Frutarijanstvo!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
a jeste čuli sad za kao novu vrstu...jedu samo voće....ali ono koje je samo palo sa stabla....znači možeš ju jedino pokupit sa poda.....inače...neće jest :)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
http://www.flickr.com/photos/vegetarians-dominate-meat-eaters-01/5057554167/in/photostream/

samo jedan od primjera !
photostream
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
$DoLaR$ je napisao(la):
a jeste čuli sad za kao novu vrstu...jedu samo voće....ali ono koje je samo palo sa stabla....znači možeš ju jedino pokupit sa poda.....inače...neće jest :)

ni nije toliko nova, tz. radikalni frutarijanci, haha, bas ga preterase

Pimp_Lady je napisao(la):
..ispod voća i povrća fali VODA. :))

a ovo nisam ni videla do sad, voda se podrazumeva naravno, radi se o piramidi namirnica po kojoj i ja nekim slucajem zivim, iako sam bila vegeterijanac do pre nekih sest godina
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bio sam 2,3 dana probavao ovu foru.


Jeo sam samo voce i povrce.
Nakon toga, snicl mi je sjeo ko budali samar :ludak

Ovo je dobra stvar za one koji imaju problema s zdravljem, al za mlade ljude u razvoju je definitivno potrebno meso.


Pa i u Bibliji pise da su ljudi jeli zivotinje poslije izlaska iz Edena (navodim kao primjer, nisam vjernik uopce, uzeo sam ovo kao primjer posto je najpoznatiji stari izvor informacija).
Znaci, nisu jeli iskljucivo voce i povrce nikako.:vb_wave:
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
iskljucivo vegetarijanska hrana je veeeeeeeelika budalastina.
Ono sto je coveku potrebno u ishrani je voda, ugljeni hidrati, proteini i masti. Voda se moze uneti znate sigurno vec svi kako :) na usta sa cesme ili flase ili mozda vec neki 3 nacin. Ugljeni hidrati dele se na brze i spore i vlakna..brzi su nama dragi junk food (cipsevi,pizze,coca cola itd itd) i spore a to su pirinac, krompir, socivo, grasak itd itd. Vazni su zato sto daju potrebnu energiju iliti gorivo organizmu. I na kraju vlakna tu spada boranija, zelje, blitva, spanac itd itd itd. Oni su vazni zato sto ajde moze se reci da kupe sa sobom stetne materije iz organizma i imaju ogromnu vaznost u regulisanju probave :D
Proteini jelte isto se mogu podeliti u nekoliko grupa..biljni proteini su nekompletni protein. Ovo nekompletan se odnosi na proteine iz biljaka kojima nedostaje jedna ili vise esencialnih amino kiselina. Uglavnom su to proteini kojima nedostaje lizin i lisnato povrce kojima nedostaje metionin. Ovakva ishrana najcesce se srece kod sportista - vezbaca vegetarijanaca i moze dovesti do neuhranjenosti zbog svoje slabe bioloske vrednosti. I tu postoje "kompletni" proteini koji se mogu naci u mesu, jajima, siru. Oni sadrze sve esencijalne amino kiseline da bi se dobio jedan dobar "kompletan" protein koji je potreban nasem organizmu.
I na kraju da kazem nesto o mastima koje su takodje veoma potrebne nasem organizmu... one spadaju u makronutrijense i imaju najvecu vrednost cak 9 kalorija na 1 g masti ! Vazne su za nas i nas organizam zato sto se u njima rastvaraju vitamini a,d,e,k, igraju vaznu ulogu u imunitetu ( lipoproteini), koagulaciji krvi (tromboplastin) ...bla bla raspisao sam se cak i previse :D ali da dodam jos malo postoje i dobre i lose...lose su zejtin i tako te stvarcice..dobre su maslinovo ulje, masti iz oraha, lesnika, badema i slicnih plodova.

Sve u svemu bitno je da se ima odredjeni balans izmedju gore navedenih, dakle bitno je unositi i ugljene hidrate i vlakna koji ce nam dati energije i pomoci oko izbacivanja stetnih stvari iz organizma, meso takodje radi unosa proteina koji imaju ogromnu funkciju u izgradnji, regeneraciji i ostalih procesa u organizmu i naravno masti koje su tu da nam ili nadoknade kalorijski deficit ili stvoriti malo rezervne energije :)

toliko od mene​
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
kao dobre i zdrave masti dodao bi još i bučino ulje tj. ulje od sjemenki bundeva. vrlo je zdravo i ukusno, ja ga obožavam...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
$DoLaR$ je napisao(la):
a jeste čuli sad za kao novu vrstu...jedu samo voće....ali ono koje je samo palo sa stabla....znači možeš ju jedino pokupit sa poda.....inače...neće jest :)

i po mogucnosti da je fermentiralo.ha,ha......................meni od svega tog voca i povrca najdraza snicla...sada sam na dijeti tako da sam salatu sam izbacijo skroz iz prehrane
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
pasword nije istina nemora se jest meso.. kazu za taj vitamin b12 da je samo zivotinjskog podrjetla ali meso je često presiromašan izvor tog vitamina za ljudske potrebe jer se teško apsorbira.
Bogati izvor i najlakse dostupan vitamin B12 su obicno morski plodovi ili namirnice bogate mikroorganizmima: riba, mlijeko, fermentirani sirevi,
Sta mislis zasto vegani jednu biljna mlijeka, neke sojine proizvode i mješavine žitarica za doručak ..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Kod ovakvih shema,voce,povrce ustvari vise se divim disciplini kod tih ljudi koji uspjevaju brutalno kontrolirati sta unose u sebe E sada koliko je to zdravo i dobro .............prije 10-ak dana sam vozio iz jednog Slavonskog giganta nekakve aluminijske elemente za jednu Zagrenacku zgradu u izgradnji.Svaki element je bio tezak 83kg.u kamionu sam imao 92 takva komada........4 decka od 20-ak godina su to istovarili za 1,5 sat.tesko mi je zamisliti jednog vegetarijanca da tako nesto i gleda a kamoli da pokusa to istovariti....
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Pasword...i šta sad nakon napisanih 30 recenica da ti kažem.....jel moram pojest tele ili tuku da uzmem proteine?....kad pojedem 2 kotleta i 10 cevapa osjecam se ko ruzinava metalna štanga na oronulom brodu...a kad bacim komarcu na gradele,dobre salate i zalijem sa 2-3dl dobrog vina sve sam samo ne mlitav!

AJMOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!

 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
opa cupa je napisao(la):
Kod ovakvih shema,voce,povrce ustvari vise se divim disciplini kod tih ljudi koji uspjevaju brutalno kontrolirati sta unose u sebe E sada koliko je to zdravo i dobro .............prije 10-ak dana sam vozio iz jednog Slavonskog giganta nekakve aluminijske elemente za jednu Zagrenacku zgradu u izgradnji.Svaki element je bio tezak 83kg.u kamionu sam imao 92 takva komada........4 decka od 20-ak godina su to istovarili za 1,5 sat.tesko mi je zamisliti jednog vegetarijanca da tako nesto i gleda a kamoli da pokusa to istovariti....

E pa probaj VEGETARIAN MMA UFC Vegan Fighter Mac Danzig TUF Winner and Ripped Muscle without Meat | Flickr - Photo Sharing!
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
koji glupi članak ispod slike. na primjeru jedne iznimke idu dokazivat da su svi vegetarijanci muževniji i imaju veću mišičnu masu, tipičan primjer manipulacije. a j.ebote da ovoga odvedeš u liku ili dalmatinsku zagoru ne bi ga se ni primjetilo. izgleda bi ko da još u vrtić ide :sand_play: toliko o muževnosti. a mislim da u mesu danas dobijemo cijeli koktel hormona, od hormona rasta pa nadalje. a što se tiče ženskih hormona, najviše ih konzumiramo putem vode. količina iz mesa, upravo zbog učestalosti uzimanja je zanemariva u odnosu na ovu iz vode.
ali najvažnije je da svak ima pravo izbora, i da su ljudi otvoreni prema tuđim stajalištima i načinu života. pa ko što voli nek izvoli...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Neznam sta bi rekao ,bez uvrede ali nisi me razuvjerio.Super je to ali kad tad brate sjest ces za stol i najest ces se ko covjek.Taj lik je profesionalac koji ima tim ljudi oko sebe koji samo sto nejedu za njega.A ja sam seljo-beljo koji pun k...c radi i iskreno nemam ni vremena gledati koje su zitarice cjelovite a koje nisu.a i nejedem tu pticju hranu.Svaka cast ako mozes ,skida ti opa cupa kapu. Nedo Bog da se razbolim pa da moram to jesti....a da mi slanina i kobasica vise u pusnici ....ikebana brate mirise sve do pete kuce.pa ti jedi radić. Smokey nadam se da te nisam uvredio a ako jesam, sorry
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Nisi dapace zasto bi se uvrjedio !. Svoje misljenje sam detaljno izbacio jos u prethodnoj stranici !

A ko voli nek izvoli jer svako ima pravo slobodnog izbora i sukladno tome snosi i posljedice svog izbora !.. Meni samo zao sta ce za neke nase kapitalisticke izbore ispastat nasa djeca ali to je druga tema !.. Iako ljudi jedu previse mesa i sadi se enormna kolicina gmo hrane da se to odrzi a da ne govorim kako je to ekoloska katastrofa !..
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
SmokeyThePot je napisao(la):
Iako ljudi jedu previse mesa i sadi se enormna kolicina gmo hrane da se to odrzi a da ne govorim kako je to ekoloska katastrofa !..
tu si u pravu, ali onda treba poraditi na 'odgovornijem' konzumiranju mesa i manjem bacanju hrane općenito, a ne opet otić u krajnost. Umjerenost je vrlina!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Moja kcer je jedno vrijeme bila pala u tu vege komu .. Jelo djete smo papaje...podrzavao sam ja to ako voli neka izvoli kupovo tata papaje,tjesio sam sebe ...pa bolje da jede papaje nego da mi ižđiklja u kakvog homoseksualca............majke ti! Sve sam se uplasio da mi i zena nece poceti jest papaje pa sam ja tu rapsodiju prekinuo...nema vise papaja.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma gledajte, ja imam mogucnosti pa.... inace za rucak lupim po konkretnoj hrani.zakurim rostilj i deri. poslije rucka opet jagode, maline ,tresnje.
hocu reci: budi frutarijanac ali ne na nacin da odes i kupis najljepse voce jer je to i najvise otrovano raznim p...jma.
cuo sam da u NYC-ju crvljive jabuke kostaju 5 dol. kg dok ove lijepe velike 0.50 doll.
e da, onaj wrestler,bodyb. ciju je sliku netko postavio kao dokaz da i vegetarijanci mogu biti mrge.p itanje je koliko on koristi onih proteinskih preparata(dopinga), hormon rasta pa uspricavanje tastosterona u svoje tijelo. i on sebe naziva veg.?
malo morgen.
EDIT: evo jos.
sirup od ružinih latica(u sredini sirup od jagoda).samo to pijem .nikakav ice tea,c,cola, fanta ....

evo i ruza od kojih ga radim