Fusarium

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ja bi rekao da spasa nema ako je fusarium u pitanju bacaj sve u pm.Kazu da je to gljivicno oboljenje kreirano u Americi upravo zato da unisti ilegalne nasade canabisa.


daj slike da vidimo kako to izgleda.
bez slika kao da si nazvao doktora i rekao mu" evo gospon doktor vidi tu me boli " :)
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Jel bi ovo bio fusarium? Krenuo je početkom cvjetanja i u 10 dana se trećina grana osušila. Nakon toga sam pošpricao duplom dozom switcha i to ga je nekim čudom zaustavilo tako da su indike uspjele izgurati do kraja. Sad vidim da je na sativama ponovo krenulo pa sam opet pošpricao...
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Ma popušit ću pa taman crko :) Na ovim granama što su ostale ga nema... Šta mislite jel bi ga se uspio riješit sad kad sve poberem, iskopat te iste rupe pa zapalit slamu ili nešta unutra?
 
  • Haha
Reactions: Peroooooo

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
To ti neće ništa pomoći, ako je zemlja već inficirana.. thats it.. traži drugu lokaciju, barem par km udaljeno ;)
Ja ti prijateljski predlažem da ne budeš tolika škrtica/cicija i da uzmeš baciš to, nisi svijestan koju bolest na plućima možeš dobiti zbog toga, to stvarno nije za zezanje..
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Ako je to to, zemlja je inficirana jel moguće da zbog toga outdoor za neko vrijeme više neće biti moguć nigdje jer će sve biti zaraženo ili se to ipak nekako može riješiti?
Gdje si pročitao da je to tako štetno za pušit? Baš čitam sve i svašta o tome al na to nisam naišao...
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Msm da bi ti naš šaman sa foruma mogao dati BOLJI odgovor, što se tiče te bakterije, šta kažeš ti na ovo @CilI
Dal pušit vutru inficiranom fusarium bakterijom i koliko je to štetno?

Cannabis that has been contaminated with fusarium will make you very sick. It’s important to keep a close eye on your plants to ensure that infection doesn’t happen. If someone with a compromised immune system consumes fusarium contaminated cannabis, it can be extremely damaging to their health.
Fusarium is powerful enough that it was once proposed as a weapon of biological warfare in the international War on Drugs.

...i da, changeaj spot, fusarium može neaktivan biti u zemlji decenijama, dok se ne aktivira.. i nema šta prskati, paliti na tom sadašenjm spotu, to ti neće biti od velike pomoći.

pogrešno si me shvatio, nemoj sadit na tom istu spotu/mjestu gdje ti se zakačila bolest na biljci..
nađi drugi spot, min par km udaljeno :) (nekima nije uopšte jasno da su te sve gljive povezane jedne sa drugima, i da tako čine "internet" mrežu pod zemljom čak i na udaljenost do par km, i brzo se zna širiti.. pročitaj malo o tome..)

i VRLO je važno da desinficiraš sve stvari koje si koristio na tom spotu (kante, makaze..).. špore se vrlo brze šire ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 5AR