Gdje nabaviti svjetlo????

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2011
39
5
0
40
Imam praznu sobu cca 3x3m. Problem je sada po zimi što se ta soba inače ne grije,pa ću morati kupiti grijalicu sa termostatom koja će se paliti(grijati) kada lampa ne bude gorila. U tu sobu bi stavio jednu hps od 1000w i uzgajao cca 6-10 stabljika. E sada.Pošto će u ljetu predpostavljam biti pretoplo ispod lampe ,kupio bi odmah tzv. 'Air Cool Reflector' za lampu. Prekopao sam cijeli net,i ne mogu naći! Gdje mogu nabaviti AIR COOL REFLECTOR za SIJALICU OD 1000w?? ..pomagajte p.s. Svuda ima za lampu od najviše 600w. A ja bi takav reflektor(ne Cool Tube!) i Philipsovu Agro sijalicu od 1000w.I to po mogućnosti da se balast(prigušnica i propaljivač) nalaze zajedno u reflektoru unutra! ?????:bale
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
taurusamstaff je napisao(la):
... Gdje mogu nabaviti AIR COOL REFLECTOR za SIJALICU OD 1000w?? ... A ja bi takav reflektor...

tema je naslovljena sa Gdje nabaviti svjetlo???? a pitanje je Gdje mogu nabaviti AIR COOL REFLECTOR... bem li ga ja, stvarno si ubo temu...

taurusamstaff je napisao(la):
...A ja bi takav reflektor(ne Cool Tube!) i Philipsovu Agro sijalicu od 1000w.I to po mogućnosti da se balast(prigušnica i propaljivač) nalaze zajedno u reflektoru unutra! ????? ...

A ja bi maserati, no ipak sam zadovoljan svojim vagenom... koliko si odradio grow-ova do sada
 
05.03.2011
39
5
0
40
A što bi mi ti preporučio za sobu (bez boxa)?Koliko svijetla?Grijanje,ventilacija??

..Ili da stavim 2x600w možda bolje nego jednu od 1000?? Što ljudi mislite? Lampe bi mi bile skroz gore na plafonu pričvršćene,i posude samo dole na parket,..i deri. Hoće li im preko ljeta biti pretoplo? Moram odmah na sve misliti!
 
29.09.2012
31
9
8
600 W pokriva cca 1,5 m2 pa računaj koliko ti treba

čemu toliki prostor, 6-10 biljaka možeš i na 2 m2 odradit i to hebeno

ako baš hočeš napraviti posao napravi 2 odvojena prostora vege room negdi 2 m2 i za cvat room nešto veći, dobro se ushemi i svakih mjesec dana češ imati svježe hedove u nekom perpetum growu. naravno prvo sve dobro prouči i nauči, u takav poduhvat se ne ide preko noći.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
9 kvadrata je preterano, pa 6 biljaka (cak i 8) moze da se odradi u 1.2x1.2m i sa 400~600w (mh/hps), u tolikom slobodnom prostoru ako hoces da ides na samo deri trebalo bi u svaki ugao sobe da zabijes po jednu od bar 400w, pozeljno 600, a da ce da greje, hoce... a leto inace sluzi za outdoor ;) za tolioko vati u sobi leti trebala bi obavezno klima, mozda i dve obzirom kakva su nam leta u poslednje vreme :)
 
05.03.2011
39
5
0
40
Svi govorite kako mi je taj prostor (cijela soba) previše. PA zašto bi pravio box,ako mi ta soba stoji neiskorištena -prazna. Ne želim ja cijelu tu sobu pretvoriti u 'box', -ono tipa profesionalno - nakrkat puno svijetla i što više biljaka radi što većeg profita. Ne! Želim pojednostaviti stvar -da ne pravim nekakav box,jednostavno bi u sobi prikačio gore lampu,i ispod nje na podu -biljka/e. Dakle plan mi je slijedeći: U kutu sobe(npr.) postaviti 8 posuda (za osam biljki). Iznad njih 2 hps lampe,svaka po 600w. U drugom kutu sobe -grijalica sa termostatom, kako nebi previše padala temperatura zraka - najviše kad su lampe ugašene (noć). Zanima me slijedeće.. Dali će biti dosta 2x600w svijetla, ili je možda bolje staviti jednu od 1000w, ili čak dvije od 1000w (pare nisu problem) s obzirom da je soba ipak puno veći prostor od nekog boxa,i raspršiva se ta svjetlost?? I gdje ima za kupiti Air Cool Reflector za hps sijalicu od 1000w (za manju voltažu sam našao)?? To će mi trebati za po ljeti. Pliz ljudi, pišite mi malo o iskustvima sa uzgojem u sobi (znači BEZ BOXA!), na što najviše trebam paziti,po zimi hladnoća,ljeti vrućina,o ventilaciji,itd.

Znači nebi ja nakrkao cijelu sobu biljkama,nego samo par komada u jednoj polovici te sobe! Kuiš?:vb_wave::vb_wave:
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Za sobu 3x3 bi ti trebalo 5 komada 600w hps ili 3 x 1000w hps..
Ne znam šta će nekom 1o biljaka osim ako nije za veće količine ulja..
Ne znam dal se ovdje podržavaju dileri..

ps. nemoj slučajno preko neta naručivat te reflektore, jer ovi na pošti nsu glupi..a di ih ima nabavit nemam pojma..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne razumes ti ocigledno poentu...
evo kako ja to kapiram-
1. manja soba-veca luminaza od zidova,mogucnost koriscenja slabije lampe,koja ce stajati blize vrhovima,bolja kontrola vlage,temperature,strujanja vazduha,obogacivanja co2...itd.

2. velika soba(a malo biljaka)-veliki problemi-jaca lampa,mora da stoji visoko(donji hedovi ne dobijaju dovoljno svetla),mnogo greje,susi vazduh,teze kontrolisati uslove(negde ce ti temperatura biti znatno veca u zavisnosti kako stoji lampa),o ventilaciji da ne pricam-cela ce soba smrdeti.manji prostor se lakse izvetri,lakse se odrzava....


po meni,2-3 od 400w,da dobijes unakrsnu lumenazu,i to ti zavrsava posao.ali za tako malo biljaka,bolje da izimprovizujes box.moje misljenje...


a da je bolje gajiti bez boxa,ljudi bi tako gajili...sam sebi trcis u usta,al' ok...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako pare nisu problem zasto je onda problem da naparvis box 1.5x1.5m i furas sa lampom od 600w iznad 8 biljaka u posudama npr. 32cmx32cm. u takvom boksu mozes lakse kontrolisati uslove, neces imati muke sa nalazenjem "Air Cool Reflector za hps sijalicu od 1000w (za manju voltažu sam našao)" a kao sto pises za manje si nasao, mada i ovde brkas vate i volte, trazis za 1000 wati a nasao si za manje voltaze? ako se prvi put sreces sa indoorom mislim da si sa celom sobom uzeo prevelik zalogaj, no sretno ako ipak krenes tako kako si naumio, cak i u jednom uglu sobe ako postavis lampe svetlost ce ti se rasipati po toj velikoj kvadraturi i gubices dragocene lumene, moraces znaci to da nekako ogradis/pregradis... sve se svodi na to da ti treba box, pa ti u sobi jos ostane prostora da igras ping-pong ;)