Gajenje domacice Outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Seme je nadjeno prosle godine na sred ulice na biljci koja je bila iscupana i prepuna semenki, pa sam izdvoio par desetina najlepsih semenki i resio da gajim ove 2010 godine.
To su te semenke.
Biljke se zasadjene sredinom marta u kucnim saksijama, i cim su se formirali prvi listovi nakon kotiledona prebacio sam ih u case sa humusom, slucajno sam ih uslikao tog dana, inace ovako je izgledalo na samom pocetku.

U casama su stajale par nedelja a onda sam ih prebacio u obicnu zemlju zajedno sa onim humusom iz case


duze vreme nije bilo pomaka, verovatno kako drugi kazu da je to bilo zbog STRESA biljaka, koje su promenile mesto stanista.
Narednih nekoliko nedelja je non stop padala kisa i nije bilo sunca sto je jos vise usporilo rast, i dalje nije bilo pomaka.
A onda su posle samo nedelju dana izrasle znatno vece nego sto su bile, sto nazalost nisam slikao, ali cim su se formirali listovi nastao je novi problem, (biljne vasi, male crne bubice i ostali insekti) koji su izujedali biljke nacisto.


Cim sam to video doleteo sam kuci i posavetao se na forumu i malo izguglao i shvatio da mi je najbolje da napravim smesu od koprive i vode, sto sigurno ubija biljke a i drugima se pokazalo kao dobar lek za suzbijanje biljnih vasi. Isprskao sam biljke time ali je jako malo pomoglo, i nije bilo znatnih promena jer su listovi posle par dana bili izujedani jos vise.
Onda sam dobio savet od clana Meskalita da ubacim pikavce u vodu i time poprskam biljku.
To sam uradio i malo je pomoglo sto sam shvatio danas kad sam dosao da ih obidjem i shvatio da nema novih rupica.
Ali sam ipak kupio insekticid i njime poprskao biljke, jer je to najsigurniji nacin da se zastite, ali javio se novi problem a to su MRAVI koji su napravili mravinjak bas oko moje biljke, pa sad trazim nacin kako da ih pobijem ili barem oteram.
Inace biljke sada ovako izgledaju, za ovu poslednju nisam siguran da li ce preziveti jer su je bas izujedali kao sto i vidite.



Ovo nisu sve biljke, ima ih jos 7-8 ali one su vrlo male.


Mesto na kome gajim izgleda ovako, sliku sam slucajno naopacke postavio.


Inace nicim posebno nisam hranio biljku sem, nekim tecnoscu koja sadrzi
8% Azota
4% Fosfora
4% Kalijuma
A inace radi se o ovoj boci skroz desno na slici.
drugarich8.jpg

Za par dana idem ponovo tamo pa jacvljam.
Ovih dana cu ici ponovo da poprskam insekticidom pa javljam, sa boljim slikama jer su ove slikane telefonom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Seme je nadjeno prosle godine na sred ulice na biljci koja je bila iscupana i prepuna semenki, pa sam izdvoio par desetina najlepsih semenki i resio da gajim ove 2010 godine.
To su te semenke.
Biljke se zasadjene sredinom marta u kucnim saksijama, i cim su se formirali prvi listovi nakon kotiledona prebacio sam ih u case sa humusom, slucajno sam ih uslikao tog dana, inace ovako je izgledalo na samom pocetku.

U casama su stajale par nedelja a onda sam ih prebacio u obicnu zemlju zajedno sa onim humusom iz case


duze vreme nije bilo pomaka, verovatno kako drugi kazu da je to bilo zbog STRESA biljaka, koje su promenile mesto stanista.
Narednih nekoliko nedelja je non stop padala kisa i nije bilo sunca sto je jos vise usporilo rast, i dalje nije bilo pomaka.
A onda su posle samo nedelju dana izrasle znatno vece nego sto su bile, sto nazalost nisam slikao, ali cim su se formirali listovi nastao je novi problem, (biljne vasi, male crne bubice i ostali insekti) koji su izujedali biljke nacisto.


Cim sam to video doleteo sam kuci i posavetao se na forumu i malo izguglao i shvatio da mi je najbolje da napravim smesu od koprive i vode, sto sigurno ubija biljke a i drugima se pokazalo kao dobar lek za suzbijanje biljnih vasi. Isprskao sam biljke time ali je jako malo pomoglo, i nije bilo znatnih promena jer su listovi posle par dana bili izujedani jos vise.
Onda sam dobio savet od clana Meskalita da ubacim pikavce u vodu i time poprskam biljku.
To sam uradio i malo je pomoglo sto sam shvatio danas kad sam dosao da ih obidjem i shvatio da nema novih rupica.
Ali sam ipak kupio insekticid i njime poprskao biljke, jer je to najsigurniji nacin da se zastite, ali javio se novi problem a to su MRAVI koji su napravili mravinjak bas oko moje biljke, pa sad trazim nacin kako da ih pobijem ili barem oteram.
Inace biljke sada ovako izgledaju, za ovu poslednju nisam siguran da li ce preziveti jer su je bas izujedali kao sto i vidite.



Ovo nisu sve biljke, ima ih jos 7-8 ali one su vrlo male.


Mesto na kome gajim izgleda ovako, sliku sam slucajno naopacke postavio.


Inace nicim posebno nisam hranio biljku sem, nekim tecnoscu koja sadrzi
8% Azota
4% Fosfora
4% Kalijuma
A inace radi se o ovoj boci skroz desno na slici.
drugarich8.jpg

Za par dana idem ponovo tamo pa jacvljam.
Ovih dana cu ici ponovo da poprskam insekticidom pa javljam, sa boljim slikama jer su ove slikane telefonom.
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
:facesjump:a šta mala gamad ti radi štete, hehehe:facesjump:
rešit ćeš ti njih već nekako dok one ne porastu ak ak porastu onda ce to fino ići
e kakav ti je taj insekticid kad ti slika nije uredu daj bar naziv i ja baš nebi svačime prskao ih
uzmi ljepo šaku pepela i izdaljega kad bude malo puhalo baciš je tek toliko da je malo zamagli i to bi neku gamad otjeralo
inace ljepo si se potrudio za sada :):sun2:
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
:facesjump:a šta mala gamad ti radi štete, hehehe:facesjump:
rešit ćeš ti njih već nekako dok one ne porastu ak ak porastu onda ce to fino ići
e kakav ti je taj insekticid kad ti slika nije uredu daj bar naziv i ja baš nebi svačime prskao ih
uzmi ljepo šaku pepela i izdaljega kad bude malo puhalo baciš je tek toliko da je malo zamagli i to bi neku gamad otjeralo
inace ljepo si se potrudio za sada :):sun2:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
reci ti meni jal ta biljka radila nesto?
iako je radila i rasla napolju neznaci da ce raditi kad je ti sada posadis ... necu da te obeshrabrujem al kazem da tu nisi 100% siguran i kazem ti da se neupustas u to ..

radije bi uzeo semenke iz nekog paketa nego sa biljke sa ulice koja ko zna kakva je i sa kim je imala odnose

ja t napisao pa ti sada odluci :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
reci ti meni jal ta biljka radila nesto?
iako je radila i rasla napolju neznaci da ce raditi kad je ti sada posadis ... necu da te obeshrabrujem al kazem da tu nisi 100% siguran i kazem ti da se neupustas u to ..

radije bi uzeo semenke iz nekog paketa nego sa biljke sa ulice koja ko zna kakva je i sa kim je imala odnose

ja t napisao pa ti sada odluci :)
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Videcemo jos ima vremena, necu da se obeshrabrujem jer nema razloga verujem ja u sebe i njih, ovo je za ovu godinu a za sledecu cu uzeti vec nesto kvalitetnije i bolje iz aliena.
Ovo je cisto zasadjeno da ne bih bacao pare i davao raznim dilerima. :)
Tako sta god da je mora jedna zenska da bude od desetak.

http://www.youtube.com/watch?v=h4uFvsYreZo
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Videcemo jos ima vremena, necu da se obeshrabrujem jer nema razloga verujem ja u sebe i njih, ovo je za ovu godinu a za sledecu cu uzeti vec nesto kvalitetnije i bolje iz aliena.
Ovo je cisto zasadjeno da ne bih bacao pare i davao raznim dilerima. :)
Tako sta god da je mora jedna zenska da bude od desetak.

http://www.youtube.com/watch?v=h4uFvsYreZo
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Dobro Zoki kaže, ja sam naišao na polje konoplje što je jedan zasadio kao da ima sjeme za ribe, ali budala nije prijavila policiji niti nikome. Normalno lik zasadio veliko polje kao da kukuruz sadi i one izrasle skoro dva metra, ali ga je neko prijavio pa je murja imala pune ruke posla da uništi nasad. Sad druge godine niču male stabiljke, ali banana industrijska je pa je nisam ni dirao. Ali je zanimljivo vidjeti male stabiljke kako rastu. Ima muških i ženskih, a ženske su pune sjemenja, tako da ako nisi siguran dal je kvaliteta nemoj ni dirati, samo promatraj. Šteta bi bilo da te murja čeka kod biljke, a ono nema thc u sebi pa da najebeš za jalovu biljku, velika šteta.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Dobro Zoki kaže, ja sam naišao na polje konoplje što je jedan zasadio kao da ima sjeme za ribe, ali budala nije prijavila policiji niti nikome. Normalno lik zasadio veliko polje kao da kukuruz sadi i one izrasle skoro dva metra, ali ga je neko prijavio pa je murja imala pune ruke posla da uništi nasad. Sad druge godine niču male stabiljke, ali banana industrijska je pa je nisam ni dirao. Ali je zanimljivo vidjeti male stabiljke kako rastu. Ima muških i ženskih, a ženske su pune sjemenja, tako da ako nisi siguran dal je kvaliteta nemoj ni dirati, samo promatraj. Šteta bi bilo da te murja čeka kod biljke, a ono nema thc u sebi pa da najebeš za jalovu biljku, velika šteta.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Dobro Zoki kaže, ja sam naišao na polje konoplje što je jedan zasadio kao da ima sjeme za ribe, ali budala nije prijavila policiji niti nikome. Normalno lik zasadio veliko polje kao da kukuruz sadi i one izrasle skoro dva metra, ali ga je neko prijavio pa je murja imala pune ruke posla da uništi nasad. Sad druge godine niču male stabiljke, ali banana industrijska je pa je nisam ni dirao. Ali je zanimljivo vidjeti male stabiljke kako rastu. Ima muških i ženskih, a ženske su pune sjemenja, tako da ako nisi siguran dal je kvaliteta nemoj ni dirati, samo promatraj. Šteta bi bilo da te murja čeka kod biljke, a ono nema thc u sebi pa da najebeš za jalovu biljku, velika šteta.

ako neko može obrisat gornji post, nešto mi je zezalo pa mi je dvaput izbacilo. hvala
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Dobro Zoki kaže, ja sam naišao na polje konoplje što je jedan zasadio kao da ima sjeme za ribe, ali budala nije prijavila policiji niti nikome. Normalno lik zasadio veliko polje kao da kukuruz sadi i one izrasle skoro dva metra, ali ga je neko prijavio pa je murja imala pune ruke posla da uništi nasad. Sad druge godine niču male stabiljke, ali banana industrijska je pa je nisam ni dirao. Ali je zanimljivo vidjeti male stabiljke kako rastu. Ima muških i ženskih, a ženske su pune sjemenja, tako da ako nisi siguran dal je kvaliteta nemoj ni dirati, samo promatraj. Šteta bi bilo da te murja čeka kod biljke, a ono nema thc u sebi pa da najebeš za jalovu biljku, velika šteta.

ako neko može obrisat gornji post, nešto mi je zezalo pa mi je dvaput izbacilo. hvala
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Blodeuwedd je napisao(la):
Šteta bi bilo da te murja čeka kod biljke, a ono nema thc u sebi pa da najebeš za jalovu biljku, velika šteta.

Ajde nemoj da malerises, znam iz cijeg je dvorista i ko ju je izbacio jer je verovatno bila greskom oprasena, decko je te godine imao savrsenu vutru, samo lagano i bez malerisanja.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Blodeuwedd je napisao(la):
Šteta bi bilo da te murja čeka kod biljke, a ono nema thc u sebi pa da najebeš za jalovu biljku, velika šteta.

Ajde nemoj da malerises, znam iz cijeg je dvorista i ko ju je izbacio jer je verovatno bila greskom oprasena, decko je te godine imao savrsenu vutru, samo lagano i bez malerisanja.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Danas sam posle duzeg vremena obisao biljke, uopste nisu bile zalivane ali im to nije smetalo, pa su svih 9-10 totalno izdzigljale i vec se vidi VELIKI napredak, nazalost nisam poneo aparat da slikam.
Inace imao sam problem sa listovima posle prskanja insekticida, znaci listovi su se skroz bili uvili na jednoj najvecoj biljci kao da nije dovoljno zalivana, ali nije bio problem u tome vec u ko zna cemu, nista nisam dirao i veci deo biljke se vratio u normalu. Danas sam opet za svaki slucaj isprskao insekticidom posto tamo gde gajim ima bas dosta malih stetocina.
Oko biljke je prava djubrena zemlja posto ima na milione mrtvih gusenica i ostalih zivotinja. :) Ja mislim da se moze cak videti i na slikama ako se bolje pogleda, za 4-5 dana ubacujem slikeda vidite VELIKI VELIKI napredak.
Inace ovako je izgledala ta neka bolest ili je biljka bila otrovana ko zna sta je bilo.. Sad je znatno veca.



 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ta zemlja mnogo lose izgleda suva je sad kontam da je leti jos suvlja tako da tamo ima puno parazita koji jedva cekaju nesto sveze da im izraste to treba nekako tretirati sad je na tebi da odlucis kako i sta ....

ja bi to pospricao sa necim u krug 20m a mozda bi i biljke malo plavim kamenom pospricao da oteraju malo bolest jer su bolesne jako,, ima jedan dobar preparat za breskve (nije plavi kamen) sto zaustavlja kovrdzavost listova al mu ne znam ime ja sa tim tretiram u ranoj fazi kad pocnje listove da izlazi...

probaj ih malo cesce zalivati pripremi neko dobro gnojivo al nemoj punu dozu davati i kazem proveri okolinu mislim da je do toga ..

pozdrav i nadam se da ces resiti problem.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Verovatno da nisi procitao.. Resio sam problem, a danas nisam slikao ali cu slikati sledeci put kad budem isao..
Inace raste ko ludo..
Znaci neki listovi su se ispravili a neki nisu, uglavnom super je koliko se meni cini, ima dosta novih listova bas dosta, a nije samo jedna nego oko 10-ak komada, a samo sa 1 imam problem..
Ja mislim da je problem bio u tome sto sam prskao po SUNCU insekticid i kvasio listove..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa moze biti .. al ako je reseno onda nek przi ... ja samo misleo da ti pomognem al jebiga ... pozdrav