Frigo grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.11.2014
21
9
3
Pozdrav ekipa,
evo odlucio sam napravit grow box od starog frizidera gorenje (cak 18 godina staza) :D

Ovo bi bile mjere fridja, dole je par cm uzi i kraci jer je dole bio zamrzivac (znam da izgleda ko da je dijete crtalo u paintu ali nije mi se sad dalo previse pozornosti obracat na to jer bitno je da se vidi koliko mjesta u stvari imam)



Znam prljav je ali to je najlakse rjesit,,,malo sa guglo i po forumu gledao kontam da skoro nitko ne oblozi fridj sa alu folijom pa neznam niti dali da i ja se s tim malo pozabavim



Planirao sam ovo sto dijeli frizider i skrinju probusit znaci da ostane samo kao neki prag da se i dalje mogu vrata zatvorit,koja cu zavarit malo da budu jedna,jedino mi je to glupo sta ako skinem ono sa vrata skinut cu i onu gumu tj moracu jer ide sve zajedno pa necu imat onaj vakumski pritisak



ovo je kabel od svijetla iz frizidera koji ce se dobro iskoristit da se sprovede novi za hps,,dok ostale rupe se daju lijepo iskoristit za kablove za centrifugalni i oksilirajuci venta,,,za aksijalne moram busit rupe na dnu,,a morat za i ca centrifugalni malo povecat


ovo mi je jako bitno na ove dvije slike, znaci dali sa vrata da skinem onu plastiku gdje su nekad isla jaja i boce tako da to sve ogulim da nista ne ostane nego samo ono smedje kao neka izolacija kao pur pjena,mislim dal je pametno da se to nebi zapalilo ili da se ne pocne topit,,ali opet sa druge strane ako sve ostavim dosta mjesta oduzima






Od opreme planiram uzet uglavnom sve iz ovih nasih igrowa jer mi se neda tj nezelim narucivat

HPS dual spectrum 250W
PRO gear prigušnica 250 W

hammered reflektor

centrifugalni snage do 205m³/h

aksijalni 107m³/h, 100mm, mozda od kompa

oksijalni 15 W 150cm

ph metar

termometar

gnojivo sam mislio onaj neki big bud il kako vec

zemlju cu vec kupit u nekom centru poljoprivrednom

i neznam foliju dal treba poljepit po cijelom boxu

Hocu misljenja dali sam to dobro zamislio i dali to stima,,dali bi nesto moglo zapalit,,dali je dovoljan izvor topline od samog svijetla ili treba jos dodatno?Sta pak onda stavit? Mislio sam auto menku nabavit da se to desi sto prije?
Skoro zaboravih pitat gdje bi bilo najbolje otovrit rupe za ventilatore radi bolje prozracnosti
Svakakva kritika dobrodosla prvi put indo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
14.11.2014
21
9
3
da pa cinili su mi se ovi drugi manji nekako pa sam mislio da mi treba jaca lampionka od 250, nego znaci trebat ce mi jos jedan vent samo za nju hladit
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
312m3/h ukupno za ispuh i 15cm vent za cirkulaciju unutra ....ak ces ic na 150W hps mislim da se nemoras brinut za temp. Poslozi dobro ventove za ispuh i dole dovoljno velku rupu za pasivan upuh i to bi moralo funkcionirat. znaci 2 jaca na vrh za ispuh, pasiva za upuh i taj najslabiji unutra da vrti zrak.
netreba ti folija.

pazi koji zemlju kupujes. neka u nekom vrtnom centru nije dobra :)
https://www.google.com/url?q=https://vutra.org/topic/9972-zemlja/&sa=U&ei=gN5nVOqSJeGqygPp04LwBw&ved=0CAUQFjAA&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNFCGyOCW7PwP6LLCF5nskmV2iwtLA tu pogledaj malo.

to je uglavnom to...mora radit :) Sretan grow
 
14.11.2014
21
9
3
Stipe je napisao(la):
312m3/h ukupno za ispuh i 15cm vent za cirkulaciju unutra ....ak ces ic na 150W hps mislim da se nemoras brinut za temp. Poslozi dobro ventove za ispuh i dole dovoljno velku rupu za pasivan upuh i to bi moralo funkcionirat. znaci 2 jaca na vrh za ispuh, pasiva za upuh i taj najslabiji unutra da vrti zrak.
netreba ti folija.

pazi koji zemlju kupujes. neka u nekom vrtnom centru nije dobra :)
https://www.google.com/url?q=https://vutra.org/topic/9972-zemlja/&sa=U&ei=gN5nVOqSJeGqygPp04LwBw&ved=0CAUQFjAA&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNFCGyOCW7PwP6LLCF5nskmV2iwtLA tu pogledaj malo.

to je uglavnom to...mora radit :) Sretan grow
mislio sam na lijevo dole upuh a desno gore ispuh kako sam gledao da rade po forumu,,rastavit cu stari komp i povadit mu ventove za usis ko ga j...ali znaci pametno bi bilo jos jaci za ispuh da stvori podtlak
Bas gledam kako po tim ducanima gdje se prodaje oprema nema nista slabije od 250 pa sad sam na cudu malo gdje nabavit hps 150 dual spektrum
Hvala

PowerSeed je napisao(la):
E super ova dva nisam vidio linka a onaj friski pratim malo iako je malo manji box od mog pa sam bas zato mislio da mi treba jaca hpsica

https://vutra.org/topic/10608-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo/

Uglavnom sam se drzao ovog vodica od Marka Pola uredno i lijepo objasnjeno

Gagiba je napisao(la):
Mislim da bi CT mogao da se ugura unutra onako dijagonalno. Uparen Sa turbinom bi resio temperaturu...
sta cool tube? mislim da bi mogao al mi je to vec skupo




Neznam dali da idem po glavni sastojak u It ili Slo,po pravu stvar, ali posto sam noobara u tom indo gledam da mozda bolje bacit jedan test drive sa ovim sta dobijes u paketicu albanke i bosanke (skupljam od kad duvam samo najbolje i spremam i tako vec 10g pa neznam dal te menke uopce valjaju i dali ima smisla)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa stavi kad skockas box jedno 6 menki u vodu i vidi da li ce da proklijaju, ako su dobro skladistene ne bi trebalo biti vecih problema sa svezijim, kod onih od pre 5~6 i vise godina jedino moze da bude manji % klijavosti, al i od njih neka moz da prokilja ;) prvo naravno testiraj box par sati na prazno, proveri temp i vlagu
 
14.11.2014
21
9
3
PowerSeed je napisao(la):
pa stavi kad skockas box jedno 6 menki u vodu i vidi da li ce da proklijaju, ako su dobro skladistene ne bi trebalo biti vecih problema sa svezijim, kod onih od pre 5~6 i vise godina jedino moze da bude manji % klijavosti, al i od njih neka moz da prokilja ;) prvo naravno testiraj box par sati na prazno, proveri temp i vlagu
Nebi vjerovao ja sam kao neka manja banka menki :D od kad duvam, kad su bili jos paketi kod nas tj kad se to vrijeme promjenilo pa su neki kao satro hibridi poceli dolazit,,e od onda svaki put kad uleti dobra w pokusam nac dobrih par komada u vrecicu ubacim zatvorim upaljacem i onda u staklenu bocicu od nekakvih lijekova sa sirokim grlom,,i to zbuxano na suhom hladnom i tamnom :D to me je uvjek lozilo nekako da cu jednog dana zasadit

btw mislim da danas krece akcija ciscenja i busenja boxa,,,jer moram imat dobar tajming da me ne provale ljudi koji k radim busim frigo i to,,,kad sam povadio samo elektromotor,ono iza zeljezo sta dodje i resetke iz friga bacio kod baje vec se cigani okupili i vidim im na facama da samo sta me ne pitaju a gdje je frigo? hehe
 
14.11.2014
21
9
3
Znaci ipak kupujem ovu od 250w jer neznam gdje nabavit slabiju od 150w...onda gledam ipak je pametnije uzet taj cool tube ako s njim mogu regulirat temp i vlagu?! jer neznam ni sam kako bi drugacije a ima fora masu samo treba bit kreativan
I da kolika bi mi vaza,saskija bila potrebna za ovaj moj box? ako moze neka racunica koliko zemlje i stiroporta da ubacim onda
Kad bude doslo vrijeme pitat cu za gnojivo kako i sta :spcartman:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
sto se tice saksije, ja bih napravio home made (mos je napravit od dvd slim cover-a, najlakse ti je) recimo 30x30x20, to bi trebalo biti oko 18l sto je sasvim ok

cool tube kupi ako mozes, zivot (a i zivot biljki) ce ti biti laksi, neces mnogo razmisljat o temperaturi...naravno, mozes i napravit sam ako te ne mrzi
 
14.11.2014
21
9
3
Od dvd slim covera?? ti to mene malo prcprc ili ozbiljno,,ima li neki tutorijal na forumu? znaci 18l bi bilo sasvim u redu neka kombinacija od 1l stiroporta 1l gnojiva 1l pijeska i 15l composane..
A cooltube neznam dali mi se vise isplati sad kada mi je jedan clan sa foruma ponudio hps dvojni spektar od 150w sta meni i treba za ovu velicinu boxa skupa sa prigusnicom i obicnim reflektorom pod kud i kamo niskoj cijeni dok za sami cool tube i lampionku premasio cijenu njegovog kompleta a tu je onda jos i prigusnica za kupit,,,CT ce biti za neki sljedeci grow kad se uhodam i ako ovaj prodje bezbolno
Jos sam samo u dilemi oko tih menki ni sam vise neznam dali bi se zaletio po njih ili narucio u onim stealth opcijama na tudju adresu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
14.11.2014
21
9
3
Hvala Power
Nemogu vjerovat da se netko sjetio toga svaka cast,,,posto mi je box na dnu ravan ovo bi moglo lijepo funkcionirat,, Dali ima veze ili razlike ako je sira i niza ili uska i visoka? mislim radi razvijanja korijena koja je opcija bolja