LED Garden of Wisdom #1 / R.I.P. Gorilla Cookies / Zkittlez

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Update #1

Dan 3.

Jučer su stavljene u kapsulu. Svaka pod svoju žarulju od 15W na 35cm udaljenosti.
Dobile B52 ( 0.5ml ) na 300ml vode. Prskalica svakoj svoj dec.
Nakon 20h zemlja se osušila.
Upravo dobile B52 ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) na 300ml vode.

GC #1

GC1.jpg

GC #2

GC2.jpg

GC #3

GC3.jpg

Dan - noć 18 / 6

Trenutna situacija u kapsuli se čini ugodna.
Jučer isto tako slična dnevna temperatura, noć je bila oko 20.

TT.jpg

Kakva uživancija. Strpljen spašen.

::sex::
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143

Update #2

Dan 10.

Pozdrav ekipa, evo prvi tjedan je iza nas. :)
Malene su još uvijek svaka ispod svoje žarulje. Udaljenost oko 35cm.
Čini mi se da su u nekom sweetspotu za sada pa neću dirati ništa još nekoliko dana.

Prvi tjedan su dobivale samo aditive s vodom. Sveukupno kroz cijeli tjedan svaka je popila ugrubo pola litre.

4. dan - B52 ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) na 450ml vode
5. dan - X
6. dan - B52 ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) na 450ml vode
7. dan - X
8. dan - B52 ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) na 450ml vode
9. dan - X

Danas na deseti dan sam odlučio početi sa trokomponentnim.
Odlučio sam nastaviti u ritmu sa češčim zaljevanjem u manjim količinama te postepeno podizati.

Dobile su Grow ( 1ml ) + Micro ( 1ml ) + Bloom ( 1ml ) + B52 ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) na 1L vode.

:banana123:

Jako sam zadovoljan kako sve tri napreduju. Izgleda da im sve odgovara. Tako da se nadam da će tako ostati i do kraja. :love2:
Drugi tjedan namjeravam sa sličnim režimom, pa u sljedećem updateu zapišem kada i što su dobile.

GC#1
Nekako mi izgleda od samog starta da će biti najbrža a i najveća od svojih prijateljica. Prva je proklijala, prva izvirila iz zemlje i prva izborila listove.

GC#1.jpg

GC#1H.jpg

GC#1HH.jpg

GC#1HHT.jpg

GC#1HT.jpg

GC#1HTH.jpg

GC#1M.jpg

GC#2
Ljepotica.. Stvarno se nadam da naginje na sativa pheno. Budemo vidili, ne kasni puno za #1.

GC#2H.jpg

GC#2HH.jpg

GC#2HT.jpg

GC#2HTH.jpg

GC#2M.jpg

GC#3
Mala kržljavica :D
Zadnja proklijala, mislio sam da i neće.. Izbacila prve listiće nekako mutantske, malo kasni za prijateljicama što se tiče visine, ništa dramatično.
Ali jednako razvija listove kao i ostale.

GC#3H.jpg

GC#3HH.jpg

GC#3HT.jpg

GC#3HTH.jpg

GC#3HTT.jpg

GC#3M.jpg


To je više manje to za ovaj update.
Ide to polako i sigurno. Kroz koji dan namjeravam ubacit još dvije žarulje.
Vidim već sad iz centra još jedan kat kod sve tri, pa kad razviju to pojačamo na 75W.
Temperatura dnevna se vrti oko 25, noć 20-21. Vlaga 55-65%

Neka one same kažu što im treba.
:sun2:
Stojte mi dobro!

:vutra:
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
@Vutra Dzanki

Ma nisam :)
Očekujem eksplozivan rast više nego išta od mogućeg. U light mixu su pa me nije strah. Dobile su najmanju dozu ( seedlings and cuttings ) ponovit cu je jos jednom sigurno kroz sljedecih nekoliko dana. Sad sam ih povirio da vidim jel im paše, u manje od pola dana se vidi razvoj svega što sam jučer vidio da je počelo rast. To mi se sviđa, trebalo bi sve biti okej u istom ritmu.
Hvala ti :thumb:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Zanimljiv uvod u dnevnik, kolege su tu vec skrenuli pozornost na vent, ako nemas gdje stavit onda ga okreni da vuce zrak prema gore, jer guranje zraka s panela (cca 50°c na krosnje nikako nemoze dobro zavrsiti. a tek u cvatu da ne pricamo koje to prebleme radi)
Također osobno bih usporio ritam gotovo pola litre vode svaki drugi dan? korijen ce mislit da raste hidro..
Također light mix ima hrane za najmanje 2 tjedna, guranje gnojiva ovako rano nece donjet taj eksplozivan rast koji ocekujes nego zapravo totalnu kontru i probleme. Hrane imaju za svoj uzrast i previse. Moja preporuka bi ti bila da bacis oko na Mentorski kutak i prodes ovaj grow s nekim od ponuđenih da to bude onako kako si zamislio. Jer imas dobru pripremu, bilo bi steta da neiskustvo i nestrpljenje pokvari finalni produkt.

Sve u svemu zelim srecu do kraja ;) Prati se naravno :popcorn::
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
@FatOne

Vent mi ne smeta, osim toga što je malo glasniji nego bi htio. Temperatura mi varira od 21-25 po danu, vlaga mi se konstantno vrti oko 60% vent radi svakih pola sata, pola sata. Ne radi mi problem i smatram da neće ni kasnije..
Vidjet ćemo.
Prvi tjedan su dobivale samo aditive s vodom. Sveukupno kroz cijeli tjedan svaka je popila ugrubo pola litre.

Ne piju pola litre svakih 2 dana, sve što vidiš da mješam, sve tri podjele. Znači češče zaljevanje, manje količine. Kroz cijeli prvi tjedan sveukupno su popile sve tri po pola litre. I kroz drugi tjedan namjeravam da sveukupno popiju 1L, svaka.

Light Mix je tu i ne bojim se dati im hranu. Da ima i previše, bile bi tamnije, što nisu.
Breeder za ovaj strain kaže da od trećeg tjedna pa nadalje, može pojest koliko god joj daš.
Imaju svoju prirodnu boju, svijetlo zelenu, ne vidim ni naznaku da im nešto smeta. Sweetspot.

Mentor za hranu i raspored je @beštija. Sam isplaniram kako bi htio izvesti tjedan, zapišem plan, pošaljem ga i čekam odobrenje. Za sada, prolazi, a nalazimo se u najosjetljivijoj fazi. Izgledaju jako zdravo, i mislim da ću nastaviti po svom nekom ritmu kojeg smatram optimalnim. Pazim na svaki mogući segment. Neiskustvo i nestrpljenje me poguralo, da naučim i evo nas tu. Primjenjujem. Nadam se dobrim rezultatima i siguran sam u sebe, što je i najbitnije od svega :)

Nebi priprema bila ovoliko dobra da ne znam, jer ne znam :D
Hvala ti na brizi i na ljepim željama, potrudit ću se maksimalno! Pratimo se naravno, obavezno :thumb:
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143

Update #3

Pozdrav dobri ljudi :)
Evo da oživimo ovaj započeti dnevnik koji je za malo otišao među nezavršene.
Zadnji update je bio prije tri tjedna. Svašta nešto se izdogađalo u međuvremenu. Počeo sam ispočetka. Drago mi je i da jesam.
Gorilla Cookies su nažalost prešle na drugu stranu. Stvarno sam se veselio ovom strainu, ali nema veze. Nekom drugom prilikom ćemo ponovo.
U igru su ušli Zkittlezi. Također su i u novom okruženju, box je rastavljen i odustao sam od njega jer mi je naporan za hendlat.
Sljedeća stvar za kupovinu je šator, definitivno. Nema dalje od toga, bez brige bez pameti. A za sada, plan je, radi s čim imaš.
Ostalo je sve isto. Tijekom zadnjih 2 tjedna sam skužio da je ovaj Light Mix baš LIGHT.
Zkittleze sam do sada hranio 2 puta sa trokomponentnim i sa aditivima.
7. i 11. dan su dobile bazu. Sada se i mislim, da sam i od prvog dana počeo, umjereno naravno, da možda ne bi pogriješio.
Probat ću sigurno jer ne namjeravam mjenjati zemlju.
Gorilla Cookies su dobivale samo aditive do desetog dana.
Ranije davanje hrane Zkittlezima mi je stvarno pokazalo razliku u razvoju i napretku naspram njih.
Za početak i uvod ću zapisati kada i što su dobile, radi lakšeg snalaženja ako dođe do ikakvih problema.

1. - B52 ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) / 500ml
3. - B52 ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) / 500ml
5. - B52 ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) / 500ml
7. - Grow ( 1ml ) + Micro ( 1ml ) + Bloom ( 1ml ) + B52 ( 0.5ml ) + Nirvana ( 0.5ml ) + Sensyzim ( 0.5ml ) / 1.5L
11. - Grow ( 1.5ml ) + Micro ( 1.5ml ) + Bloom ( 1.5ml ) + B52 ( 1ml ) + Nirvana ( 1ml ) / 1.5L

15. Grow ( 1.5ml ) + Micro ( 1.5ml ) + Bloom ( 1.5ml ) + B52 ( 1.5ml ) + Nirvana ( 1.5ml ) / 1.5L

Danas im je 14. dan, ulazimo u treći tjedan vegetacije.
Sutra im namjeravam dati ovo gore.
Dvnevna temperatura ide do 26, noć 21-22, Vlaga varira od 60-70% konstantno.
Za sada sam zadovoljan, nadam se da neću nailaziti na neke probleme. Malo ih je krajem prvog tjedna ventilator pecnuo, ali osim toga sve super.
Prvih 7 dana na 45W, trenutno na 75W, ovaj tjedan namjeravam ubacit jos koju unutra.


ZK#1 D7-D14

ZK#1D7.jpg

ZK#1D14.jpg

ZK#2

ZK#2D7.jpg

ZK#2D14.jpg

ZK#3

ZK#3D7.jpg

ZK#3D14.jpg

ZKW7.jpg

ZK7.jpg

ZKD14.jpg


Lijepi pozdrav svima! :kafa:
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
@Influence malo sam skeptican, i meni na oko izgleda mrvicu previse, pa mi se cini da bi to mogle dobiti preksutra a ne sutra, ali stvarno gutaju i odgovara im, kad sad im 7. dan dao pola litre svakoj mislio sam da sam ih utopio, sutradan gledao novi kat.. breeder je u grow tips napisao da pije.. pa cemo vidjet oce li im sjest
Al da tuš box je strava :D
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Mini update #1

Pozz dobri ljudi :)
Dobile su 15. dan papicu koju sam napisao, dodao sam i Sensyzim ( 1.5ml ) u cijeli navedeni koktel.
Za svaki slučaj.. nek se nađe unutra ako sam pretjerao s ičim, da se zemlja očisti.
Danas sam dodao još 4 žarulje na panel. Znači prvi tjedan su bile ispod 45W, drugi 75W i sada smo na 135W.
Na 75W je udaljenost bila 30-35cm, sada smo na 45cm, za svaki slučaj, pa ćemo pratit.
Ne namjeravam ih zaljevat do vikenda sigurno, u principu su do sada dobivale najmanju dozu od trokomp. 1ml/1L ( Seedlings & cuttings )
Sljedeće zalijevanje, kada se ovo pošteno isuši , namjeravam ići na 2ml/1L ( Small plants 3 to 4 set of leafs )
Znači nisam ih poubijao, to mi je jako drago :D
Gledam novi rast između katova, čini mi se da će se dobro ukupusit do idućeg updatea. Svaki dan primjećujem da su veće.
Nemam mira na svakodnevnoj bazi :crazyd: Otvorim kabinu i osmjeh od uha do uha! Zbogom anksioznosti :wave:

Dan 16 nakon hrane

ZKD16.jpg

Danas :)

ZKDA17.jpg

ZKD17.jpg

Možda je još uvijek rano za LST ali bih volio čuti vaša mišljenja. To bi trebalo biti iduće po rasporedu jel :)
Toliko od mene za sada, stojte mi dobri i zdravi!
:sun2:
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Update #4
Dan 28.

Pozdrav ekipa :)
Završavamo četvrti tjedan, nekoliko korisnih malih grešaka se napravilo po putu u zadnjih desetak dana, znam za idući put. :D

:sun2:

Malo sam ih pecnuo svjetlom ali su se lijepo vratile unutar 48h korigiranja visine.
Panel je bio na 40-45cm, gledam listove i filozofiram sa sobom, neš nije ok.
Primjetio sam kako su se počele pokrivat listovima 2-3 sata prije spavanja, a tokom dana su atento. Nije mi bilo jasno, očekivao sam to tek kad sunce pada.
Dignuo panel na 55cm, počele dobivat boju i tamnit. Listovi počeli izgledat zdravije.

:gled:

Dan 25.

ZkittlezD25.jpg

ZkittlezD252.jpg

Dan 26.

ZkittlezD26.jpg

ZkittlezD261.jpg

Dan 27.

ZkittlesD27Late.jpg

LST baš i nije bila neka najbolja odluka, možda bi ispala dobra da mi ne fali 5cm zemlje do vrha tegle i da sam počeo ranije. :fuck:

Rupice su gore al mi ih se nije dalo sa strane bušit, počeo sam kad su već i razvile nešto lisne mase.
Stabljike su unutar nekoliko dana postale puno ozbiljnije pa mi nisu baš dopustile da se zezam s njima.
My bad, svejedno sam pokušao napravit nešto da ima smisla jel, khm eyessss:
Radit sa žicom dok je biljka ukopana ispod vrha pota, nema smisla. Počet ranije? Dok su još gipke, da.

S dvije sam pokušavao nešto, da bi ih na kraju pustio na miru i čekao jer nije imalo smisla stresirat ih dalje.

Jedna je malo usporila kao odgovor na savijanje, slabo je i pucala sve ispod. To je ZK#3
Dan 24.

ZK#3D24.jpg

Dan 27.

ZK#3D27Start.jpg

ZK#3D27Late.jpg

Druga je ostala bez 2 fan lista, mojom trunkom nepažnje. Valjda mi oprašta. ZK#1 :mad:
Ide i ne predaje se, sporije ali ide i trudi se, ta distanca s panelom također nije pomogla na stres ostajanja bez dva solarna panela.
Sad sam je pogledao kad su se svjetla upalila, nju najviše gledam od svih. U iščekivanju sam kakva će biti na kraju. Baš želim vidjeti comeback.

Dan 24.

ZK#1D24.jpg

Dan 25.

ZK#1D25.jpg

Dan 27.

ZK#1D27Start.jpg

Danas su dobile hranu prije spavanja. Pokazala je dobru reakciju kad se probudila, cini mi se da joj je voda dobro došla.
Puno bolje izgleda ovo jutro nego u zadnjih 8 dana od kako prelazi preko stresa. Napeta i spremna.


Treću nisam niti dirao, i samo sam je pustio da radi svoje. Da raste i da se širi po svojoj volji. ZK#2

:watch:
Dan 23.

ZK#2D23.jpg

Dan 24.

ZK#2D24.jpg

Dan 25.

ZK#2D25.jpg

Kad je već počela dobivat neku formu, počeo sam otkrivat puteve novim shootovima, trpanjem većih fan leafova ispod novih. Tuck it in, strateški.
To mi je bila najbolja opcija od samog početka, gledajući na činjenicu da mi fali zemlje.

Dan 27.

ZK#2D27Start.jpg

ZK#2D27Late.jpg

ZK#2D27Clos3.jpg


Da mi je još tih 5cm visine, da mi je baza stabla na samom vrhu tegle, mislim da bi mi LST prošao sa puno više smisla. Lakše bi bilo za pritegnut.
Ali i bez obzira na to, zakasnio sam što se tiče mogućnosti boljeg manevra sa glavnom granom.
Mislim da ću idući put krenuti ranije.

S možda malo boljom taktikom, zemlja do vrha, da ispada iz pota, možda piknut sjemenku uz rub, umjesto u centar i vući glavnu granu u dijagonalu.
Vidjet ćemo, dobro iskustvo svakako.
Sad čekamo stretch da raširim te grane, malo urednije, kako sam i zamislio prvobitno.

Zaljevanje uredno svaka 4 dana, svako ide sa hranom.

19. dan sam prvi put dao 2ml/1L trokomponentno. Mix na 2L.
Grow ( 4ml ) + Micro ( 4ml ) + Bloom ( 4ml ) + B52 ( 2ml ) + Nirvana ( 2ml ) + Sensyzim ( 2ml )

23. dan sam opet smanjio na 1ml/1L, čisto iz sigurnosnih razloga. Opet 2L.
Grow ( 2ml ) + Micro ( 2ml ) + Bloom ( 2ml ) + B52 ( 2ml ) + Nirvana ( 2ml ) + Sensyzim ( 2ml )

Znači kroz tih sveukupno 8 dana do današnjeg zaljevanja, popile su ugrubo 1.2L svaka, aditivi su na oba ta zaljevanja bila na 50%.

:banana123:

Odlučio sam izbaciti B52 i Nirvanu do početka trećeg tjedna cvjetanja. Pojačao sam vodu na 3L.
27. dan Grow ( 6ml ) + Micro ( 6ml ) + Bloom ( 6ml ) + Sensyzim ( 3ml )

Ako do sljedećeg zaljevanja pokažu dlačice, ubacujemo Bud Factor X i Carboload. Ako ne, ponovit ću još jednom.

Već krajem drugog tjedna su počele mirisat. Tetejac ušao u igru radi pun gas.
Bilo je zabavno izmišljat kako ga ukomponirat u kabinu.
Na kraju je ispalo super.

Temp varira 22-27. Vlaga od 50-65%

T3mp&HumBF.jpg

Čekamo dlačice i da se prebacimo iz hladnih u toplije boje :)

Nadam se da će kroz idućih 7 dana početi magija, i da ćemo privesti ovo zajedno samom kraju sa što manje problema.

Bude još koja slika sutra, buđenje nakon hrane. Da službeno zabilježimo zadnji dan četvrtog tjedna.
Do idućeg puta, stojte mi dobri i zdravi!

:ljubav:

:vozdra:
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143

Još par sati i službeno gotov četvrti tjedan.
Neznam da im već sad promjenim spektar u toplo ili da ih pustim još ovako da vidimo oće li dobit još šta lisne mase prije cvjetanja.
Zkittlez #1 i #3 će sigurno izbacit pistile mrvicu kasnije, #2 očekujem da će prva krenuti.
A možda me i ove dvije iznenade pa budu sve u isto vrijeme. Budemo vidili po putu. :)

ZK#1

ZK#1D28.jpg

ZK#2

ZK#2D28.jpg

ZK#3

ZK#3D28.jpg

Bombončići zajedno

ZkittlezD28.jpg

Zkittl3zAfter.jpg

ZkittlezDa.jpg

Vlaga iza zaljevanja otišla na 70% noć je bila na 19.5 °C
Zaboravio sam ostaviti malo grijanja kad su otišle spavat.
To je to, na oko sve slike izgledaju iste, ali neka ima materijala u dnevniku.
Da popunimo to što više. Bude tako i do kraja :D

Dzo neznam gdje ću sad s tom zemljom, jedva su prešle rubove po visini, mogu ih samo zakopat unutra :p
Korigiramo to u svim narednim podhvatima, topla preporuka svima da napune tegle do kraja. Budu lakši planovi i tehniciranje sigurno.

Još jedan pozdrav najboljoj ekipi i najboljem forumu, daleko! ::kauboj::

:vutra: