> G M O <

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Mislim da bi ljudi trebali vidjeti neke prešućivane stvari o GMO-u i stvarima povezanim s njime.
Nažalost u mainstream medijima to nećete vidjeti, ali zato možete u neovisnom časopisu poput Vizionara:



i obavezno pogledati emisiju NRZ - Gmo!!! Ima i razgovor sa dr. Apard Pusztai, on je jedan od najboljih genetičara, ali su mu dali otkaz i čak su mu zakonski zabranili govoriti, nakon što je htio izači u javnost sa činjenicama o GMO-u :
Kod:
http://rapidshare.com/files/17833238/Na_Rubu_Znanosti_-_2006-01-30_-_GMO.part1.rar
http://rapidshare.com/files/17842037/Na_Rubu_Znanosti_-_2006-01-30_-_GMO.part2.rar
http://rapidshare.com/files/17854748/Na_Rubu_Znanosti_-_2006-01-30_-_GMO.part3.rar
http://rapidshare.com/files/17862023/Na_Rubu_Znanosti_-_2006-01-30_-_GMO.part4.rar

Zaključak: Držite se podalje od ovog sranja što više možete, definitivno nije stvar za zebanciju!

noGMO.gif

 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Štajaznam nisam sad ovo lito i tako ali meni se to genetsko modificiranje stvari čini da bi moglo biti vrlo korisno kad bi ga svladali kako treba mislim zamislite paradajze koje rastu u pustinji i zdravi su i štajaznam sad ne znam jel takvo nešto moguće ali sigurno se svašta da napraviti genetskim modificiranjem stvari
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Teorija i nije tako loša da nemaju loši ljudi prste u tome, tako sam i ja mislio kao ti, sve dok nisam vidio kako stvari stoje u realnosti... zato treba prvo pogledati i onda komentirati...
 
29.08.2007
27
1
0
69
GMO je budućnost o tome nema rasprave.
Jest će ga sirotinja, a bogati će jesti eko hranu jer će si to moći priuštiti ...

joj joj... čovjek je došao do te granice da više ne želi razmišljati o budućnosti, bit će sranja
i to teških, nažalost.

Ali sunce je tu i dokle ono živi, bit će i života na Zemlji (boljeg nadam se) ;-)

:sun2:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Lako je za zemlju oko kuce.. problem je sta covjek NEMOZE vise nabavit sjeme koje nije GMO.. iz razloga sta je sjeme staro tisucama godina patentirano i posadis li ga mogu te tuziti.. dakle jedina opcija je da kupis i sadis njihovo GMO sjeme, ili ides na sud sa ovim momcima http://www.monsanto.com/

ZLO DRUSTVA.
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
GM hrana nije buducnost!

Ideja o tome da se preoblikuju neka svojstva je odlicna, ali metoda kojom geneticari to rade je sve samo ne odlicna...

Imaju opremu koja upucava zeljeni genetski materijal u biljkin DNK i skupa s njim ide ARM-gen (Antibiotic Resistant Marker=gen-marker otporan na antibiotike). I tako se uradi s par uzoraka, posto nije sigurno da ce se upucani materijal smjestiti...

Tada se taj smixani DNK podvrgava antibioticima i svi uzorci ce pocrkat osim onih u koje se ugnjezdio novododani slijed gena. I sve je to super, ali ARM-gen ostaje u biljci i postoji mogucnost da strani DNK materijal prijedje u tijelo, a istrazivanje napravljeno 2002. pokazalo je kako je strani DNK presao u tanko crijevo u troje od sedam ispitanika. A to moze dovesti do nepredvidjenih alergijskih reakcija koje mogu rezultirati i smrcu.

Proizvodjaci GMO sjemena tvrde da se to ne moze dogoditi ;)

Ovo je samo dio uzasne price o GM hrani, jer svi misle da je to nesto high tech, ali koriste se tako primitivne i opasne stvari da se ubaci i kasnije stabilizira DNK u biljci da je to za ne povjerovati...

Procitajte knjigu Sjeme unistenja, prepuna je ovakvih informacija i svakako je vrijedi procitati!

Ono sto necete naci u njoj je postotak povrsina zasijanih GM sjemenom u SADu:

-soja 91 %
-kukuruz 73 %
-pamuk 87 %


a sve vise se siri i po EU... :eek:hno:
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
fala za dobrodoslicu i pohvalu :)

tesko mi pada kad vidim da ljudi pasivno pocinju prihvacati GMO, u danasnje vrijeme je dovoljno kupiti medije i narediti im da pisu samo jednu stranu price i etogac, za par godina javno mijenje okrenuto u korist GMOa! Nadam se da u RH nece Monsanto pustiti svoje pipke u politiku pa da nas dovedu do te situacije kroz par godina...

Situacija je kod nas jos i dobra, a cuo sam nekidan price o uzgoju GMO soje u Vojvodini unazad dvije godine...uzas! :icon_rolleyes:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Većina ljudi su masa koja je slijepa i koja se ponaša kao leminzi, masa ne pita, ne istražuje i ne buni se, oni samo sljede... priče službenih ljudi, televizije i novina.
Ljudima je rečeno da je gmo budućnost a zapravo je sjeme uništenja i kontrole. Zato ja uvijek govorim da je došlo vrijeme da ljudi počnu objektivno razmišljat i uzimat u obzir alternativu službenoj priči jer ako to uskoro ne učine gotovo je.
I na kraju kada budemo u EU već duboko, a možda i prije bit će onako kako EU kaže jer ona određuje ekonomiju svojih država, ako oni kažu da moramo prihvatiti gmo tako će biti jer nam inaće mogu nabit sankcije i sjbat ekonomiju... GMO je samo još jedan oblik kontrole NWO-a
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
hm sve to stoji, ali sigurno se na druge načine da napraviti nešto genetski modificirano a da nije štetno. Sad što se to danas radi tako retardirano bez obraćanja pažnje na štetnost to je druga stvar, ali sigurno bi se dalo to fino iskorostit
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa teoretski možda bi, ali ovo danas što je u praksi je jedna sasvim druga priča, sasvim drugačije prirode i karaktera.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
kao što bi don huan rekao o castanedi kad su se tek upoznali
'ovaj vjeruje riječima'

problem je u tome što monsanto ima lijepe, ohrabrujuće, spasonosne, riječi
no namjere su mu kobne, zle, ubilačke i opake
svaki farmer koji ima posla s njima će to potvrditi
 
09.03.2015
136
88
28
Beavo za temu, da li se neko svih ovih godina od zapocinjanja teme edukovao i sakupio neka nova saznanja o GMO- hrani i celokupnoj umesanosti getenetskog inzenjeringa u, prvovitno hranu, a onda i u drustvo koje je potrosac iste?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax