Gdje biste sutra otputovali?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.10.2020
20
50
13
39
Jamaica...:let: odmah sada bih posao! sada su nesto jeftiinije av karte oko 700eu za tamo, a za povratnu ne znam tacno, sto se tice amsterdama, takodje su jeftine karte trenutno oko 120eu bile su skuplje pre, pratim sa vremena na vreme :D
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
Ne vidim da iko spominje Workaway ili Woofing a ja u zadnjih par godina samo tako putujem i sve više viđam ljude da tako putuju. Ideja je da u zamenu za smeštaj i hranu radiš određeni broj sati nedeljno neki posao. Tu ima raznih dogovora ali uglavnom se radi 20 sati ako imaš i hranu i smeštaj ili 15 u zamenu za samo smeštaj.

Evo sad zbog kojekakvih mera zbog korone u većini Evrope je došlo ovde dosta ljudi. Avio karta super jeftina, a ne žele da budu zatvoreni u stanu opet, tako da će provesti zimu i proleće ovde.

Za 50 jura maltene svuda u evropi se može odleteti. Još parsto evra treba imati u sebe za svaki slučaj ali sa smeštajem i hranom rešenim se može mesecima negde biti bez trošenja para. Ovde gde sam je malo mesto a opet ima jedno 10 raznih opcija za workaway i woofing pa često ljudi budu na par mesta, u slučaju da su tu par meseci.

U svakom slučaju, opcije postoje, treba samo krenuti negde. ;)
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
Ja da to uradim nigde ne bi otputovao. :D Navaren i izoliran u kući "posmatram situaciju"... Pa to bi bila teška paranoja jer takvo posmatranje ide kroz medije, ove ili one.

Evo, na primer, tašta i muž joj su prošle godine najviše putovali u životu. Moraju putovati zbog posla već godinama pa su se usrali kako će biti sa svim merama zbog covida da bi na kraju sve na granici bilo ok svaki put. Čak i kad su zvali da pitaju da li mogu preći granicu i rečeno im je da ne mogu, otišli ljudi da probaju i prošli bez problema.

Da nisu zbog posla morali da putuju, ne bi se pomerili iz kuće verovatno.

Ja mislim da samo treba krenuti. Previše se mi bojimo svega u ovo današnje vreme kad je svet bezbedniji nego ikad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
A vidi, sve je to stvar perspektive. Ljudi su luđi nego ikad ali opet, realne opasnosti su sve manje. Ne bih ulazio dalje u to, previše je offtopic.

On topic: Otputovao bih u rodni grad da izgrlim i izljubim familiju i proslavim božić sa njima. Nisam nikog od njih video već skoro 2 godine... :razvaljen::
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ja putujem zajedno sa Bitcoinom to the moon, moram priznati da izgleda super odozgora smiley9934
Salu na stranu, dugo mi je bila zelja Amstrdam. To sam prosle godine odradio, hvala bogu prije korone i sranja a sada bih volio u Californiu, LA, Venice beach i tako to,..