Gajenje na krovu zgrade?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.01.2012
5
0
0
29
pozzz svima...

Sta mislite o uzgajanju na krovu zgrade...u saksijama...

da li je izvodljivo..???


posto sam pocetnic ne znam koju vrstu semenki da narucim sa grow shop-a.......???



UNAPRED ZAHVALAN...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Može samo ako ti jedini imaš pristup gore. U suprotnom opasno, da ne kažem glupo ( nemoj zamerit)...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
srle, ako samo ti imas kljuc, sto da ne, al' u suprotnom, jok
mozes poruciti sta ti se svidja, napravi neki izbor za pocetak, bar...
 
06.01.2012
5
0
0
29
to nije problem.....ja imam jedini pristup......nego sto ja ne znam koju vrstu semenki da narucim...imate li neki predlog...

hvala...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Srdjan je napisao(la):
....nego sto ja ne znam koju vrstu semenki da narucim...imate li neki predlog...

hvala...

Ovisi što voliš, dal ti se čeka dugo ili želiš što prije itd ;)
Osobno bih svakako stavio neki autoflower da sam na tvom mjestu jer je brzo gotov + nešto možda od ovoga što je not smoke predložio
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Bravo ZLO i ja bi isto uradio...
AUTO sortu
1.Male neprimjetne skoro možeš kamuflirat sa nekim cvjećem.
2.Netreba puno rada oko njih.
3.Brzo su gotove..

Rekli ste prije da je glupo slažem se sa tim jer je velika opasnost na krovu bez obzira kolika je visina nije nitko lud kad vidi Sativaču od 2 Metra...
Mislim izvodivo je sa ovim predlogom Durban itd... ali velik rizik i puno posla...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
06.01.2012
5
0
0
29
imaju neke zgrade u blizini ali ova ima neki cudan krov koji ima kao zidove pa moze lagano da se zakloni a i malo je mesto tako da nema mnogo ni pandura ni ljudi koji se razumeju u to. Jeste razmisljali o navodnjavanju kap po kap da ne bi morao svaki dan da se pentram i da nosim vodu?? i sa kog sajta da narucim semenke ako imate neki predlog??

hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa ja ti dao konkretan listing strainova kao i konkretan predlog, od naseg sponzora, a ako mozes kap po kap ne moze da smeta, mada nit se zaliva svaki dan nit vidim problem u tome da predvece odsetas do krova i izduvanis jednu u miru uz basticu ;) sretno... i krenes li s proleca, ne zaboravi otvoriti dnevnik
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Srdjan je napisao(la):
pozzz svima...

Sta mislite o uzgajanju na krovu zgrade...u saksijama...

da li je izvodljivo..???


posto sam pocetnic ne znam koju vrstu semenki da narucim sa grow shop-a.......???



UNAPRED ZAHVALAN...
hehehehhe pa nisi normalan prijatelju
pa pocne prokisnjavat ono kad su pljuskovi u 6/7 mj. a ti trk popraviti, ne das majstorima gore.
ili se zajednicka antena sjebe a ti stura gore, u panici @za pet minuta ce proraditi@
jos ti se nadje koji stanar sto voli astronomiju , naj... si. hoce zvijezde gledat jerbo si je kupio novi teleskop, jeftino, za 1/3 od stvarne cijene. i ... sta onda, hoce kupiti pricu da iznad vase zgrade je uvijek tmurno i .... da ta zgrada ni nigdar sunca nit zvijezde vidlo .
a on izistira je su najvili da tu noc heyliev comet tud prolazi
 
06.01.2012
5
0
0
29
zakljucacu otvor sa katancem :D a ako bas zagusti da mora neko nesto da radi na krovu spusticu u potkrovlje, tu niko ne moze da nadje a nece nista da joj fali za dan dva. bar ne moram da brinem za svetlost posto ce biti osvetljena ceo dan
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
batali ti to ladan je beton u pritvoru peglaj u neke kuruze il sumica neka na bajs sto dalje to bolje.

ne igraj se razmisli dobro.nemoj da se kajes posle.pozdrav
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ja bi ovako,ako idem na sreću; gumene rukavice,bez otisaka,one cijevčice za samonavodnjavanje(nije skupo,bau haus i sl) i neke automatike.
Ako je zajednički krov te ako otkrije tko...nije tvoje
Mada....jako je to opasno:icon_lol:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Frende nije samo da ce ti netko doci gore ili ce vidjeti sa susjedne zgrade...Doduse ne znam gdje zivis, ali ono cega bih se ja pribojavao je da ih ili ju ovisno koliko ih planiras posaditi nece vidjeti netko iz zrakoplova / jedrilice. Ne mislim na Boinge i ekipu nego kojekakve turisticke letjelice i slicno. Frend mi je popusio na slican nacin...Sretno jbg
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
sharplaninac je napisao(la):
hehehehhe pa nisi normalan prijatelju
pa pocne prokisnjavat ono kad su pljuskovi u 6/7 mj. a ti trk popraviti, ne das majstorima gore.
ili se zajednicka antena sjebe a ti stura gore, u panici @za pet minuta ce proraditi@
jos ti se nadje koji stanar sto voli astronomiju , naj... si. hoce zvijezde gledat jerbo si je kupio novi teleskop, jeftino, za 1/3 od stvarne cijene. i ... sta onda, hoce kupiti pricu da iznad vase zgrade je uvijek tmurno i .... da ta zgrada ni nigdar sunca nit zvijezde vidlo .
a on izistira je su najvili da tu noc heyliev comet tud prolazi

e to sto kaze sarplaninac a i znas kako je kada te primete da cesto ides na krovu jel? znas da su susedi uvjek znatizeljni???))) e onda ti razmisli moguce je ali treba se paziti:)))


a i koliko spratova ima ta zgrada i na koji sprat ti zivis da ne bude ti na prizemje pa svaki treci dan ti ides na krovu?:)))
a i dobra ti je ideja sa onaj teleskop da se posmatraju zvjezde nego ti ga kupi pa kao ides gore da gledas zvezde imas te teleskope oko 20-30 eura su obicne da se ti maskiras:)
ali ipak poslusaj iskusnije na forumu
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Jako kritično i riskantno!

Nebih se usudio raditi tako nesto samo zbog komsija, tzv. Skeneri!

Ja imam komšu zbog kojeg nebi smio zasijati paradajz, a da on ne provali to i da mi dodje na vrata pitati e komšo da nije ono tvoje gore!

Jedva ce docekati da te ošmeka, još ako iole 5% sumnjaju da pušiš "DROGU"... zna se!

Nemoj sad da ispadne da te odgovaramo, sam sebi krojiš ali kao sto je neko rekao nadji brate neki daleki grm ili šumarak pa se tamo igraj.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ideja autora je ludost. Ima tona rizika poput ostalih stanara, dimnjačara, TV/SAT tehničara, zrakomlata, satelita, masona, iluminata, greysa...:icon_lol: