 5L i onda nastavak kako si do sada voda gnojivo voda voda ili koji si vec ritam imao. "ovo je samo moje misljenje nebi te htio zbunjivat ja sam jedan od"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Sensi a i b piše da se treba koristit zajedno kao 2 part fertilizer, ali mogao bi smanjit a na pola, b pojačat duplo. Je istina da je za bolju apsorpciju P i K potrebno cal i mag i ostali mikronutrijenti? Ako je tako, onda bi trebao ipak malo part a staviti...
 

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
u mjesec dana koliko su na cvjetanju samo si jednom gnojio sa tim bloomovima? radio si flush odigao si lampu sad pognoji tako sa a i b i miran si.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nisam samo jednom, 2 ili 3 puta. Svakih 5 dana otprilike ih zalijevam, znači jednom u deset dana im dam gnojivo. Izbacit ću ovaj put dodatke, stavit cu samo bloom a i b. Bloom a 1ml/l, bloom b 3 ml/l. Tako da će dobit više P i K, i pratit ću situaciju šta će se dešavat. I runoff ph ću danas izmjeriti kad ih zalijem možda je to u pitanju. Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: afghanistanac

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Danas sam zalio 3 biljke, s gnojivom samo sensi bloom a i b. Ph sam namjestio na 6,5, ph runoff je bio 7. To je bilo s prvom biljkom. Onda sam spustio ph na 6, zalio nju i ostale biljke i runoff je bio 6,5. Sutra cu zaliti i ostale 3 biljke. Da namjestim ph na 6 i zalijem kao ove ili da napravim flush neki? Flush s vodom ph 6? Najradije ne bih flushao jer su prije ovog zalijevanja sve flushane, ne znam koliko je pametno flush na flush u razmaku od tjedan dana. S tim da sam ih flushao ispod tuša, a samo zadnjih 5 litara za svaku biljku je bio namješten ph.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da nije potrebno ići prenisko jer pH u cvjetanju ima tendenciju sam padati. Zato ga najbolje držati u gornjoj granici opsega 6-7 koji odgovara cvijetanju baš zato da se stigne reagirati u slučaju naglog pada, tj. da ti ne ode ispod 6.
Kaj ti ona Euforia požutila samo u gornjem dijelu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Da na gornjem dijelu, od početka growa je furala na gornjim izdancima neku zeleno-žućkastu boju, ali sada je to više izraženo.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ovako iz nekog mog gledišta na tu euforiu to može ukazivati da si možda imao problema sa molibdenom koji je mobilan i usko povezan sa dušikom jer pomaže u njegovom prijenosu prema vrhu biljke. Biljke isto tako koriste molibden za pretvorbu anorganskog fosfora u organski oblik raspoloživ biljci. To ako je žutilo krenulo od sredine prema gore. A ako je krenulo od vrha tj. najnovijih listova prema dole možda je problem do sumpora (sulphur) koji je umjereno mobilan i kojeg biljka treba da u punom potencijalu koristi prije dušik a i ostale elemente. Kako je došlo do toga, dal se blokiralo ili kao nedostatak, možda najbolje ti znaš. Lijeka nema, već probat restartat biljku :D nakon flusha dovest sve makro i mikro elemente u balans za ovu fazu growa da se ne nastavi dalje. Možda micro-grow-bloom u omjeru za fazu tranzicije iz vegetacije u cvijetanje ili rano cvijetanje pošto mislim da njihova kombinacija sadrži sve, i po potrebi dodavat P+K najprije u većem omjeru P pa pred kraj veći omjer K.
Mikroelemente se često zanemaruje jer su u jako malim koncentracijama ali njihova važnost je jednako bitna ko i N-P-K.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Znači flush da namještam ph vode ? Na koliko da namjestim? Flushat i pustit dok se ne osuši pa dozu nutrijenata ili odmah poslije flusha zadnjih 5 litara umiješat gnojivo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.