Gde kupiti aktivni ugalj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kad kupujete ugalj najbolje je kupovati po standardu uglja naprimer CTC55 če vam valjati za jedan ili dva growa, CTC70 če odraditi 5 growa bez problema ako je filter i turbina kompatibilna po m3/h
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
24.11.2014
6
7
3
Pozdrav,
ispričavam se zbog oživljavanja teme, no trebala bi mi informacija - gdje u ZG mogu kupiti aktivni ugljen na kilograme, a da nije 50 kn 300g?
 
24.11.2014
6
7
3
Da, to je cijena koju sam vidio u pet shopovima... Ok je ovo na hempatiji, no oni nemaju nikakav ducan u ZG, zar ne? Nevolim baš dostave i općenito bilo što gdje trebam ostavljat ime, prezime adresu... Em nisam prijavljen na adresi gdje živim, em posjedujem ilegalne supstance :)
Zanima me zna li itko gdje ugljen mogu kupiti kešom u ZG?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Bilo je u Pevecu po 17 kn pola kile ali proslo ljeto neznam dali ima sada.Po Pett centrima je bilo bar 3 puta skuplje
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
zašto trošiti novce na skupi aktivni ugljen kad običan drveni ugljen radi isti posao za puno manje pare?

razlika između "aktivnog" i drvenog (koji se isto radi iz bambusovog drva) je samo to što aktivni ima veću površinu pa će dulje trajati. drveni ugljen se može razdrobiti u sitne komadiće (ne u prašinu jer će jako gušiti protok zraka) i napravi se filter za par kuna. mislim da vreća od 5 kila ugljena za roštilj ne košta više od 20-30 kn...
 
10.05.2015
156
197
43
43
Ok, negde procitah da loptasti ugalj ima bolju propustljivost vazduha od stapicastog.. Mislim da ne zagusim filter? Planirana debljina sloja uglja oko 1 - 1.5cm. Budalastina ili ima istine?
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
zvao sam jedan pet shop da pitam za aktivni ugalj, i oni me pitali da li mi treba za dijareu kod macaka i pasa, ili za akvarium...jel mi igraju ulogu oba,ili?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa ako ti treba za filter uzmi taj za akvarijumske filtere. kapsule ili tablete su sigurno i skuplje i treba ti toga pun k**** gde ces od ovoga praviti filter :)
PC240453.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
haha, e stvarno sam magarac,sad sam i sam izguglao...malo pre ih zvao, i kad me presekla sa pitanjem za sta mi treba, ja brze bolje na forum, a da nisam ni proverio sta je sta...hvala :)
 
03.06.2016
77
244
33
30
Sto se ugljena tice, mozete koristiti i ovaj iz peci na drva ako netko lozi... samo prije nego se u sami pepeo pretvori... ja to znam koristit kad imam dijareju, kad netko kaze da nema a ugljena i ne radi ljekarna dam mu taj savjet, tako i pavijente savjetujem... i nitko se ne buni tako da slobodno... mislim, cist je.. u vatri se steriliziro ziher tako da... zapali vatru i posluzi se ;)
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Da ja prodajem ugljen po skupoj cijeni i ja bi za svoj tvrdio da je zbog nečega poseban :)
Ugljen funkcionira za filtriranje vode, zraka, jer je strukture poput spužve,a vjerojatno jer ima i električna svojstva ( provodi struju ).

A takve je strukture jer prilikom pirolize drveta, prvo sagorjevaju ulja koja se nalaze u porama drveta.
Nakon što ulja izgore,a drvna materija pougljeni, sve one pore sada ostanu prazne i spremne su napuniti se česticama iz zraka/vode.

Moguće je da neki ugljen bolje funkcionira za filtriranje vode ili zraka, ovisno o veličini tih pora, ali u principu svaki funkcionira.

Tko želi, vrlo lako može napraviti svoj ugljen.
Nije najefikasnija, ali najjednostavnija metoda je da gdje god možete naložite poštenu vatru i kada se dobro razgori i ugljen se počne pretvarati u pepeo, počnete dodavati nova drva na gornji sloj i tako konstantno hraniti vatru dok ne dobijete željenu količinu ugljena.
Balansirate između toga, da želite da sva ulja iz drveta izgore, da drvo pouljeni, ali da se ne pretvori u pepeo.
Fora je u tome, što svaki put kada na vrh vatre dodate novi komad drveta, ono za svoje sagorjevanje počne koristiti okolni zrak, što znači da slojevi ugljena/drveta koji se nalaze ispod, ostanu bez zraka, ali bivaju izloženi toplini. A to je piroliza, sagorjevanje bez prisustva zraka.

Kada napravite željenu količinu ugljena, sve jako dobro polijete vodom i nastane vam ogroman oblak pare.
Ako ste čitali o aktiviranom ugljenu, kažu vam da je tretiran parom, kako bi se pore ekspandirale zbog djelovanja hladne vode na užareni ugljen, a vi ste upravo sada to napravili.

Ako želite, sada taj ugljen možete potopiti u vodi i ostaviti neko vrijeme.
Ono što ostane plutati, nije vrhunske kvalitete, jer nije u potpunosti pougljenilo. Pluta jer još ima ulja u sebi.
Ako želite samo the best stuff, uzmite si samo ono što je potonulo.
Ovisno za šta vam treba, usitnite ugljen do željene veličine nekim od kreativnih metoda, gnječenja, lupanja, skakanja, blendanja...
Ako vam treba za filtriranje zraka, osušite ga i upotrijebite.
Ako vam treba za filtriranje vode, koristite takvog kakav je.
Ako vam treba kao dodatak za supstrat za sadnju, trebate ga natopiti u gnojivu, urinu, kompostnom čaju/ekstraktu...

Za bolje rezultate, drva možete paliti u bačvi ili iskopati rupu u zemlji, tako dobijete nešto veću temepraturu i manje pristupa zraku.
Ako želite još bolju kvalitetu ugljena, obratite pozornost na ono što palite. Pretpostavljam da su kaloričnija drva bolji odabir jer će od njih ostati više praznih pora.
Mislim da imaju više kalorija, jer sadrže više ulja u sebi.

Tko nema pristup drvima, može koristiti i pelete iz dućana, koje se mogu za 25kn kupiti.

Sretno
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
sve to tako ili malo drugacije u zatvorenoj posudi zagrijavati drvo.
bitna je aktivacija, iako ce i ovako raditi.
aktivator mozete skinuti sa warez stranica, boot u safe mode i aktivacija, hehe.
nego sad za ozbiljno, na engleskom, mrzi me prevoditi a imate i translator pa mislim da cete se snac.



  • How to Make Activated Charcoal

    Activated charcoal, sometimes called activated carbon, is useful for purifying contaminated water or polluted air. In emergency situations, activated charcoal can be used to remove dangerous toxins and poisons from your body. Before you can activate the charcoal, you’ll first need make homemade charcoal by burning wood or fibrous plant material. Then you’re ready to add activating chemicals, like calcium chloride or lemon juice, and complete the activation process.




    Part 1
    Making the Charcoal


    1
    Build a medium-sized fire in a safe area. An outdoor fire will likely be the easiest for making activated charcoal, but you can also do this in your home fireplace. The fire should be hot enough to cause wood pieces to burn.[1]
    • Take safety precautions when lighting a fire and always keep a fire extinguisher nearby.

    1. 2
      Pack a metal pot with small pieces of hardwood. If hardwood is not available, you can substitute almost any dense, fibrous plant material, like coconut shells.[2] Insert your hardwood pieces or plant material into a metal pot, then cover it with a lid.
      • The lid of your pot should have a vent hole, though airflow to the inside of the pot should be limited throughout this process. You could use a camp cookware kettle so the air can escape through the spout, for instance.
      • The material you burn should be as dry as possible before you put it in the pot.[3]



    2. 3
      Cook the pot on an open fire for 3 to 5 hours to make charcoal. Set the lidded pot on the fire. As the material cooks, you should see smoke and gas escape from vent hole in the lid. Doing this will burn away everything from the material except the carbon (charcoal) in it.[4]
      • When no more smoke or gas seems to be coming from your pot, it’s likely finished cooking.[5]


    3. 4
      Clean the charcoal with water once it cools. The charcoal now in your pot will stay hot for a while. Give it plenty of time to cool down. When it’s cool to the touch, transfer the carbon to a clean container and rinse it with cool water to remove ash and any remaining debris, then drain the water.[6]


    4. 5
      Grind up the charcoal. Transfer the cleaned charcoal to a mortar and pestle and grind it up into a fine powder. Alternatively, you could put the carbon in a durable plastic bag and crush it up into a fine powder with a tenderizing mallet or a hammer.[7]


    5. 6
      Allow the charcoal powder to air dry completely. If you used a plastic bag, transfer the powder to a clean bowl, otherwise you can leave it in the mortar. In about 24 hours, the powder should be dry.
      • Confirm the dryness with your fingers; the powder should be fully dry before you move on.[8]
  • Part 2 Activating the Charcoal

    1. 1
      Combine calcium chloride and water in a 1:3 ratio. Be careful when you mix these substances; doing so will cause the solution to get very hot. You’ll need enough of the solution to cover the charcoal completely. For normal-sized batches of charcoal, 100 g (3.5 oz) of chloride mixed with 1.3 cups (310 ml) of water should be enough.[9]
      • Calcium chloride can be bought at most hardware stores, home centers, and general retailers.

    2. 2
      Use bleach or lemon juice as an alternative to the calcium chloride solution. If you can’t find calcium chloride, you can substitute it for bleach or lemon juice. Just use either 1.3 cups (310 ml) of bleach or 1.3 cups (310 ml) of lemon juice instead of the calcium chloride solution.[10]


    3. 3
      Stir together the calcium chloride solution and charcoal powder. Transfer the dry charcoal powder to a stainless steel or glass mixing bowl. Add the calcium chloride solution (or the lemon juice or the bleach) to the powder in small increments, stirring it with a spoon as you do so.
      • When the mixture reaches paste consistency, stop adding the solution.[11]


    4. 4
      Cover the bowl and let the charcoal sit for 24 hours. Cover the bowl and allow it to sit untouched. After that, drain as much of the remaining moisture from the bowl as possible. At this point, the charcoal should be wet, but not saturated.[12]


    5. 5
      Cook the charcoal for another 3 hours to activate it. Return your charcoal to the (cleaned) metal pot and put it back on a fire. The fire will need to be hot enough to boil water for the charcoal to activate. After cooking for 3 hours at this temperature, the charcoal will be activated.[13]
nije moj tutorial, mozete ga naci na https://www.wikihow.com/Make-Activated-Charcoal