Freddy's best, Orange hill special i Euforia by Triptank

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ako je potrebno onda namjesti pH, vidjet ćeš kad krene prvi run off pa ravnaj sljedeća ulijevanja po tom. zadnje ulijevanje dodaj gnojivo. iskreno, neznam koji bi bio pravi razlog čekanja još tjedan dana bez potrebnih nutrijenata.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
DAN 83/52

Oporavile su se biljke koje su nešto bile kilave i naglo se trgnule prije desetak dana, pa situacija trenutno u boxu izgleda ovako:

image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg

Guramo pomalo.Na freddy's best sam uočio tu i tamo pokoji amber trihom ali ima još prozirnih dosta. Oni su najzreliji trenutno, tjedan dana ispred OHS- ova. Euforia trenutno najbrže napreduje, a u vrijeme prošlog update-a ona je bila najslabija karika.

Promjenio sam malo režim prehrane.Svaku biljku zalijem lagano s 3 i po litre vode ph namješten na 6 i pustim da se ocijedi 15-ak minuta. Onda lagano litra i po vode s ful dozom gnojiva. Svaka 4 dana, jednom full doza, jednom pola doze , jednom samo voda. I tako u krug.
:watch:
 

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Odlino izgleda samo ja bi podiga jos ph jer i one imaju tenziju u full cvatu smanjivat ph zemlje tako da ni sa 7 nebi falio
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Neću dizat ph dobro im je ovako. :) Možda vama pada ph u cvatu, meni u lightmixu malo raste ph, kad sam namještao ph na 6,4-6,5 onda su se bunile i usporile, odkad namještam na 6 uzele su maha. Znam da u teoriji ph u cvjetanju zna pasti, ali ja pratim svoje biljke i ako padne ph onda ću ga podići, sad mi to nema smisla da ih opet usporim.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran and 1310

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Evo da zabilježimo i dolazak odvlaživača. Zbog problema s visokom vlagom u cvjetanju (90%), kupio sam odvlaživač zraka 320 w, kapaciteta 10l na dan. Prvi utisci- stvarno radi posao. S početnih 90% u otprilike 5 sati rada spustio je vlagu na 76%, napunio spremnik od 1,5 l. Nestao je neugodan miris vlage u zraku u sobi, iznenadio sam se. Sutra idem kupit crijevo da spojim i napravim eksterni odvod nakupljene vode jer spremnik od litru i po se prilično brzo napuni, a onda uređaj automatski prestaje s radom. Vidjet ćemo još do koliko će uspjet spustit vlagu kroz sljedećih par dana
:joint2:
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Sad kad si već kupio, ok, kaj je tu je, ali da znaš da si mogao uzet recimo ona dva ceresit aero 360 za cca 150kn i oni bi ti sasvim ok odradili posao.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ne vjerujem. Madrac na krevetu u toj sobi se napunio vlagom kad sam ga nosio u kontejner bio je težak ko mrtav čovjek. Imao sam baš taj 360 još u vegi u boxu i spustio bi vlagu 2-3%.Od početka growa me prati visoka vlaga, samo je sad već postalo kritično. Onaj ceresit možda djeluje u prostoriji od par kvadrata, ali 15 nema šanse.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Pa kakva ti je to onda vlaga u sobi, 90+ posto? Evo meni je boks u 'gostinjskoj sobi' koja se ne koristi često, sad nikako kad je grow doduše i soba je 4x5 otprilike. Prozor mi je konstantno otvoren na pola i vlaga mi je u toj sobi otprilike 50% kad je suho i 65% kad kiša pada, znači to je bez ikakvih odvlaživača, jel. U boksu mi je bez odvlaživača bila 50-60%, a sa mi je nekih 35-50. Evo čak sam jučer morao vadit odvlaživač taj iz boksa jer mi je vlaga bila 25%.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Da, 90% je bila. I vani je u mom kraju visoka vlaga u zadnje vrijeme full. Ne bi se ja brinuo zbog vlage da je 50-60 % u sobi ili boxu, ventilatori u boxu bi mi onda bili dovoljni.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
DAN 95/64

Još malo pa gotovo. Dva najveća freddya flush prije 5 dana i danas dobili vodu, za 7-10 berba. Treći freddy jučer dobio flush, za 10-ak dana će on isto pod nož. Oba O.H.S. i Euphoriu ću flushati za 5 dana, njih ću skinuti za 20 dana.

Flush sam radio svaku biljku sa 80 l vode, ph zadnjih 10 l namjestio na 6,5.

Euphoriu je napala powdery mildew prije tjedan dana, našpricao sam ju vodom i sodom bikarbonom. Htio sam ju špricati još sa preparatom Cannacure, ali sam poslušao savjet @No Joke i nisam špricao ništa poslije sode a powdery mildew se povukla. Hvala za savjet ! :D

Bit će još par update-a u ovom dnevniku.

Slike |
\/
|
\/






image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg


:spliff:
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
UPDATE BERBA:

Moj prvi harvest trajao je oko tjedan dana, jer nisam skidao sve biljke isti dan. Prve su pale dvije najveće freddy's best, trimanje žešća laganica- jako malo lišća. Dva dana poslije pala je treća freddy's. Ona je bila niža i kompaktna, zanimljivo mi je bilo da su se svi vrhovi ( gornji i popcorni) razvili do kraja, dok su kod svih ostalih popcorni bili slabije razvijeni od gornjih vrhova. Malo više lišća od dvije prethodnice ali otprilike isti urod kod sva tri primjerka. Miris je slatkast, voćni, lagan-htio sam počet jest vrhove.
Freddy's su za vrijeme trimanja bili najljepljiviji, trihomi posvuda.
image.jpeg
Dan nakon toga pale su O.H.S., njih sam trimao 5 sati, baš je puno lisne mase bilo. Obje niske i kompaktne, bez treninga su svi glavni vrhovi bili u istoj razini. Vrhovi su ful tvrdi, a miris citrusni,svjež, naginje mi čak malo na vaniliju. Suptilan miris, tek kad gurnem glavu u teglu osjetim sve nijanse mirisa.
image.jpeg
Dva dana poslije pala je Euforia. Ona je bila problematična, u cvjetanju je bila ful spora, ipak na kraju je super ispala. Najtanje grane i najdlakaviji vrhovi. Miris skunkast, kiselkast, dosta oštar i prilično prodoran.
image.jpeg
Sušio sam u papirnatim vrećicama (brown paper bag). Poslije trimanja sasjeko velike vrhove do veličine loptice za golf, poslagao u vreće na dno jedan sloj (nisu ležali vrh na vrhu), presavio otvor vrečice i objesio štipaljkama da se suši. Miris se slabo osjetio (stealth metoda), nakon pet dana sušenja u tegle s higrometrima na curing.

Poslije sušenja sam ih probao sve, nisam se mogao suzdržat. Ali ne bi još pisao smoke reportove jer nije to to, treba curing odradit svoje. Količinom sam zadovoljan, lijepo sam se opskrbio :D
image.jpeg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.