LED Garden of Wisdom #1 / R.I.P. Gorilla Cookies / Zkittlez

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Prije svega, Sretna nova godina svima !::kauboj::

Odlučio sam započeti ovaj dnevnik i podjeliti s vama svoje prve dodire s indoor uzgojem. Na forumu sam od 2015. godine, u teoriji imam nekog iskustva. :crazyd:
Doduše, teorija i praksa nisu ista stvar, možeš biti načitan i imati iskustva koliko god i još toliko, ali kad naiđu problemi, u cijeloj toj panici, nije jednostavno biti sam.

Iz tog razloga, u mom malom vrtu, svi ste dobrodošli. :ljubav:
Dobrodošli ste pričati, družiti se, savjetovati me i savjetovati jedni druge, djeliti iskustva i korisne informacije.

Moja želja, za ovaj dnevnik i za svaki sljedeći je, da zajedno uživamo i pomažemo si međusobno sa najboljom mogućom namjerom.
Nema svađanja, pričanja gluposti ili vrijeđanja. ::nono::
Većina vas koje očekujem da ću i vidjeti tu, to već i znate.
Iako su to rijetki slučajevi, nije rijetkost da zaiskri kada se mišljenja iznose.
Nemojte me krivo shvatiti.

Do sada sam ispratio i pročitao mnoštvo vaših vrhunskih dnevnika. Unutarnjih i vanjskih.
Učio sam iz njih, divio se.
Nije moguće svima ostaviti lijepu riječ, ali ovom prilikom bih volio.
Hvala vam na svemu.
:respect:

Iza sebe imam jedan neuspješan outdoor. Naučio sam puno na ovom forumu. Kroz godine sam razvijao strast prema uzgoju, te sam kroz isto vrijeme i sazrijevao. Volio bih da svi koje zanima naša strast, jednako upoznaju i osjete iste emocije.

:vutra:

Seedbank - Fast Buds

Strain Info - Girl Scout Cookies x Gorilla Glue x Unknown Ruderalis

GC.jpg

30.12. Stavljene u čašu vode na toplo. Unutar 24h sve tri sjemenke su pustile repić. Stavljene u final pot 31.12.
Zemlja poprskana površinski, stavljena prijanjajuća folija preko tegli, izbušena koja rupica sa čačkalicom.
01. 01. Sve tri su izašle iz zemlje i započele su odvajanje od opne.

Vrsta uzgoja - Zemlja ( Gold Label Special Light Mix )
3 x 15 L

Tehnika uzgoja - LST

Rasvjeta
DIY E27 panel

gg.jpg

Veg - 6400k ( 15 - 200W)
Bloom - 2700k ( 150 - 250W )

Ostala oprema
DIY Box 70 x 70 x 200 - Vents TT 100 - Box Fan - Digitalni termometar

gg3.png

Ostalo je još nekoliko sitnica za napraviti, ali mi se s njima ne žuri. Kroz nekoliko dana bi to sve trebalo biti na 100%

Hrana - Advanced Nutrients
pH Perfect ( Grow - Micro - Bloom)
B52 - Nirvana - Carboload - Sensyzim - Bud Factor X - Flawless Finish

Screenshot_2021-01-02-01-31-39.png

Cure su još u "plasteniku" na toplom, u dnevnom, kad se razviju prvi listići idu u box pod svijetlo i na kontrolirano. Bude i koja slika sljedeći update. Ne žurim nigdje.
Posebno se želim zahvaliti našem kolegi @serviser u, koji je svojom dobrom voljom i dobrotom, prošao samnom svaki korak planiranja ( i izmjena planova s različitim idejama ) :lol:
da ovo postane moguće i izvedeno jednako tako. :wave:

Toliko od mene za sada. Vidimo se u sljedećem updateu.

:kafa:
 

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Kad se sjetim da sam svoj prvi boks sklepao od starih paleta, lijepio alu foliju, imao 10tak pc ventova koji su kao hladili HPS.. Ovo tvoje je savršenstvo, svaka čast.. Još samo da stignu ženke i zabava počinje..

Možda za bolji airflow ubacit vent dolje, a mislim svakako će ti trebat vent koji će biti usmjeren na biljke ako će već ovaj gore slat topli zrak dolje...
 
  • Love
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Wizdom

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
@0Marac0

Probao sam ga ugurati dole, nema baš mjesta. Probao sam ga i staviti uz stranicu boksa, al mislim da bi im to ovako malenim presudilo. Na kraju je ovo jedina "radi s čim imaš" opcija. Ventilator je zvijer i prva brzina mu je taman i od gore kad udara. Nije pretjerano direktan za njih ali ih sigurno može zaljuljat. Ako budem htio tornado unutra, može i to napraviti smiley9934
U svakom slučaju, pitao sam beštiju što misli o ovakvom nečemu, meni je najveća briga bila da će mi isušivati zemlju. A pošto je rasvjeta koja je, neće stvarati neku pretjeranu toplinu, a može i pomoći da ne zalijevam rjeđe. Budemo vidili, malo je neobično, ali se nadam da će odraditi svoje. Hvala na lijepim željama stari :thumb:

@kveLe

Bit će usmjeren na biljke. Samo je malo neobična njegova pozicija. Nije mu uloga slati topli zrak dolje. Ali mislim nekako na blef da će uspjet odradit to što želim od njega. Hvala ti na lijepim riječima i željama! :joint:
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Sretno u uzgoju! Vidim da su ti vec pisali za taj ventilator. Probaj dole ispod stavit nekoliko PC ventilatora, a ovaj gore veliki vent ti može poslužiti ako budeš imao problema sa visokom vlagom u cvitanju.

Uglavnom izgleda super i drago mi je vidit da je sve vise ljudi na E27 panelima :)

Sretno dalje!!
 
  • Love
Reactions: Wizdom

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
ja sam imao skoro identičan slučaj, mali bo, siroki potovi, sirok panel, nemaa kuf s ventom pa sam ga stavio iznad panela kao i ti i nisam ni sekunde pozalio jer mi je bitno dizalo temperaturu bez dogrijavanja.. ako ti u prostoriji nije pretoplo (iznad 25) tas ce ti super biti posebno u pocetku dok nema potrebe da rade sve zarulje i dok mala kolicina zarulja digne za stupanj dva temperaturu..

jedina stvar koju bih ja promijenio je odabir fotoperiodne nad automatom, smatram da je automat u indooru ko pojesti salatu u mcdonaldsu :D
 
  • Love
Reactions: Wizdom

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Bravoooo :clap:: :respect:
Mnogo volim kad vidim da neko uđe u svoj prvi indoor potkovan znanjem i da je sve ovako lepo složeno :rasta:

Strain je predobar, mix dve brutalne genetike.
Imao sam GSC autosa letos u out-u, nešto najbolje što sam ikad probao i jako interesantan izgled hedova totalno prekrivenih kristalima.

Evo je dan pred harvest u 80. danu života IMG_20200907_063622.jpg
IMG_20200831_071419.jpg IMG_20200907_063636.jpg

SREĆAN UZGOJ :)
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
@ChiliHead

Jako mi je drago vidjeti te tu, dosta sam uzbuđen po pitanju svega, nakon toliko dugo vremena iščekivanja, gledanja i čitanja, napokon sam dobio priliku da uživam u svemu ovome zajedno sa vama svima. Genetiku sam birao pažljivo, imao sam i priliku probati GSC kjuran nekoliko mjeseci.. strašan strain i prekrasni cvjetovi kao što i sam kažeš. Imam i sjemenke od njih, čisti GSC, pa eto da najavimo i idući grow :)

@jopezg Hvala legendo, nekako se nećkam bi ne bi, pustio bi prirodu da čini svoje, al bude li potrebno napravit ćemo to kirurški :thumb:

@serviser :ljubav:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pedanterija. Stvarno lijepo za vidjeti. Nadam se da ti taj vent nece raditi problem, s obzirom da je ormar vjerovatno u spavacoj gdje se grije i na "nocnoj" bazi. Drzim fige i samo peglaj dalje. Pratim te :)
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
@Bizzzo

" Kapsula za vanzemaljce " kako je žena naziva, čak ima i svoju sobu :D grijanje isto tako može na on i off. Malo je zeznuta pozicija s njim, sigurno nije kako bi htio, al možda i odradi on svoje i ovako. Eksperimentirat ćemo, vidjet što paše a što ne pa ćemo u hodu sve :)

Hvala ti na lijepim riječima majstore :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo