Gajenje domacice Outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Danas je kod nas ovde padala kisa i to je bio pljusak, a pre par dana sam naprskao insekticid pa me zanima da li se on sada sprao i da li treba ponovo da naprskam insekticidom.?
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Evo ih slike, najzad sam se nakanio da uslikam.
ima 12 biljaka, na 8 mesta je po jedna a na 2 mesta po 2.
Ne ocekujem da mi sve uspeju posto vecina biljaka ima neki problem, kao sto je uvijanje listova, koje je ponovo pocelo da se desava iako je bilo prestalo, uvijanje se desava na par biljaka, a neke biljke kao da su bolesne i da im treba neka veca prehrana ili tako nesto, nemam pojma iskreno u cemu je problem, ali neke su i super kao sto moze da se vidi na slikama da lepo napreduju i pored svega toga.
Vode imaju dovoljno, po nekad stavljam djubrivo KOLIKO PISE NA BOCI, prskam insekticidom, ali su listovi ponovo poceli da se uvijaju.
Nemam pojma sta da radim, mozda vi imate neki predlog sta je najbolje jer ja stvarno nemam pojma.
Evo ih slike i bolesnih i normalnih pa vi procenite kako i sta raditi, mozda je to i uobicajeno ali je meni veoma cudno.
Sve su u isto vreme posadjene.
Od svake biljke su postaviti po dve slike iz razlicitih uglova kako bi se bolje videlo.

NO:1
Sa njom imam mali problem oko listova kao sto i vidite.





NO:2 Dve na jednom mestu u jako losem stanju.





NO:3 Biljoza bez problema koliko se meni cini.





NO:4 Dve jedna pored druge, jbg tako se zadesilo..





NO:5 Opet jedna pored druge.





NO:6





NO: 7





Jako lose uspevaju mada mozda nesto bude od njih (Mislim na ove ispod)


NO:8





NO: 9





Svaki savet i pohvala su dobro dosli. :)

I evo slika ove prve sto izgleda bolesno, slika je u punoj velicini, i tacno se vide i listovi koji su savijeni, to je inace ona nekoliko posta sto sam postao iznad, kad sam imao problema sa VELIKIM uvijanjem

 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Zbog nezainteresovanja za dnevnik, ovim postom cu ga i zatvoriti, posto nema svrhe pisati ako ga niko niti cita niti odgovara.
Okacicu slike na kraju.
Hvala svima koji su bili zainteresovani za njega (Barem u pocetku)
Dr.manijak
:abducted:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ja se nisam nesto oglashavao jer mislim da uspesno resavas probleme i da ce biti nesto od growa . Javice se ljudi vishe kad budu videli da ti se biljoze debljaju :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa nemoj zatvarati,vani rast sporo ide.
Nemoj da se previše ubijaš,vodi dnevnik kao za sebe i kompletiraj ga,na kraju ako ga završiš bit če jako koristan i poučan.
Stavi slike svakih 15-20 dana i neki update,sve prije je bez smisla,po meni.Ako svako malo slikaš,dojadi.
Jbga,zanimljivo je svima tek kad hedovi krenu,a do tog ima,zato ne odustaj:)
I što če ti dnevnik od 10 stranica i gomilom spamova,imaš sreče.
Inače,na davnim uputama za otvaranje dnevnika jasno se navodi da sve ono šta se netiče biljke i growa mora biti obrisano!
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Dnevnik je zavrsen, problem je bio sledeci,
Nivo dunava je narastao za dva i po metara i potopio mi sve biljke, i one su pod vodom stajale mesec dana, zato nista nisam ni pisao.
Kad sam otisao na mesto gde sam gajio, nije bilo niceg sem suvih stabljika i crvenih crva koji jedu korenje.
Sledece godine necu sigurno gajiti na istom, mestu. ;:)