Fungus Gnats (pljesnive mušice)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.11.2015
58
108
33
Vecer , jako dobra tema, steta sto je stara i slike ne mogu vidjet , pa bi trebao na pitanje odgovor.
Primjetio sam na dnu pota svakog, bijele bubice , velicina max 1mm , hoda i skace , ne leti , na povrsini zemlje i do dubine 4 - 5 cm, prakticki do korijena sam prokopao nema nikakvi nametnika, u boxu sam imao prije jedno mjesec dana jednu dvije vinske koje sam rjesio .. Moj problem sto nisam uzeo nikakve podloske za potove zaboravio jebiga pa si kontam imaju sastrane rupe a i od ispod izadje ma da sada kada sam krenuo zaljevat dignem malo biljoze da okrenem i vidim ovo

evo slika 90e4b2714af24d7c87298e3100622b61.png
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Loša slika. Kada sam ja imala problem sa fungus gnatovima negde sam pročitala da kod pojedinih vrsta saksija oni ustvari mogu sa donje strane da se probiju, i da poležu jaja kroz rupe na dnu saksije. Jer im je tu generalno još bolje, kako je koren najmlađi tu.

Ali, ako ih nema da lete, verovatno onda nisu fungus gnatovi.
 
12.11.2015
58
108
33
ahaa, ovako, sad ih nemogu pronaci, nigdje ni jedne, to mi je zahvatilo samo dvije biljoze(samo ispod pota) , ali lagano znaci , jucer sam sve iznjeo van oprao , zalio cajem od duhana, a box naspricao sredstvom za insekte ostavio sat dva da se budja u boxu, otvorio izlufto i komplet pod oprao ocistio u boxu .. za sad nema vise nista, ali vidjet cemo jer ni u zemlji nisam nista nasao ... sutra cu opet zalit s duhanom , pa cu posmatrat sta ce se desavat ... hvala vam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Imaju ine neke tablete mosquito nesto, kupis to stavis u zemlju i by... Ja sam bio stavio male posudice s pivom po potocima,nije ih ubilo al ih desetkovalo bilo.. Mislim da cak taj grow ima ovdje..
 
12.11.2015
58
108
33
za sada nema, sva sreca da pot od ispod nema rupe, a one su bile samo od ispod u toj kondezaciji... za sada ih nema , a biljoze normalno izgledaju. Pratim situaciju , ali svejedno ti hvala za naziv proizvoda pogledat cu ga i primjeniti ukoliko budem imao potrebe..
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
sad je ispala sreca, neka tako i ostane ;), trebao bi svakako izbušiti rupe i na dnu pota
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
edit : sad sam vidio da trubabuba savjetuje buhostop , kreće borba s gnatovima. Ljepljivi leptiri postavljeni, ploške krumpira na zemlji u teglama, isušivanje zemlje u tijeku, još buhostop danas da nabavim pa se javim kako je prošla borba
:udarac:

:razvaljen::
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.241
1.098
Trøndelag
edit : sad sam vidio da trubabuba savjetuje buhostop , kreće borba s gnatovima. Ljepljivi leptiri postavljeni, ploške krumpira na zemlji u teglama, isušivanje zemlje u tijeku, još buhostop danas da nabavim pa se javim kako je prošla borba
:udarac:

:razvaljen::

Skuhaj caj od kamilice,2-3 vrecice u pola litre vode,ohladi i zalij. Bitno je da zalijes da ude u unutrasnjost pota. Ja sam u 3 pota rijesio problem samo sa jednim zalijevanjem a bilo je vec letaca u boxu,nakon zalijevanja svi su riknuli kroz 2-3 dana. Mozes i u spricaljku staviti pa vlaziti povrsinski sloj zemlje za ove preostale.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Danas ću našpricat kamilicom, onda buhostop.
@trubabuba - tražio sam dijatomejsku zemlju i naletio na buhostop.
Ovo sam našao na netu o dijatomejskoj zemlji:

Zbog velike moći upijanja dodir dijatomejske zemlje sa insektom je smrtonosan za insekta. Naime, fosilizirana tijela (skeleti) građena su od amorfnog silicijskog dioksida. Čestice dijatomejske zemlje hvataju se za tijelo insekta i oštećuju, pretežito adsorpcijom, a djelomice i abrazijom, zaštitni voštani sloj na tijelu insekta. Insekti gube vodu iz tijela kroz oštećeni sloj i ugibaju zbog dehidracije.Dijatomejska zemlja, slično ostalim prašivima, ima i repelentno djelovanje na insekte.

Djeluje na sve insekte i za razliku od insekticida ne šteti ljudskom organizmu. Takođe ne reaguje ni sa drugim materijama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba
01.06.2016
185
160
43
33
Poz znaci primjetio sam letece musice nez jesu gnatovi jer ih nisam vidio na zemlji, a biljka nema nikkvih simptoma po listovima jedino sta slabo raste ali to moze bit i zbog neceg drugog , ugl poljepio sam one zute stickere i uhvqtilo ih 10ak i nasuo sam sitni pijesak na povrsinu zemlje , zanima me da li poslije taj pijesak moram uklonit ili moze ostat jel sta stetno ako se preko njeg zaljeva
 

mountain king

Aktivan Član
26.03.2018
71
258
53
38
IMG_20180402_041901.jpg
Imam ovo zlu ne trebalo....prosli grow sam se resio letaca bez ovoga doduse, dok je stiglo proslo par nedelja :D mosquito dunks ubija larve efikasno vele. Moze da se stavi u zemlju a moze i pola koluta u balon vode 24h da je unutra pa onda zalivanje
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: xnibadabi
30.08.2015
67
122
33
Moram to nabaviti,borim bitku sa gamadima vec evo drugi grow,idem po pesak sutra da malo nafilujem odozgore,lepljiva traka im je*e majke,ali to su samo letachi,moram i larve u zemlji nekako pobit(mada ih nisam video do sada uopste),hidrogen mislim da isto pomaze
 

mountain king

Aktivan Član
26.03.2018
71
258
53
38
Vazno je da se tamane odma hna pocetku, nisam ni ja imao larve ali pored peska i traka sam na pocetku prskao zemlju i dno biljke sa onim rastvorom luk i kopriva. hidrogen sam stavio samo jednom onaj najslabiji od 3%

plus boks :udarac: ne pobegnu nikad:D
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja bi reko uzet one dobre nematode na pocetku growa pa u substrat, a izmedu growa dobro ocistit/oprat sve sa izbjeljivacem i ako imas volje/novaca ozon generator sa ebay i deri gamad.
 
Poslednja izmena: