Ganesh, indoor 44x88x150, CFL 160W-300W do kraja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Danas im je 73. dan od nicanja, 45. od stavljanja u režim 12:12 i 28. od prepoznavanja pistila.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Hvala na brzom odgovoru. Očekivao sam da berba ipak bude do kraja prve nedelje jula jer mi je plan da početkom jula u istom prostoru probam sa pet (gratis) First Sativa od Earth Seeds-a i tri domaćice ili sa pet K.C.36 (ako seme straina koji cveta samo 6-8 nedelja stigne na vreme). Oktobar je daleko i vreme može da bude poprilično hladno u zadnjoj fazi cvetanja jer sativama treba više vremena, ali, da ja dovršim ovaj grow kako treba pa onda da razmišljam za dalje (novi box i grejanje).
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
prijatelju nemoj žurit,ima još to oticanja,lupi dozu fosfora i gledaj kako če oticat,pistili su još bijeli,da ih sad flušaš vratili bi se u normalu svakako,moja preporuka još 14 dana minimalno,7 pod fosfor+ te 8 dan flušing kompletan i čekanje do kraja da izbace kemiju iz sebe i onda je to to...prave hedine za guštanje
Pozdrav i sretno
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Hvala na savetima. Problem sa mogućnošću odrađivanja flusha je u količini vode koja mi je potrebna. Zainteresovan sam da mi pistile još malo prosvetle. Računam da će odlaganjem sazrevanja na kraju kvalitet ipak biti bolji. Ako misliš da je to moguće flushom predloži količinu vode potrebnu za 8litarske i količinu vode za 4,5litarske saksije. Molim i link za detalje (količina vode, da li iz česme ili bar odstajala ako ne i prokuvana i filtrirana, kojom brzinom) vezane za flushovanje da procenim da li to uopšte mogu da izvedem.
Što se fosfora, odnosno veštačke prehrane uopšte tiče, Mandala to ne savetuje ali sam se ja ipak upustio u to sa, za sada, prepolovljenim preporučenim dozama i možda ću još jednom (sledeće nedelje) to priuštiti biljkama. Do sada su ga dobile dva puta. Sledeće zalivanje će biti sa hidrogenom a onda ili flush i samo voda ili još jednom fosfor.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
obična voda iz pipe,ostavi ju koji sat da odstoji,ph spusti na 6,5 možeš i niže malo količina ti je na litara barem duplo vode,preporučeno je 3x stoga malo računaj,nemaš tu puno muda samo izljevaš vodu i gledaš kako prljavština izlazi na rupicama dole,kad je voda bezbojna to ti je u biti to...dodaj peroksida u vodu u malo jačim dozama 8-10 ml/litru vode to če pomoči razgradnji mineralnih soli i opčenito dezinfekciji i osvježavanju korjenja i to ti je u biti to,ako oš malo poboljšat okus dodaj prirodnog meda poslje flušanja u količini od 1 puna čajna žlica na 3,5 do 5 litara vode isto tako potaknut češ rad bakterija koje če ti pomoć oko daljnjeg razvoja biljke i možeš i nanovo nahranit isto u tu vodu i nastavit sa tim do kraja i to ti je u biti to,neču sad linkove bacat neda mi se tražit al kako rekoh nije to znanost nikakva
pozdrav
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Danas je biljkama 78. dan od nicanja, 50. od stavljanja u režim 12:12 i 33. od prepoznavanja pistila.
Što se flusha tiče - to je skoro potpuno neizvodljivo (količina vode, prostor u kojem to treba da se izvede, eventualno iznošenje itd.) Ali, pokušaću zalivanjem, kao i dosada, prokuvanom, čistom vodom, korigovanog PH sa možda dodatkom hidrogena da pročistim zemlju pre berbe. Za sada dobro reaguju na prehranu fosforom sa dodatkom hidrogena, svako drugo zalivanje. Uostalom evo slika:

LST-irana u 8l, vrh.


Box - desna strana:


Najviša u 8l.


Viša u 4l.






 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Još nekoliko pitanja: Da li da skinem još neki red grana od zemlje? Ima li smisla ovo savijanje najnižih grana?
Na sledećim slikama se vide biljke u punoj visini.
Najviša:


Manje u 4l:


Jedna od manjih u4l:


I gužva u boxu:
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Vrućine su velike i temperatura se ne spušta ispod 35C ali biljke polako napreduju. U visinu više ništa ali se cvetovi pune.
Dve manje u 4l saksijama:


I njihovi vrhovi:


LST-irana, njen najviši vrh i TOP-irana:

91s88n8l_TOPB.jpg
[/url]

Najviša u 8l i njen vrh:





BOX levo i desno:


Mislim da ih ostavim još jedno sedam dana a onda 24h mrak i berba jer se napredovanje dosta usporilo. Skinuto je inače, lišće i niži cvetovi sa svih nižih grana. Flush ne mogu da napravim ali zalivam obrađenom (prokuvanom) vodom sa dodatkom meda i hidrogena sa,jabukovim sirćetom, podešenim PH od 6-7 (na žalost, mereno "odokativno" lakmus papirom).
Imate li neki savet?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Predobar grow nisam ga još zamijetio do sad eto.

Smiješna mi je tvoja drljavost ono sa gorenjem biljaka CFL-kama i sviđa mi se visoka temperatura, što dokazuje da nema panike ni na 35 stupnjeva.

Vrhovi lijepo izgledaju, boje su lijepe, samo to sad odradi do kraja i daj smoke report.... Čuo sam da ganesh tjera na umjetničko izražavanje bilo kog oblika... :)

:thumb:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Svaka cast druze... :clap:
Ipak nije posebno smetalo sto si ju pregorio par puta... :vb_kez: Mocna sorta!
Keep up! :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
prekrasne biljke....drži to još i bulji u kristale ovako odoka bih rekao bar još 15 dana...
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Danas je biljkama 56. dan od prepoznavanja pistila, 101. od nicanja 104. od sadjenja. Poslednjih nekoliko zalivanja dodavao sam kašičicu meda na 5l vode, cca. 6ml hidrogena po litru vode i ph održavao između 6 i 7 (imam samo lakmus papir za kontrolu). Definitivno su se izdvojila dva fenotipa Mandalinog Ganeša:
Jedan (ranije sazreli), koji nameravam za neki dan da stavim u mrak i oberem je ova LST-irana biljka u 8l

i njen najveći vrh, snimljen pre dva dana

i ova manja u 4l

i njen vrh, snimljen pre dva dana


Drugi fenotip koji ne znam koliko još da ostavim, su ova TOP-irana CFL-kom u 8l

zatim, najviša u 8l

i viša od dve u 4l

i njen vrh snimljen pre dva dana


Ako imate neki savet, zahvaljujem unapred.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Posle 48 sati mraka za ranije sazreli fenotip je stiglo i vreme berbe. Tačnije rečeno - ja sam odlučio da ih oberem, iako su možda mogle da sazrevaju još neki dan.
Danas je 62-gi dan od prepoznavanja pistila, 107-mi od nicanja i 110-ti od sađenja. I evo slika:

Manja u 4 litarskoj saksiji i LST-irana u 8 litarskoj saksiji.


Koren.


I napokon, delimično iztrimovane biljke ostavljene na sušenju.


Sa slikama drugog fenotipa se javljam za neki dan.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ijeeeeeeeeeeee :read: gotovooooooo:eek:vca REP+ WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :dada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.