Fungus Gnats (pljesnive mušice)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Influence hvala na savjetu
Stavio sam 2 čajne kašikice na 15 litara vodde , samo da je malo obogatim
Nasuo punu kantu od jupola vode , dodao malo humusne i algi , upalio pumpu sa 2 kamena i lagano na kafu
Kad sam se vratio i vidio kako fino mjehura žao mi bilo zaliti bez melasse pa sam i nju dodao :)

Kad si se već javio znaš li kada mogu skinuti pjesak :)
 
17.11.2015
252
118
43
računici za 7 dana bi sve larve trebale uginuti
moras ceo zivotni ciklus da im obrnes, ne samo larve vec svih, plus 10ak dana.. sto u mom slucaju i dalje nije bilo dovoljno, a nisam ih cak ni imao mnogo, ali sam eto uspeo da do kraja izguram da ih se ne namnozi vise od toga koliko je bilo, malo sam uspeo i da im smanjim brojnost, i zavrsio sam grow, malo slabiji, ali sam ga izgurao..
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Vojka nismo se razumjeli :)
Nisi vidio da su biljke posute 14 dana ranije i sa tih 7 izađe 21 dan
Za svaki slučaj ja sam ostavio pjesak 25 dana ali još uvjek se uhvati pokoji letač
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Ako ima ko da potvrdi, ili opovrgne..

Naisao sam na info da cimet unistava gljivice. Dakle ako pospemo cimet po zemlji, unisti gljivice, gnatsi nemaju cime da se hrane i krepaju..??

Sto ce rec da bi bilo najjednostavnije odma posut zemlju preventivno, i odma ih u startu zayebat...

Pije li to vodu, ili je dezinformacija?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and xx_tani

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji


druze baci oko ovde.... ima o cimetu... i o ostalim metodama koje je najbolje kombinovati za sto bolje rezultate...

Cinnamon powder is a natural fungicide that has been shown to be particularly effective against damping off. It helps control fungus gnats by destroying the fungus that the larvae feed on. True Ceylon cinnamon, or Cinnamomum verum, will work best.
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Nije to baš tako jednostavno , pospeš cimet i gotovo :D
Probao sam svašta da ih se rješim a uspio sam tek kad sam kombinovao sitni pjesak sa žutim trakama i sprejem
Vodikov peroksid nisam koristio jer sam se bojao da ne pobijem korisne bakterije pošto uzgajam organski
Prvo sam dobro isušio zemlju i poprskao prirodnim preparatom pa kad se osušilo nasuo sloj od 2-3 cm prosijane Neretvanjske pržine
Nju sam odabrao jer je pravo sitna, oštra i teška pa se gnatsi nisu mogli probiti kroz nju
Svakih nekoliko dana sam ih prskao bio preparatom a iznad njih sam okačio one žute trake
Vent je puhao u biljke i tjerao odrasle da lete pa su žute trake bile prepune i 3 puta sam ih mjenjao a za sve to vrijeme sam zalijevao odozdo
Treba samo biti uporan jer meni je trebalo mjesec dana da ih se rješim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LEDista

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ima ih gugl koliko god želiš, a imaš i snimaka na youtube. Nadam se da si shvatio da letači ne štete biljci direktno, već larve koje polažu u zemlju štete korenu pa se to odražava na biljku, a verujem da simptomi mogu biti raznorazni baš zbog tog ataka na koren, nisu to kao ostale gamad koje sisaju sokove iz lišća pa ostaju tačkice ako si na to mislio.
SLIKE(klikni me)
Dodaj odozgo koliko god može da stane zemlje za koju si siguran da nije zaražena, svaki dan makar jednom a poželjno više puta rovari viljuškom po površini zemlje, polepi narandžaste lepljive trakice po boxu, napravi im zamku(čaša vode, razmutiš malo meda i šećera, a okolo svuda polepi trake za mušice), ima gomila rešenja i moraš biti uporan. Nisu toliko teški da se unište kao ostala gamad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LEDista and smizi

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Jel koristio neko spinosad?moje su u cvetanju 36-7 dan
Zalepio sam malopre trake,prskam ih laserom 240sc (spinosad) na 3 dana i planiram da uzmem Nim ulje da njime zalivam zemlju