Frend mi je bio pozitivan na THC testu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2006
22
0
0
Zajeb

Frend mi je pao prije dosta godina sa 3 smotana jointa u dzepu i tada je isao na testiranje i bio je negativan, a pusio je tocno 7 dana prije. Uglavnom, prije cca mjesec dana (nisam siguran)je dobio poziv od prekrsajnog suda zbog zlouporabe opojnih droga prije, on se nadao da mu je to zadnje sto ce dobiti zog toga. I na nesrecu ovaj ponedjeljak je dobio poziv u kojem pise da mora u cetvrtak (danas) ici kod socijalne radnice na razgovor, nije pusio od prosle subote. Uglavnom, socijalna radnica je bila dobra (fizicki), to je vazno napomenuti :twisted: , i rekla mu je : "Bilo bi najbolje da ti sada ides na test pa da vidimo." - i time ga sjebala jer se on nije nadao. I on je otisao kod doktorice u Kalvariju na test (pisat), rekao mi je da ga je gledala dok je pisao (valjda s leda) i bio je pozitivan... Vratio se kod socijalne radnice i ona mu je rekla da ce poslati sucu izvjestaj i da mora cekati poziv (koji moze doci i za 5 mjeseci). Kada ona bude sucu poslal izvjestaj, on ce odrediti koliko mora ici na pisanja u Kalvariju.

Pitanja:

1. Ako on bude negativan na svim tim testovima (urin) koje mu sudac odredi, sto se onda desava s njim, dali ce dobiti neki poziv ili slicno?

2. Ako netko ne dodje kod suca, a morao je jer je dobio poziv od prekrsajnog suda zbog zlouporabe opojnih droga, sta se desi s njim, dali dobije drugi poziv ili slicno?


Molim da mi odgovore samo oni koji znaju, a ostali komentirajte slobodno, hvala.

Sjebana je ova drzava, kazem ja......
 
05.10.2006
0
2
0
za prvo mislim (nemoj me uzeti za rijec) ako mu je prvi put da je na sudu najvjerovatnije ce mu sud ponuditi neku nagodbu.

znam za drugo. ako se ne pojavi na sud nakon prvog poziva sljedeci put plavci ce ga tamo odnjeti (nije osobno iskustvo).

puno srece tvom frendu
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
M o m e n t o ne bih te mucio da imam status ovde ali nemam...
Ako mozes udji u prvu temu na IZMENI pa izmeni sam naslov teme jer "totalni zajeb" nista ne snaci drugom korisniku...stavi ime teme nesto sto ce biti vezano za ovakve slucaje i pitanja da bi mogli i drugi postavljati pitanja bas ovde a ovakve vrste...kazem ti ovo da ne bi se desilo da svaki korisnik otvori za svako pitanje po jednu temu a ima nas vise od 1 000...

Evo ti odgovor ako zivis u Srbiji...
To sto odlucuje socijalni radnik o njegovom mentalnom stanju znaci da je on jos maloletan ili mladji punoletnik (klasifikacija za 18-19 godina)

1. Ako bude negativan na testu bice bolje za njega jer se moze pravdati da mu je ono bio los period u zivotu (takve reci vole da cuju oni sto blage veze nemaju o cannabisu) i da ga je drustvo navelo na tako nesto,da priznaje krivicu i da se sada kaje za to sto je uradio,ali ako je test pozitivan neka gleda sta ce da uradi.
Inace poziv dokazni postipak ce sigurno biti bio on pozitivan ili ne.Ako je pozitivan to dokazuje na dokaznom postupku da se on nije pokajao i da svesno unistava sebe i indirektno druge.

2. Ako se ne javi na poziv suda i ne obavesti sud da je sprecen da dodje sud ima pravo i obavezu da ga pozove jos jednom,nakon toga se izdaje republicka poternica (postoje i klasifikacije poternica,njegova ce biti najblaza) po ovoj poternici bilo koji policajac koji ustanovi njegov identitet moze ga privesti i zadrzati u pritvoru dok ne izadje pred sudiju (u Srbiji ne vise od 30 dana)
 
03.06.2006
22
0
0
On ima 17 godina.
Zanima me dali netko tocno zna sta ce biti ako ti svi testovi budu negativni, dali se nekome dogodilo?
I zivim u Hrv.

Nakon koliko bi trebala doci murija ako se ne odazove na taj poziv ili nakon koliko ce doci drugi poziv (mislim na Hrv), to se desilo njegovom frendu.
Hvala na odg. :roll:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Nisam siguran ali mislim da se u Srbiji posle 15 dana salje se drugi poziv..
Posle drugog poziva automatski se izdaje poternica za licem....
Inace odgovara se za nepostovanje suda,neodazivanje na poziv i na neobavestavanje o promeni mesta stanovanja (mislim da je ako si odsutan vise od 3 meseca)

Ne znam da li si me razumeo ali u bilo kojoj "demokratskoj" zemlji ce se licu za tako nesto suditi,bilo da je on pozitivan ili negativan na testovima.
Pitanje testova je samo jedan od dokaza da li je lice svesno ili iz neznanja nacinilo prekrsaj zakona.
U ovom slucaju se trazi razlog zasto je maloletno lice podpalo pod uticaj "droge" ako je test pozitivan to znaci da se u njegovom nacinu zivota i razmisljanju nista nije promenilo i da mora biti sklonjen iz drustva na neko vreme (zatvor !) kako ne bi ugrozio i druge svojim postupcima.
 
03.06.2006
22
0
0
Sada sam doznao da mu je kod kuce jako veliko sranje. Rekli su mu starci da do 18. god. (sta je za 7 mjeseci) pronade stan i iseli se i promijeni kucnu adresu i da ce ga u ponedjeljak ispisat iz skole. Ne mogu vjerovat. Bedara skroz, rekao je da vise nikad nece zapalit pljugu.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Sreca njegova da je bio pozitivan da nije uvalili bi mu dilanje a ovako ce biti samo posjedovanje a za vutru nece dobiti neku kaznu vjerovatno samo novcanu....
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
U Hrvatskoj je obicaj da za drogu dobijes i prekrsajnu i kaznenu(krivicnu prijavu) to nije uredu ali sto je tu je ako imas dobrog odvjetnika jedna ce ti pasti jer nemozes biti suden dva puta za isto djelo (osim kod nas) ako je dobio samo poziv za prekrsaj a vjerovatno je jer su smotani jointi prekrsaj ali bi mogao najebati bas zbog toga sto je bio negativan pa ce ga tuzitelj pilati da je diler posto ne uzima neka rece da jos nije stigao popusiti.Ako uredno prizna i pokaje se nece dobiti nego neku simbolicnu kaznu uz obavezno lijecenje.Ako ide negirat mogao bi najebat...Ako ne dodje kod suca sudac ce mu odredit privodenje i onda ce ga pokupiti negdje i osuditi a ako ga nii onda ne nadju osudit ce ga bez njegovog prisustva...
 
04.10.2006
0
1
2
kakav je to ***** od zakona za 2 jointa toliko sranje :S ... proslog ljeta sam pao na polovci (3 srednje dzoje) dobio sam 500 km kazne pod uvjetom

(BIH)
 
28.09.2006
3
3
0
42
Ja na opæinskom godinu uvjetno, a na prekršajnom odbacili postupak jer su me po istom veæ osudili.

Mislim da je u Hrv. zakon slièan kao u Srbiji, možda je razlika u par brojeva, ništa drugo.

Poželi frendu sreæu. Trebat æe mu.
 
02.08.2006
0
0
0
faq.bauk.net
eeeee.....
dakle ovo je nesto sto bi trebali da imate u vidu:
- tvoj ortak je maloletan
- mnogi su matorci rekli da ce izbaciti nekog a to nisu uradili
-ukoliko tvoj drugar iskulira pushenje i dobrovoljno ide na testiranje neko vreme pokazace roditeljima da se promenio te ce oni morati da promene i svoje misljenje (ukoliko nisu nacisti)
-grupno lecenje i individualno, cak i porodicno preporucujem, ukoliko stvarno misli da ce ga sutnuti sa gajbe
-drugo je kad i psihijatar udje u pricu sa roditeljima i objasni im da mu je potrebna podrska itd...

mislim, jebiga matori uvalio si se u govna do gushe, ali ipak ne mora sve biti tako tamno... ako si spreman da prihvatish da ti nista nece biti isto kao pre, od nepoverenja roditelja do odnosa policije prema tebi prilikom legitimisanja.... mada ako budes imao srece mozda ces nauciti da se jointi NE NOSE U DZEPU!!!!!!
Sto nisi stavio tu ganju u gace ili sto si uopste rolao pa nosio, zar ne znas da se zbog takvih gluposti
ispasta ceo zivot?????????
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Uhhh, upravo sada cu dovest majcicu da procita neshta o marihuani, pa cu vam kasnije reci reakciju??
Molite se, Jah Rastafari!!!
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Procitala je i skuzio sam da ona uopce nije znala da je marihuana konoplja, onda je nervozno citala text, rekla mi je kako je ljekovita i da su je josh Indijanci koristili, bio sam iskren, mozda napravimo nekakav caj kasnije, bas bih to probao, niti me je izbacila na ulicu, nakon shta je procitala otisla je pjevati veselo, bila je ocigledno uzbudena, jako, jako uzbudena, pa ipak sam joj morao neshta pokazati o travi kada vec 5 mjeseci raste u kuci, rekla mi je da cu morati ja biti neki znanstvenik :D
Vidit cu shto sljedi, pozitivne reakcije za sada iako imam osjecaj kao da se srami ili neznam ni ja shta, nervoza...
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
@OffTopic
Po reagiranju ocito nemaju nishta protiv trave, ali mi je muka zapalit s njim i neznam shta, ne vidim nikakvog smisla pusit travu, jebeno cudno, stvarno jebeno
 
28.08.2006
0
0
0
haha, mene cale pitao .. jel ti to gajis marihuanu ? .. ja reko, jok, to je skunk (pise i na saksiji skunk #1) :lol: ..
on kao pa kako se koristi .. ja mu objasnim na malo laksi nacin .. mozes da skuvas caj, mozes da dodajes u hranu :p .. kasnije mi je pomogao da napravim box ;>

verovatno cemo na kraju i dimiti zajedno .. haha :D