Ganesh, indoor 44x88x150, CFL 160W-300W do kraja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jok bro, ja ne savetujem (zasto bi rasipala snagu na listove i grane koje sama proizvodi, naprotiv, to joj daje snagu), biljke su odlicne, ne cackaj mnogo
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
mora biti da ti je cfl bila skroz na tom listu...meni stoje nekad na 1cm od lista i nema problema al to iziskuje aganžman i pomicanje svjetla pošto rastu na dnevnoj bazi
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moguc je i hot spot.... Pazi s tim folijama... Inace sve pet. Power ne preporucuje skidanje donjih listova, ali ja to sad na svojoj radim i ne vidim apsolutno nikakve poteskoce. Do sad sam mozda skinuo 3 sake listova i bas mi se dopada kako se oblikuje u "klobuk"... Svako kak misli da je najbolje i kako mu uvjeti dopustaju. Ne velim da sam ja u pravu ili da proturjecim nekome... Evo ti moje iskustvo, pogledaj dnevnik (imas ga u potpisu)... Sretno!
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Ponovljena greška! Nisam uspeo da sprovedem praćenje na dnevnoj bazi, a nisam ni očekivao tako brzi rast (možda je u nekim periodima dana previsoka temperatura). I evo opet nagorelih biljki. Ovaj put su oštećene dve biljke.

Ovoj je i prethodno nagoreo list.



A ova donja je "novonagorela".



Box sa polovinom biljki.



Još uvek bez cvetova (5. dan 12h:12h). Nisam nestrpljiv ali je u box-u popriličan gustiš.

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nanu mu, pa, postavi horizontalno te lampe, smanji si muku, ili topiraj, i ovako ce ti ih topirati lampe ovim tempom
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
odi kupi još dvi tri japanske od 30 wata...možda sve uspiješ spalit......
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
moj savjet ti je da odes do nekog ducana i kupis ono reflektirajuce cudo za auto, a do tada okreni ovu foliju na mat stranu.
i te lampe stavi vodoravno da ne bacas lumene bezveze.

nisam nigdje uspio naci kolika ti je temperatura i vlaga u boxu??

edit: mogao bi i lagani LST nabacit

sretno dalje...
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Za horizontalni položaj mi je potrebno više mesta između dva fasunga što je u slučaju ove konstrukcije malo teže izvesti. Moraću češće obilaziti biljke i menjati visinu lampi prema njihovom rastu. PowerSeed, hvala na savetu!

Hvala na savetu i $Dolar$-u jer mi je vec padalo na pamet da dodam još lumena u box ubacujući još neku CFL-ku. Ali da ne bi bilo po principu - "kad je svetlo nek' je od požara" ta ideja će ipak sačekati neki veći box sa mnogo boljom izolacijom i moju ideju (upitnik???-ovu, u stvari) o vertical grow-u sa nekim visokim strainom koja mi sa veoma, veoma dopala. Tu bi došle u obzir sve varijante LST-a i HST-a, što kod ovog Mandalinog straina nije preporučljivo (da odgovorim i deastate-u). Do tada, da ja izguram ovaj grow živ, zdrav, ne spaljen i ne "uhićen".

Što se folije tiče, svu upotrebljenu foliju i na zidovima boxa i na improvizovanim reflektorima sam prethodno valjao rebrastim materijalom kako bi postigao ravnomernu zgužvanost i teksturu bez većih glatkih površina koje mogu stvoriti hot spot.

Lokacija boxa je, inače, u prostoru nepogodnom za višestopno nadgledanje vlage i temperature u toku dana. Vlaga se spušta sa preko 55% na ispod 28% što prema Mandalinim uputstvima na ometa rast biljke. Temperatura varira od preko 30C u pojedinim periodima dana do ispod 20C. Najviše me brine kako će biti kada sunce priprži. Možda da se spremam za neku varijantu CO2.

Nisam ni sadista ni mazohista ali evo nekoliko boljih slika starih oštećenja, opomene radi.





A evo i umirujuće panorame:






 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Za horizontalni položaj mi je potrebno više mesta između dva fasunga što je u slučaju ove konstrukcije malo teže izvesti. Moraću češće obilaziti biljke i menjati visinu lampi prema njohovom rastu. PowerSeed, hvala na savetu!
Hvala na savetu i $Dolar$-u jer mi je vec padalo na pamet da dodam još lumena u box ubacujući još neku CFL-ku. Ali da ne bi bilo po principu - "kad je svetlo nek' je od požara" ta ideja će ipak sačekati neki veći box sa mnogo boljom izolacijom i moju ideju (upitnik???-ovu, u stvari) o vertical grow-u sa nekim visokim strainom koja mi sa veoma, veoma dopala. Tu bi došle u obzir sve varijante LST-a i HST-a, što kod ovog Mandalinog straina nije preporučljivo (da odgovorim i deastate-u). Do tada, da ja izguram ovaj grow živ, zdrav, ne spaljen i ne "uhićen".
Što se folije tiče, svu upotrebljenu foliju i na zidovima boxa i na improvizovanim reflektorima sam prethodno valjao rebrastim materijalom kako bi postigao ravnomernu zgužvanost i teksturu bez većih glatkih površina koje mogu stvoriti hot spot.
Lokacija boxa je, inače, u prostoru nepogodnom za višestopno nadgledanje vlage i temperature u toku dana. Vlaga se spušta sa preko 55% na ispod 28% što prema Mandalinim uputstvima takođe na ometa rast biljke. Temperatura varira od preko 30C u pojedinim periodima dana do ispod 20C. Najviše me brine kako će biti kada sunce priprži. Možda da se spremam za neku varijantu CO2.

Nisam ni sadista ni mazohista ali evo nekoliko boljih slika starih oštećenja, opomene radi.




A evo i umirujuće panorame:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
brate mili,sve scrollam prema dolje i pere me deja vu od ovih uzastopnih postova,hehe.inače,samo teraj dalje i pazi na blizinu lampi u odnosu na biljke,meni je isto 2 puta po malo spalilo listove,al se uspjela oporaviti.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
da fkt...cemu takvi postovi? vidim da nije greskom jer su postovi u 2 dana postani
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Nadam se da nije velika greška i da im nije mnogo poremećen ritam 12h:12h. Ostale su skoro 41 sat u neprekidnom mraku. Tačnije 33 sata od gubitka očekivanog svetla. Međutim, ne da nisu prestale da rastu nego je najveća porasla oko 5cm (cca 35cm bez saksije) i pokazala nešto što bi mogle biti kuglice oprašivača. Ostavljam im još tri sata svetla i opet idu u mrak. Danas je 9. dan 12h:12h.

Ovo je najveća


Najveća izbliza


Najveća - uvećana


Džungla u boksu i iskošene lampe



Moram da pazim na blizinu lampi da ne bi opet bile topirane što se za ovaj strain ne preporučuje. I češće obilaženje, češće obilaženje, češće obilaženje.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
malo si pretjera, kad se one još u cvjetanju izduže i rašire, neznam kako ces...
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Fotoaparat mi je odsutan iako se dešava dosta toga. Pre svega evo par dilema od pre tri dana, 42gi dan od sađenja a 39ti od nicanja, 11ti od početka 12h:12h režima:

Da li su ovo muške biljke?




A da li je ovo ženska biljka


U međuvremenu sam, juče, izvadio dve muške (nadam se) a danas još jednu, ali kao što rekoh nemam aparat da slikam. Čini mi se da su na preostalih 7, jedva ali ipak, vidljive pistile. To bi za Mandala seeds bio odličan %. Oni se inače hvale da je kod regular seeds prosečan odnos muškog i ženskog semena 40%:60%.
Inače, biljka koja je topirana CFL lampom napreduje a kako je bila sustanarka muškoj u velikoj saksiji, pretrpela je presađivanje - proširenje prostora i dodavanje zemlje. I druge dve sustanarke su ispale različitog pola, pa sam morao i ovde da proširujem prostor i dodajem zemlju. I jedan i drugi par je bio na samom dnu upletenog korenja. Nešto sam počupao, nešto ostavio, Videćemo kako će pregurati ovaj stres Da ne postanu "polno neodlučne".
Naišao je hladan talas koji će izgleda potrajati celu narednu nedelju. U fazi mraka su na dnevnoj, gotovo outdoor, temperaturi koja će ovih dana biti prilično niska. Nadam se da to ovom strainu neće smetati toliko.
Uskoro stižu nove slike i provera napredovanja preostalih ženki.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
U međuvremenu je stigao i fotoaparat. A izvađena je još jedna muška.

Uostalom evo pogleda na box pre eliminisanja 4-te muške.


A evo i novih dilema.


Pokušaću da ih bolje uslikam. Nadam se da procenat neće biti gori od 50:50.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.