Frizider box, Auto WW - hps 150w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2016
185
160
43
33
Hm neznam moze biti ali opet mi nije jasno jer nekidan je bila ok i pustio bih je 4 dana bez vode onda bi klonula posuda lagana kao da fali vode zato sam poceo zalivat 3 dan ,
Primjetio sam da u onoj posudici od pitara ostane malo vode valjda kako je nepustim sktoz da iscuri voda , i nakon 3 dana se ta voda nije nestala mozd je to znak da joj nije falilo vode jwr bih korjen to povukao ili bi isparilo?
Dobro ako sam je udusio u vodi sto sad da samo cekam ?jesam napravio stetu?
EDIT: btw koliko je to polako otprilike koliko dugo zalijevas jednu biljku
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ako ti i nakon tri dana ima vode u tanjuru ispod pota onda nemas sta zaljevati.Kada se potpuno osusi zemlja onda zalijes.Ako ti je na vrhu zemlja suha ne znaci da je u dnu pota.Zato uvjek zabi prst u zemlju da vidis jeli vlazna.Javiti ce ti se i Stipe posto si trazio njegovo misljenje pa ces biti pametniji kako dalje.
Ajd sretno!:thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: joca

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Drug, napisao sam ti sve u predhodnoj poruci. Vjerovatno brzo zalivas i zemlja ne popije svu vodu. Tu vodu sto ostane u tom pitaru, prospes. Tu su nakupine soli koje se ispiraju iz zemlje.
Zalivas polako, znas sta znaci polako, malo po malo, naspes 1deci vode pa sacekas malo, pa onda 2deci pa sacekas malo, pa pola litra i tako, lagano, ako zalijes i voda ti odmah pocne curiti u pitar, ne valja, prolazi rubovima saksije. Ne zalivaj odmah oko stabljike nego okolo fino, da se korijen rasiri za vodom. Eto, da ne spamamo vise, skontaces o cemu ti pricam. :)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nisam pratio odpocetka, ali ako si prezalio pusti da se zemlja skroz osusi pa opet zalij. Inace tu vodu koja iscuri u tanjur bacis uvijek, nema potrebe da stoji, a kamoli 3 dana.
Ovo sa prstom u zemlju se nebi slozio, to dosta ljudi radi al nema bas smisla. Jer prst mozes gurnut par cm, a posuda je puno dublja. Podigni posudu i osjetit ces razliku kad je zemlja mokra i kad je suha, ja tako provjeravam, vec znam napamet po tezini kad trebam zalit. Ako ti je lakse uzmi vagu stavi teglu na vagu i prati kilazu tako mozes pratit kolicinu vode......
 
01.06.2016
185
160
43
33
38.dan
Evo kišna nedilja donila visoku vlagu 60% valjda neće potrajati ;) temp je 22-26
biljka izgleda zdravo gledajući boju listova osim par najdonjih starijih koji su skroz požutili sve ostalo je dobro ,
sad je 18dan od kad je pokazla pistile i meni cvijetovi djeluju slabasni ,a i biljka mi djeluje da je mogla bit veća mozda su moja očekivanja velika razumijem da je to automatik al eto zao mi ako ne ispunim ovaj box koji nije bas velik spustio sam je sad malo od svijetla na 20ak cm kontajući da će se izduzit prije je bila na 10 jel to ok?
samo dva puta sam je do sad hranio i to pola doze iako mi je @Stipe prije par dana predlozio da dam opet pola doze ipak sam odlučio priskočit jer su mi se listovi učinili pretamni pa nisam zelio riskirat.
Onaj problem sa objesenim listovima mi se opet pojavljivao i to pola dana su tako objeseni onda navecer sve ok pa sutra opet objeseni pa navecer ok , ali nije bas da skroz vise samo izgleda malo umorno mozda je to normalno ali meni nekako nije lipo vidit volim kad je napet ko puška :) Zalio sam u srijedu zadnji put sad je tegla lagana zemlja odvojena od posude ali ipak ću pričekat sa zaljevanjem zbog visoke vlage, a i da vidim može li još bez vode da sam siguran da nije objesena zbog viška vode takoder planiram sad dati pola doze hrane . e i kandže sam primjetio sad do čega je to neznam ne bi smilo bit do temp a ni vlage ,,i to je to :wave:
 

Prilozi

  • IMG_4280.jpg
    IMG_4280.jpg
    160,7 KB · Pregleda: 266
  • IMG_4281.jpg
    IMG_4281.jpg
    261,9 KB · Pregleda: 269
  • IMG_4282.jpg
    IMG_4282.jpg
    206,4 KB · Pregleda: 266
  • IMG_4283.jpg
    IMG_4283.jpg
    256,6 KB · Pregleda: 270
  • IMG_4292.jpg
    IMG_4292.jpg
    368,6 KB · Pregleda: 272
  • IMG_4310.jpg
    IMG_4310.jpg
    431 KB · Pregleda: 269
  • IMG_4315.jpg
    IMG_4315.jpg
    208,5 KB · Pregleda: 262
  • IMG_4316.jpg
    IMG_4316.jpg
    258,2 KB · Pregleda: 251

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Meni izgleda ok, samo šta je izgleda malo prevodnjavaš. Nije to močvarna biljka. Ona ti voli više suho nego mokro. Pročisti je malo ispod, trulež i višak.
150w možeš držat na 15 cm i to ce ti bit ok skroz. EDIT: Prije zaljevanja pot ti mora bit lagan, doslovno lagan kad ga digneš rukama, a zemlja odvojena od posude. Ne treba ni pretjerat da se zemlja pretvori u prašinu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sve je to okej Joco :D izduzila se i jeste malo,ja 250w hps drzim na 20 cm od vrhova biljke i ti mozes 150w na 15cm opusteno, ali rucna metoda je zakon, stavis ruku u visini vrhova i ako pece tebe pecice i nju :) Fin LST si uradio.
Meni licno djeluje kao da si je malo prepumpao azotom, a pojma nemam ni jesi li je hranio. :) Kandze su od zalivanja, ili je nesto truje u zemlji a to bi mogao biti visak N.
Ako nije puno, nema beda.
Poslusaj Hejzera :D a poslusaj i Grisnaka :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca
01.06.2016
185
160
43
33
Hm nez sta da mislim smiptomi su tamni listovi kandze i povremeno objeseno lisce, znaci visak N i visak vode ali evo i sad su listovi objeseni i kadze su tu iako je nisam zalio 4 dana, vidit cemo sto Stipe kaze . :)
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Cini mi se kao da si ju pregnojio dusikom.. Dosta je tamne nezdrave boje s kandzama., dobro govoris... po meni rokni vodu dva puta za redom.. pripazi na dusik pogotovo u cvijetu jer ti moze zahebati urod posto ce biljka vise tedencije davati razvoju lisne mase a ne vrhova!..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ne treba flush.
Svako drugo zaljevanje pola doze plantelle. Ako ti je nakon 4 dana i dalje posuda teska i mokra, onda tu nesto ne valja, tj biljka pre sporo unosi vodu i nutrijente iz zemlje.
Kod mene npr. u cvjetanju ode 5L svaka 2-3 dana na zaljevanje u 20L potovima.
Moras skuzit rezim zaljevanja i uhvatit ritam, onda je sve lakse.
Pocisti ovo zuto i suho lisce ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca
01.06.2016
185
160
43
33
Eo ostavio sam je 5 dan bez vode i definitivno je previse skroz se objesila samo sam ceko sta ces rec, sad kad se upali svijetlo zalit cu ,znaci svako 3-4 dana je treba zalijevat tako sam ja i radio ali su me uvjeravali da je to previse vode . Onda tebi se ne cini da je nesto truje i mogu nastavit s pola doze , onda se javim za par dana da vidimo kako napreduje.tnx Stipe
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne znam kako oni uspjevaju po 10 dana da ne zaliju meni prazna kanta zemlje nakon 4 dana vec postane suha a ne sa biljkom...

mozda bi bilo dobro da zaljevas dok lampa ne radi?
 
01.06.2016
185
160
43
33
46.dan/28dan cvit
poz ekipa evo situacija je ovakva napravio sam ipak flush , najviše zbog tog što je biljka slabo napredovala izgledala je ok ali u 20 danu cvijetanja izgledala je ko da cvijeta 7 dana, uspoređujući druge biljke , moja pretpostavka je što neznači da je točna možda sam sve umislio:) da biljka nije uspila potrošit dušik iz zemlje tokom vege a onda sam joj ja dao dva put zaredom po pola doze plantele a i znalo bi mi ostat runofa u pijatuicu pa pretpostavljam da se stvorio višak dušika i zato su bili tamni listovi i zato je slabo napredovala..no vidio sam i da neki počmu brojit cvijetanje tek kad se formira cvjetić a ja ga brojim čim sam primjetio pistile :)
uglavnom napravim flush s 50 litara vode direkt iz spine samo sam je malo smlačio da nije prehladna i svako toliko provjerava runof i cijelo vrijeme kroz tih 50l je bio 6.4-6.5 a voda sa spine je bila oko 7.5 sad jel to uredu zar se nije ph triba dignut?runoff je bio poprilično žućkast i sa prvih par litara i sa zadnjih par zar se i to nije tribalo prominit?
odma ujutro biljka je izgledala bolje i sad nakon par dana vidi se napredak u cvitu , sad je li taj flush pomoga ili odmoga neman pojma ali ja sam mirniji:) možda joj je trebalo vremena da krene sa cvijetanjem kako treba pa da se potrevilo da je krenilo kad sam da flush neman pojma , moožda je ova lampa loša i istrošena kupio sam je polovnu i nisam siguran koliko je istina šta mi je čovik reka da je radila 100sati,:)
temp me malo brine na dnu posude je oko 18-19- a na vrhu posude oko 24 sad mi samo jedan pc vent radi na ispuhu i jioš sam ga pokrio pola ali nemogu dignut temp, vlaga je ok0 40-50 , s tim da samo jedan pc vent imam koji puše po vrhovima trebam naći neki jači ali neznam di to ima...
sad na pola growa mogu reć da neću više automatike u svoj box i sljedeći put uzimqan novu lampu 150w ili možda 250w , evo neke slike na brzinu ove listove sto sam skinu su sa dna stabljke i nez do čega je to jel to ok da se ovako suse peteljka lista je zdrava i kad ga otkinem ima soka u njoj a list ovako požuti i malo je hrskav na vrhu , i to je sve na dnu stabljike gore je sve ok.poz
 

Prilozi

  • IMG_4413.jpg
    IMG_4413.jpg
    481,9 KB · Pregleda: 206
  • IMG_4415.jpg
    IMG_4415.jpg
    392 KB · Pregleda: 217
  • IMG_4417.jpg
    IMG_4417.jpg
    366 KB · Pregleda: 216
  • IMG_4418.jpg
    IMG_4418.jpg
    369 KB · Pregleda: 217
  • IMG_4419.jpg
    IMG_4419.jpg
    374,3 KB · Pregleda: 225
  • IMG_4420.jpg
    IMG_4420.jpg
    265,5 KB · Pregleda: 225
  • IMG_4421.jpg
    IMG_4421.jpg
    242,7 KB · Pregleda: 217
  • IMG_4422.jpg
    IMG_4422.jpg
    195,2 KB · Pregleda: 199