GA3 Giberelinska kiselina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
citao sam na internetu da je giberelinksu kiselinu moguce pored za dobijanje hermafrodita u procesu dobijanja feminiziranog semena koristiti i za povecanje uroda kanabisa. samo forum gde sam to citao je na engleskom a moj engleski nije bas naj naj. znam da ce biti dosta negativnih komentara, ali mene ovo zanima iz razloga sto su moje biljkice kasno posadjene i veoma male, tako da se ne nadam nekoj berbi. a zima je duga, i svaki gram vise koji iscupam bice vise nego dobrodosao.
zna li ko nesto o ovoj temi. svaka informacija je vise nego dobrodosla
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
je tema stara al nema odg.,a baš neki dan sam tražio o tome po netu te ukratko kaže ovako:

Giberelini su hormoni rasta koji mogu izazvati slijedeće fiziološke efekte:
- izduživanje internodija (dio biljke između dva koljena stabljike)
- pospješivanje klijanja sjemena i omogućavanje klijanja sjemena kada za to nisu zadovoljeni neki vanjski uvjeti...
- pospješivanje partenokarpije (stvaranje plodova bez sjemenja) - važno kod recimo plodova krastavaca ili rajčice
- pozitivan utjecaj na razvoj krupnijih plodova
- ubrzavanje cvatnje i smanjenje broja cvijetova čime se dobiju krupniji plodovi.

jedino što ne kužim kako bi se ovo zadnje ponašalo sa cannabisom
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Hmm, ovo zadnje je stvarno zanimljivo kazu "dobiju se krupniji plodovi" ako je tako i kod kanabisa da hedovi budu masniji, onda je to,to... !! :cool44: