Frutarijanstvo!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
animalrights.jpg

:nana:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ma kakvo frutarijanstvo...Ili slično...Nisam za to.Nikako.Djed mi je često ponavljao: -Ne možeš opstati u Vojvodini ako ne jedeš slanine.Dok sam bio mladji te njegove reči su mi zvučale smešno,kako godine idu vidim da je bio u pravu.
Nemojte da se zanosite takvim stvarima.Poštujem svačiji izbor ali ne treba sve prihvatati zdravo za gotovo.Sad ću na momenat malo skrenuti sa teme.
Sve su to lepo smislili neki mudroseri koji hoće da zarade novac na tudjoj muci,pa kao smisle kako je pametno jesti samo voće ili samo povrće,i lepo unovče tu svoju takozvanu mudrost.A mi to upijamo,pa nam posle nekog vremena počne opadati imunitet pa se zapitamo kako to kad se,bože moj,zdravo hranimo.Meni je toga preko glave i ne mogu da verujem da ima onih koji to prihvataju.I gomila drugih gluposti.Majčino mleko nije zdravo,ulje je zdravije nego mast,margarin je bolji nego maslac(puter),ne valja kajmak,ne valja mleko....E da,dečije kašice,hrana za decu...Pa kako neko može da me ubedi da je tako nešto zdravo.U pitanju su lenje žene kojima je lakše da nakljukaju decu takvim stvarima umesto da skuvaju supu pa ispasiraju povrće i pileću džigericu pa nahrane decu sa tim.
I ko može da me ubedi da je voće koje se kupuje u supermarketima zdravo.Sve je to veštačko i modifikovano do te mere da više ni ukusa nema,bitno je samo da izgleda lepo na oko.E onda kad počne da opada prodaja neko smisli frutarijanstvo i bog te veselio.Ide ko alva.

Ukratko,što lepo reče Djole Balašević u pesmi Namćor,u jednoj strofi,ma lepim ja celu pesmu,a podebljaću ono što je vezano za temu...A ima i dosta o onome što napisah o ostalom...

Ne volem, nikog, lutko
takva mi je narav
kao odžak, star i garav
puno dima je kroz mene prošlo

Ne volem
ujne, strine, šogore, komšiluk
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo

Ne volem
semenkare, cigoše trubače
burek, ulične pišače
nek' mi moju lepu varoš vrate

Ne volem
Džipadžije, Dizel butikaše
restoteke, tamburaše
svaku pesmu, bar za strofu skrate
Mater im

Al' tebe volem, to je fakat
ti si mi ljubav jedina
prodaću onu našu kućerdu "na lakat"
pa nek' je stoput dedina
da kupim četir' konja besna
da ih u oblak upregnem
pa s' tobom, di nas niko ne zna uteknem

Ne volem
kad mi gaće udju, di već udju
te što brinu brigu tudju
košticu u štrudli od višanja

Ne volem
zatucane, gratis, kravataše
hipohondre što se plaše
da dobiju rak od razmišljanja

Ne volem
krvoločne pse i gospodare
nadjubrene trotoare
maskirne, kad navale na pendžer

Ne volem
one lopuže što voze tudja kola
znaju azbuku, do pola
miču usnama, dok sriču pejdžer
(nji` se malko gadim, pravo da ti kažem)

Al' tebe volem, to je fakat
ti si mi ljubav jedina
prodacu onu nasu kucerdu "na lakat"
pa nek' je stoput dedina
da kupim čamac na dva vesla
i onaj šešir rogozan
pa tebe di nas niko ne zna
odvozam

E onda, ne volem
šizove i nervne bolesnike
pre ih puštali za vikend
sad ih puste pravo pred kamere

E, ne volem..
Sve te lezibejke, da prostite...
Proročice...Travestite...
Nek' mi gospon-dame ne zamere...

Ne volem..
Teget girtlu na teget mantilu..
Šestu ličku..Sedmu silu..
Opa-cupa preko Okučana..

Ne volem
izbore, televizor, plakate
dosta, ako Boga znate
Ludnica je, kanda, otključana širom ostala
(provert'e, molim vas)

Al' tebe volem, to je fakat
ti si mi ljubav jedina
prodacu onu nasu kucerdu "na lakat"
pa nek' je stoput dedina
da kupim adicu od peska
na njoj šumarak nakrivljen
da tebe di nas niko ne zna
sakrijem

Ne volem..
Uzdržane..Trezvene..Pa džoging..
Takve najpre trefi šloging..

Al' ni krkanje mi nije blisko..

Ne volem
Što odasvud samo čuješ, daj mi
il' se prosi, il' se zajmi
jebo te, ja nikad nisam isk'o

Ne volem
štreberčine, večne odlikaše
crne rolke i sektaše
ne padam na Tibet ili Burmu

Ne volem
škrtariju, intelektualce koji važno
vrte palce
kupiš ih za špricer i kavurmu
(koju ja licno ne volem)

Al' tebe volem, to je fakat
ti si mi ljubav jedina
prodacu onu nasu kucerdu "na lakat"
pa nek' je stoput dedina
napuklo srce, na dve pole
ljubav je teret, pregolem
bas ni to, sto te tol'ko volem
ne volem

Nešto sam nakrivo nasadjen danas,ajd u zdravlje.Bez namere da nekog uvredim,ali što reče Djole,ne volem takve stvari...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
sharplaninac je napisao(la):
sirup od ružinih latica(u sredini sirup od jagoda).samo to pijem .nikakav ice tea,c,cola, fanta ....

Bravo. Skidam kapu. Ja osobno sam samo na čaju, mislim što se pića tiče. Tu i tamo vrlo rijetko pijem neprokuhanu vodu s pipe, kad baš ne stignem čaj. Ali izbjegavam tu vodu jer smrdi po kloru i tko zna šta sve nije unutra.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
the Dreamer je napisao(la):
Ali izbjegavam tu vodu jer smrdi po kloru i tko zna šta sve nije unutra.

Mislim da je manji problem klor a puno veći fluor!

"Trenutno se mnogi žale na kvalitetu gradske vode, posebice u mom rodnom gradu koji u manjku kvalitete vode prednjači. No znate li za priču o fluoru u vodi? Spojevi fluora koriste se kao otrovi za štakore, za proizvodnju visokooktanskog benzina, topljenje metala, u procesu obogaćivanja urana (također i u izradi atomske bombe), za proizvodnju kompjuterskih elemenata, pesticida itd. Također se koriste i u proizvodnji lijekova poput „Prozac“-a, što će postati jasnije nakon slijedeće rečenice. Unatoč dokazanoj štetnosti i činjenici da je korišten u nacističkim logorima za kontrolu zatočenih Židova (jer čini ljude praktički glupima, letargičnima i poslušnima naspram autoriteta), korumpirani znanstvenici uspjeli su ga predstaviti kao korisnog u očuvanju zubi protiv karijesa. Ako želite maksimalnu iskoristivost fluora i njegovih spojeva kao industrijskog otpada koji nisu profitabilni ako ih se baca, a isto tako i provedbu svojih zamisli bez mnogo otpora kao posljedice zdravog razmišljanja, onda je logično da svijetu predstavite fluor kao koristan. Stoga je 80% američke pitke vode fluorirano, a i Hrvati sebi i vlastitoj djeci svakodnevno barem 2 puta priušte zubnu pastu s fluorom. Vi sami probajte razmisliti što se krije iza činjenice da će zemlje EU morati prihvatiti fluoriranje pitke vode. Pitajte Irce što misle o tome i kakvo su iskustvo s EU imali. Pitajte svjesne Hrvate što misle o privatizaciji „Hrvatskih voda“ i predavanju kontrole nad našom pitkom vodom stranim korporacijama."
U Hrvata ni
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
znate li da jedna pojedena jabuka ima isti efekt kao da ste oprali zube (mislim na korisni efekt), znači očisti vam zube ali nema fluora i sličnih govana...
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
jeste da, metalmaniac, ali sad ću nešto da ti priznam :ludak rijetki ljudi danas imaju priliku jesti zdrave jabuke. ja osobno sam kao nekakav detektor za insekticide, nažalost. alergičan na sve i svašta , a pogotovo na ta sranja kojima polivaju razne biljčice. i vjeruj mi da znam da je svaka jabuka koju kupiš u trgovini, supermarketu i na sličnim prodajnim mjestima jedno obično smeće. dostupne su mi i jabuke iz vlastitog uzgoja koje ne polijevam ama baš ničim, i vjeruj mi da je to velika razlika. prema tome, frutarijanstvo ima smisla samo kod ljudi koji imaju tu privilegiju da uzgajaju svoje voće, na prirodan način. a oni 'frutarijanci' koji voće kupuju u supermarketima su obični naivni debili. bez uvrede, ali to je tako, jabuka iz supermarketa nije ništa zdravija od mesa iz istog dućana. a isto tako, meso uzgojeno na domaćim farmama nije ništa lošije od nekakvih biljčica, dakle treba težiti povratku prirodi i organskom uzgoju, sve ostalo je jedna velika prevara
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva