LED Garden of Wisdom #1 / R.I.P. Gorilla Cookies / Zkittlez

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Hvala hvala, imao sam od koga učit :)
Meni se čini da su stale, tri tjedna je skoro trajalo, baš su podivljale sad kad pogledam slike prvih pistila i danas. Ove dvije što su ostale su pojele treću najslabiju, otvaram kabinu nje nema. :lol:

Sad ćemo vidjet pomak u dva tjedna, nadam se da će se popunit lijepo :D
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Najrađe bi krenuo odmah, ali me strah kako će reagirat pošto su autofloweri.. šta ti misliš da udarim ili ne ? :(
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
i kod mene, listovi koji nemaju svjetla, sami pozute, i samo ih taknem oni otpadnu, jesam sad na samom dnu, malo pobrstio jedno desetak velik listova a ostali su svi bili zuti ili suvi skroz, stavio mrezu, rasporedio hedove i nista vise ne diram, doduse, meni je prvi grow pa necu da pametujem, al eto neko moje iskustvo do sad.
Takodje jedna biljka je pokazivala nedostatak cal maga, sto sam primjetio da se svima desava sa led rasvjetom, i da vecini autofloweri, krecu sa cvijetom, posle mjesec i po, i da je sve usko povezano sa razvojem korjena, da on diktira pocetak.
@Bizzzo
moje neko iskustvo do sad, a da cu probati nego sta cu, u prvom growu hocu da sve probam, da sto vise naucim, a da treba, treba,, kako kazu ko ne riskira taj ne profitira.
@Wizdom
Neka je sretno do kraja, pratim,tu smo negdje sa danima, pozdrav.
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ako dobro napravis ovakve automatike do kraja, onda cak i onaj najsitniji pop corn izgleda ko' bombona. Zasto onda to rezati.
@Wizdom ,fokusiraj se ti na uvjete koje im pravis.
Dolazis sada u fazu, kad se puno ljudi javi sa pitanjem... šta im je :)
Vazan je svaki list!!!

Ili, posadis 10 komada pa te boli za sicu :D
Pravi frajeri ne duvaju sicu, shema :D
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Takodje jedna biljka je pokazivala nedostatak cal maga, sto sam primjetio da se svima desava sa led rasvjetom, i da vecini autofloweri, krecu sa cvijetom, posle mjesec i po, i da je sve usko povezano sa razvojem korjena, da on diktira pocetak.

Ja sam svoj Cal-Mag def. zamjenio sa light burnom. Čak još u fazi vegetacije. I konstantno sam se fokusirao na tu distancu između vrhova i svjetla, mislio sam da mi listovi govore da ih peckam, i jako su slični ti početni simptomi. Početne je lako zamjenit, ali si siguran sto posto kad baš krenu te smeđe točkice i fleke po listovima. Do toga dolazi 6-7 tjedana nakon pokazivanja prvih simptoma deficita. Znam da sam panel digao na 60cm u jednom momentu.
Dobro za proći kroz grow, jer dosta ljudi ga zanemari. A bitan je. Netko ga da kad biljka pokazuje problem, netko koristi cak i kroz cijeli grow. Moje misljenje, sad, ne moze bez toga.
Korjen je dobra prica. I diktiras sa koliko mu prostora daš. I stvarno, evo gledam ih u 15L. Monstrumi. Ali mislim isto tako da bi bili odlicni i u 6-8L.

Dobar mi je defenzivan pristup od kolege @VenloNL, zbog određene reputacije autoflowera i stresa, kako je svaki list bitan dok ga ona sama ne baci. Pusti je da radi svoje. Svakako si fraer ako pušiš svoje i boli te uvo, i radiš ono što voliš i imaš to s kim podjeliti. To je shema :)

Sa strateške strane dobar je @Bizzzo
Mislim da danas, genetika, mora bit stabilnija.
Kao što i kolega @truare kaže, dođe na isto.
Može se to malo pošišat ima materijala. :) Cirkulacija zraka i fokus hrane na ciljana odredišta. Ne bi trebalo proći loše. Osim ako je ne ogolim, u deset minuta. Što bi već možda i postao problem. Mislim na ovako u hodu, proći svaki dan po dva puta sa škaricama u periodu od 7 dana. Skinuti donju trećinu. Imam i okej ishranu, valjda, nemam pojma šta radim uopće ali dobro. :D Strateški to odradit, polako, i najbitnija stvar, ni slučajno prerezat shoot. Ispravite me ako griješim ali obojica ste mi u pravu. Tako da realno, ni ideja jednu pusti drugu šišaj nije loša. :thumb: Ako kolega Ven želi da jednu ne diram, bila bi mi čast da je izabere, a drugu ćemo malo depilirat :D

@sone1 tu je namjerno da mi bode oči da budem pažljiv dok zaljevam. Ne mogu ti objasnit. Al mora bit tu :lol:

@imam lud da sam papir hvala na ljepim zeljama kolega, također :) Pratimo se! ::kauboj::
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Samo da se malo nadovežem na tu cal/mg priču. Ta poveznica sa LED svjetlom je, bar za sada, još uvijek ništa drugo nego mit, jer dan danas ne postoji ni teorija a kamoli dokaz da LED svjetlo na neki način utječe na povećanu potrebu kalcija i magnezija. A dok ne postoji ni teorija da bi se o tom moglo bar diskutirati, trebali bi se okrenut prema saznanjima koja su nam poznata.
Prva stvar je da prvi znaci nedostatka magnezija se ne pokazuju na vrhu biljke. Mg je jedan od namobilnijih elemenata kroz biljku i kad ga usfali u novoizraslim listovima biljka ga automatski uzima iz starijih i manje potrebnih listova, tj. pri dnu. Kad nedostatak Mg zahvati i gornji dio biljke to je već ozbiljan nedostatak, ali najprije se mora manifestirati na dnu. Inače, Mg se može i lockati od, između ostalog, i previše kalcija.
Druga stvar.. kalcij.. je element kojeg u kvalitetnoj zemlji i podosta, dovoljno za cijeli grow, mogu se pojaviti nedostaci ako se koristi RO ili mekša voda i tome taj dodatak najviše i služi.
Kalcij u zemlji nije u raspoloživom stanju sam po sebi jer je teško topljiv pošto dolazi najčešće u CaCO3 kombinaciji i kao takav služi kao buffer u održavanju pH zemlje. Ono što je njemu potrebno je dobar pH zemlje, blago kiselo okruženje gdje će se on moći polako topiti. Ako je pH viši prema bazi tako je i kalcij teže topljiv i manje dostupan. Kod jako niskog pH se on pak topi u povećanim količinama i tu dolazi do sukoba elemenata gdje može blokirati i magnezij. Također se i lakše ispire iz zemlje na jako kiselom pH i tada može doći do nedostatka.
Kalcij sam po sebi je jako teško mobilan kroz biljku i tu je potrebna dobra transpiracija. Kod LED svjetla koja daju izuzetno jak intezitet na gornji dio krošnje, potreban je i nesmetan protok kalcija kroz cijelu biljku i najčešće se nedostatak manifestira na gornjim listovima. Problem je što takav intezitet svjetla zahtjeva i povećan metabolizam. A u to upadaju nekoliko stvari.. jako prozračan supstrat ( kombinacija zemlje i kokosa bi bila idealna), ne pretjerano isušivanje supstrata, pojačana temperatura okruženja i shodno takvoj temperaturi da je i vlaga adekvatna, a to su vrijednosti od 40-75% vlage ovisno o temperaturi, viša temp zahtjeva i višu vlagu da stomate obavljaju funkciju kako treba, a ne ograničeno ako je vlaga preniska ili previsoka.
Eto.. moje ukratko mišljenje o toj cijeloj priči.
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
A neznam mislim da bi mogao, da im neće bit ništa. Samo umjereno i polako, sve to ispod troši bespotrebno hranu. :)

Panel je sad na 50cm od glavnih vrhova, i mislim da ih peckam, jos moram za 10cm to podignit pa pratit. Listovi se mole i napeti su put gore. To jos jednom moram dotaknut i nakon toga vise necu, pa sta bude bude.

Još samo da @VenloNL izabere gospođicu koju neću dirat i možemo počet. :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
jer dan danas ne postoji ni teorija a kamoli dokaz da LED svjetlo na neki način utječe na povećanu potrebu kalcija i magnezija.
Potpisujem, mislim da je u današnje vreme kada su strainovi pomešani sa po nekoliko(nekad čak i desetina) vrsta, jako teško doći do zaključka da li je genetika tu faktor ili je zaista u pitanju LED svetlo ili nešto treće, mada sve je moguće. Ja od svog prvog growa uzgajam sa LED-om, nikad takav deficit nisam imao.
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Ven mi se ne javlja, odlučujem počet sa loliem večeras na obe pa što bude. Plan je u idućih deset dana skinuti donju trećinu krošnje. Malo po malo pa ćemo vidjet rezultate. He who dares wins perspektiva, valjda autosi nisu takva zlopamtila :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak