Gdje kupiti nekretninu, neka vikendica da ima struju ili tako nesta?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Kao neko ko je to već uradio, predlažem ti da prvo odeš i živiš negde tako jedno vreme. Preko woofing ili workaway možeš naći zanimljivih projekata i živeti kod nekog u zamenu za rad.

Često vidim ovde kod mene ljude koji tako dođu na par meseci pa ostanu.

Takođe, video sam ljude koji dođu ubeđeni da hoće tu da žive pa pobegnu za nedelju dana. :D

Zato je super što postoji opcija probati preko ovih sajtova jer jedino ulaganje je put kad imaš smeštaj i hranu.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
mislio sam otic u afriku volontirat, al mislim da me nece pustit necjepljenog protiv zute groznice...a volim samo prirodu...iglu i te farmaceutske pripravke ne pusim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and šaran

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Sem ako se planiraš u Afriku seliti, ne znam koliko bi to iskustvo pomoglo. :D

Predpostavljam da imaš ideju šta hoćeš od takvog života. Nađeš na tim sajtovima što sam spomenuo nekoga ko živi tako već. Odeš tamo par meseci i živiš. Vidiš šta i kako, pa znaš da li stvarno to želiš. Pokupiš ideje kako treba a i kako ne treba. Po meni je najlakši način za prebac.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
ne mislim u afriku selit, nego negdje u hrvatskoj...mislim da je lika ok...
nisu bile nesta pretjerano skupe nekretnine, zemlja prije nekoliko godina...
sad nisam gledo.
u afriku bi oso cisto da vidim kak je zivot mimo gradova tamo...
inace sam gledo nekretnine u africi...u gradovima je skupo ko i kod nas...zavisi od lokacije...
mislim da tamo ima najvise, kad se maknes od grada...zivota stopljenog s prirodom...
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Za cene nekretnina znam da su porasle svuda. Inflacija, itd. Najjeftinije ćeš proći ako odeš direkt da tražiš umesto preko oglasa. Ali tu opet dođeš na to da treba neko vreme provesti na tom nekom mestu da se skontaš sa lokalnim ljudima i vidiš ko ima zemlje koja ga ne interesuje. Često ljudi nemaju kome ostaviti zemlju a ne cima im se ni sa prodavanjem sem ako ćeš ti odraditi većinu posla oko papira.

Za Afriku te razumem sad. Ja sam bio u Indiji pre nego što sam počeo ovakav život i super mi je došlo videti koliko malo ljudima treba da budu sretni. Godinu dana u šatoru dosta lakše prođe nakon tako nečeg.

Koji ti je budžet? I kako zamišljaš taj život? Daj više info pa da te uselimo negde! :D
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
nekih 30 000e mislim dat, tak da mi ostane para za zivot godinu - dvije bez primanja...
neka bajta, nekih 40m2, ak je vece ne smeta...ak je manje kontam da ne bi bilo dobro...
bilo bi super da ima podrum...
da ima zemlje tolko da se moze rucno obradjivat...
konto sam mozda i neke svinje, kravu, koju kozu...kokosi drzat
trebala bi bit spojena na struju...ili bar da ima mogucnost spajanja...
nekako mi se vise svidjaju naselja koja su uz rijeku...
recimo onaj dio od plitvica...kod rijeke korane je milina
tako nekako...
ne znam kolko bi mi trebalo za par zivotinja zemlje, da ne moram kupovat hranu im...

za indiju ti ne treba nikako cjepljenje? za afriku kolko znam traze da se cjepis protiv te zute groznice ili tako neke bolesti
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
A đe je zapelo? Jesi gledao već na toj lokaciji oglase bar?

Edit: Ne znam za vakcine i Indiju. Kad sam ja išao nije trebalo.

Kontam da i kod nas možeš sličan doživljaj imati u nekom ciganskom naselju. Oni isto znaju uživati sa jako malo. :D
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
jesam, neka zemljista, prije
zapelo kod prodaje stana...
nadjem neki poso...odem na teren pa odustanem
a i skupe budu nekretnine u odnosu na stan...
ak bi uzeo svinje...treba to hranit godinu i pol - dvije do prve pare, tele, koza...sve to kosta...mora jest
tak da si racunam da mi ostane od stana para za 2godine da nemoram imat nikakih primanja.

ne bi bas reko da su cigani zadovoljni s malo...
jedino sto oni tak zive da izgledaju da nemaju...
nedaleko od mene je kucu sagradio, ima kampera i auto...
a i inace...skupljanje otpada...nadju auto, natovare ga...to im je 800kn bilo prije 10god
prosenje je njihov poso...zaljevaju djete s vrucom vodom da se ljudi sazale i tako...
bila je novinarka koja je glumila prosijakinju...naprosila je 400kn za dan...
kolko onda neko naprosi ko se profesionalno bavi time?
lega mi jedan zivi od skupljanja otpada, boca...10 000kn mjesecno i ne j...e ga niko
ja nisam imo nikad placu 10 000kn i j...e me neko 8+h svaki dan

tak da ti cigani samo tako zive koda nemaju
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Baš kao što Bizz kaže... Ne znam šta tačno treba pomoći.

Mesto već imaš na umu, kao i ideju kako bi. Ja bih ti opet preporučio da odeš tamo i nađeš nekog ko to već radi i dogovoriš da živiš neko vreme tamo u zamenu za rad. Neki prosečan dogovor preko sajtova koje sam spomenuo je 20-25h nedeljno za smeštaj i hranu.

Dok si tamo, izvidiš šta ima za kupiti ako ti se svidi takav život.

A za cigane - ma znaju i sa malo. Samo, kao i mi, vole i puno! :D
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
  • Haha
Reactions: Čupčupava