Fungicidi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2011
29
0
0
38
Pozdrav.Gledao sam na netu nesto u vezi fungicida,to su poljoprivredni preparati protiv budji i slicnih bolesti biljaka,pa se pitam sad da li bi se to moglo primeniti protiv budji na marihuani u krajnjoj fazi cvetanja kada krenu kise? Ako je neko cuo mozda za neki dobar slicni preparat ili nesto u vezi toga neka da neki savet.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mani se preventivnog polivanja hemijom, samo kada se bas mora, a kada krenu kise i pojavi se budj, moz samo da skines i spasavas sta se moze, tad prskanje ne pomaze
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Apsolutno se slažem sa powerseed-om.....neće to početi pljesniviti do pred sami kraj,ako i počme.A ako i krene,valjalo bi malo čupkati te hedove koji su počeli,jer ne zahvati to cijelu biljku odjednom nego mjestimično.
Znači malo čupkaš buđ,ako treba i odsječeš biljku ranije...bolje nego špricati sa kemijom koje kakvom.Nailazio sam ovdje na forumu gdje ljudi preventive radi, špricaju sa određenim fungicidima.Ma bljack.....
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Majka priroda je u pitanju tako da nema smisla fungicidima bilo sta mjenjati. Ako se pojavi plijesan jbg doslovno :D
 
16.06.2012
9
0
0
34
a sta ja da radim,moje biljke su jos male a stabljika je krenula da odumire,sta ciniti da sipam sodu ili da kupim te fungicide?????pomagajte drugovi !!i da dodam uzgajanje je indor!!
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
freedom sativa je napisao(la):
vidis kako se susi dole do zemlje nekih santimetar dva ima braon boju a gore je jaka biljka????

Stari, moraš malo prekopati ovaj forum u potrazi za znanjem, ako misliš išta da ubereš išta sa biljke :)

Ovde kod tebe, po mom mišljenju, problem je nedostatak sunca, nedostatak vjetra i višak vode. Kao prvu pomoć evo ti 3 osnovne stvari.

1) Sunca puno, ali samo 3-4 sata direktnog dok su male tako. Kasnije što više to bolje. Znači dogni te roletne i otvori prozor (ako možeš. Ako ne, ne očekuj urod :/ )
2) Vjetar. Biljka treba dosta strujanja zraka jer će ih on držati niskima i 'nabildanima' (lakši protok hranjivih tvari, čvršća biljka, itd.)
3) Zalijevanje. Ne prečesto i ako se dočepaš kišnice, to bi bilo super. -Pusti da se zemlja osuši ( 3, 4, 5 dana na suncu sigurno može, ali ti sâm ocijeni) pa onda zalij (naveče) sa 1 do 1,5 dcL max.

Dalje, kad već pitaš neke stvari onda moraš dati i specifikacije da bi ti ljudi znali dati odg. Znači: koja zemlja, s čim si je miješao, koliko je stara biljka, šta joj radiš, čime je hraniš, šta joj pjevaš, itd.. Ugl. malo obleti forum, bit će ti jasnije :)

Pozz
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
mnogi se ne slazu,ali mnogi bi onda radije pusili budjave hedove u nedostatku zdravih ili ne bi ni pusili ili bi kupovali tudje i ne znajuci sta je radjeno snjima...

JA sam radije za opciju bolje spreciti nego.. Sumnjam da ce trulez napadati ove sezone,susha je:dada

Ko voli nek izvoli...sredstvo-protiv-trulezi-hedova.